Delta pytanie ogólne

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
Tomson
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 13
Rejestracja: 07 wrz 2019, 21:36

Delta pytanie ogólne

Post autor: Tomson »

Pytanko czy FLSUN QQ-S jest warty zainteresowania ?
Czy brać Anycubic Linear plus
A może dołożyć kasy i predatora brać ?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Delta odpowiedź ogólna

Post autor: dziobu »

Flsun jest dobry. Kossel też. Predator też jest fajny.

Mam nadzieję że pomogłem :D
Artu
Tomson
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 13
Rejestracja: 07 wrz 2019, 21:36

Re: Delta pytanie ogólne

Post autor: Tomson »

Hehe dzięki :)
Skłaniałem się do flsun bo podobno cichy w miarę jest zaraz po wyjęciu z pudła
Poza wentylatorami zapewne, 32 bity tylko jakoś tak mało sztywna ta konstrukcja się wydaje
Linear plus dużo modów na początek wymaga, prowadnice liniowe są chyba najgłośniejsze z tych 3 drukarek wydaje się być bardziej stabilny
Predator wydaje się najstabilniejszą konstrukcją, tylko czy kółka nie wpływają negatywnie na precyzję, po za tym jest też na 32 bitowy
Ogólnie to pierwsza drukara 3d ma być
Wałkuję temat i recencje od kilku dni
A może ender 5 plus
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Delta pytanie ogólne

Post autor: dziobu »

Przede wszystkim na początku uświadom sobie że te drukarki to chińczyki. Kiedyś był tu na forum istny szał spoconych ciał i na fali sztucznie wykreowanej popularności kilka osób kupiło sobie delty (Anycubic Kossel Linear Plus). Wszyscy kupili to samo, w tym samym okresie, często z tych samych aukcji. Ale na tym podobieństwa się kończą: jedni odpalili je od kopa, drudzy wymienili połowę sprzętu żeby to cholerstwo ruszyło. Także opinia opinią, ale co kupisz to już loteria. Tyle są warte ogólne opinie o tym sprzęcie.

Wymieniłeś 3 delty różniące się znacząco polem roboczym. Wybierz tą która ma je w potrzebnej Ci wielkości i ją kup ;)
Zupełnie inną sprawą jest to że IMHO delta na początek to średni pomysł. Wygląda fajnie jak pracuje (o ile ktoś to ogląda), ale tak to jednak same problemy (wynikające z zasady działania) - z geometrią detali, poziomowaniem stołu, itp.

Jeśli zaś chodzi o prowadzenie - mam w chińczykach prowadnice liniowe, kółka (typ "C") jak i jakieś coś tam na wzór V-slotów. Jedyne co mogę powiedzieć to to że prowadnice są wyraźnie głośniejsze. Poza tym - jeden pies.
JGFTW
Tomson
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 13
Rejestracja: 07 wrz 2019, 21:36

Re: Delta pytanie ogólne

Post autor: Tomson »

No nie ukrywam że zasada działania delty mi się podoba (gapienie się na wydruk)
Ogólnie ma to stać na biurku obok kompa gdzie spędzam masę czasu
Wywalę wzmacniacz tzn umiejscowie gdzie indziej ;) i mam okoo 70x70 cm miejsca na biurku
Obrazek
Dlatego zależy mi na cichej pracy bardzo
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Delta pytanie ogólne

Post autor: dziobu »

Tomson pisze:No nie ukrywam że zasada działania delty mi się podoba (gapienie się na wydruk)
Wiem że są gusta i guściki, ale zapewniam - to się nudzi.
Tomson pisze:Dlatego zależy mi na cichej pracy bardzo
Nawet jak nawyciszasz się jak głupi to i tak zostanie szum powietrza z wentylatorów.

W ogóle drukarka tak na biurku to średni pomysł, bo ona powinna mieć stabilne podłoże. Jest szansa że każde Twoje uderzenie o blat będzie widoczne na wydruku. Kolejna sprawa - topiony plastik nie jest zdrowy. Wdychanie tego nie jest zalecane. O szkodliwości mówi wiele osób i każdy co innego (bo to zależy od materiału, itp) ale wszyscy że jest to mniej lub bardziej szkodzące.

A masz jakieś wymagania dotyczące pola roboczego? Materiałów? Co chcesz na tym drukować?
Tomson
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 13
Rejestracja: 07 wrz 2019, 21:36

Re: Delta pytanie ogólne

Post autor: Tomson »

Hmm
Ogólnie to ma być hobbystycznie na początek
Delta dlatego że wydruk jest szybszy, jakość raczej też
Pole robocz właśnie coś pokroju 300x300 xy też by mi się przydało
Znowu wysokie z w innych przypadkach też przydatne
Wiem że wszystkiego w jednym użądzeniu nie będe miał
Materiały raczej PLA/PETG
Stabilność podłoża, mam biurko robione z 60mm drzewa na zamówienie ale fakt jak się puknie to może wpłynąć na jakość wydruku
Sam nie wiem już za czym się oglądać
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Delta pytanie ogólne

Post autor: Artu »

dziobu pisze:Kiedyś był tu na forum istny szał spoconych ciał i na fali sztucznie wykreowanej popularności kilka osób kupiło sobie delty (Anycubic Kossel Linear Plus). Wszyscy kupili to samo, w tym samym okresie, często z tych samych aukcji. Ale na tym podobieństwa się kończą: jedni odpalili je od kopa, drudzy wymienili połowę sprzętu żeby to cholerstwo ruszyło.
Jestem jedną z "ofiar" tego szału :mrgreen: Ale "ofiarą" w sensie pozytywnym, bo nie miałem, i dotąd nie mam problemów z tą drukarką :good: (oprócz napraw eksploatacyjnych)
Podoba mi się ta delta FLSUN QQ-S, bo ma to, czego mojej brakuje, czyli 32BIT, oraz ciche stepstiki... Ale kiedyś przyjdzie pora na mod-a i u mnie :mrgreen:
balgator
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 1
Posty: 433
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: Delta pytanie ogólne

Post autor: Marcin1415 »

Jak na początek polecam https://www.gearbest.com/3d-printers--3 ... d=41968174
Delta o tak dużym polu roboczym to wielka maszyna i pewnie będzie droga, kłopotliwa w kalibracji. U30 pro ma wbudowane tmc2208 czyli jest cicha, ma oprogramowanie open source więc łatwo coś zmienić. Pole robocze 225x225x250 napewno Ci wystarczy.
Tomson
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 13
Rejestracja: 07 wrz 2019, 21:36

Re: Delta pytanie ogólne

Post autor: Tomson »

Artu Flsun nie ma cichych stepstików z tego co wyczytałem jest 32 bit i dampery na krokowcach fabrycznie ma plus łożyska ślizgowe mosiężno grafitowe a nie kulkowe i dlatego jest cicho w miarę
Co do ceny to około 200 GBP z magazynu UK czyli niewiele więcejod U30
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta”