Problemy z temperatura głowicy po wymianie na e3d

Jakość druku Cię nie zadowala?
Krojo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 03 gru 2018, 21:05

Problemy z temperatura głowicy po wymianie na e3d

Post autor: Krojo »

Witam
Mam problemy z temperaturą głowicy po wymianie na e3d v6 w ender3. Sytuacja wygląda tak, że termistor zbyt wolno reaguje na zmiany temperatury po zadaniu 200°C temperatura dochodzi do 260°C,spada i trzyma się na poziomie 198-204°C. Myślałem że kalibracja PID pomoże ale niestety nie mogę tego wykonać bo temperatura jest zbyt wysoka przy ustawieniu i kalibracja wyłącza się zanim się rozpocznie. Wymieniłem też grzałkę bo była krótsza i pasowała idealnie do głowicy lecz widać że jest mocniejsza bo znacznie szybciej rozgrzewa głowicę, termistor został oryginalny. Można w jakiś sposób skonfigurować ustawienie żeby nie dobijało to tak wysokiej temperatury? Szukałem podobnego tematu ale nic nie znalazłem.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Problemy z temperatura głowicy po wymianie na e3d

Post autor: FlameRunner »

W Ender-3 jest chyba goły termistor? I wsadziłeś go do otworu na kartridż, bodajże 4 mm średnicy? I on sobie w tym otworze luzem wisi?
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 2
Posty: 399
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 114

Re: Problemy z temperatura głowicy po wymianie na e3d

Post autor: carving85 »

FlameRunner pisze:W Ender-3 jest chyba goły termistor? I wsadziłeś go do otworu na kartridż, bodajże 4 mm średnicy? I on sobie w tym otworze luzem wisi?
Nie wiem jak w oryginale ale w podróbach zazwyczaj tam jest miejsce na goły termistor nie kartridż.
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Problemy z temperatura głowicy po wymianie na e3d

Post autor: dragonn »

carving85 pisze:
FlameRunner pisze:W Ender-3 jest chyba goły termistor? I wsadziłeś go do otworu na kartridż, bodajże 4 mm średnicy? I on sobie w tym otworze luzem wisi?
Nie wiem jak w oryginale ale w podróbach zazwyczaj tam jest miejsce na goły termistor nie kartridż.
Zależy o jakich podróbkach mowa... te które ja znam zazwyczaj mają kartridż.
Dla dokładnej ścisłości - jeśli mam miejsce na termistor w bańce to mamy blok z V5 a nie V6, jeśli kartridż to jest to V6
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 2
Posty: 399
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 114

Re: Problemy z temperatura głowicy po wymianie na e3d

Post autor: carving85 »

dragonn pisze: Dla dokładnej ścisłości - jeśli mam miejsce na termistor w bańce to mamy blok z V5 a nie V6, jeśli kartridż to jest to V6

Ahh te chińczyki im ufać to nigdy nie można :)
Tak patrzę to widzę całkowita loteria. Czasem pomimo tego że jest miejsce na kartridż to i tak ładują goły.
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
Krojo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 03 gru 2018, 21:05

Re: Problemy z temperatura głowicy po wymianie na e3d

Post autor: Krojo »

Całość kupione z ali za grosze wymieniłem łącznik i dysze od trianglelab całkiem możliwe że głowica V5 ale jest normalnie otwór na termistor i śrubkę mocującą. Odkręciłem termistor i przytrzymałem go ręcznie dociskając do końca nic nie pomogło dalej temperatura dobija do 260°C.
Krojo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 03 gru 2018, 21:05

Re: Problemy z temperatura głowicy po wymianie na e3d

Post autor: Krojo »

Problemem okazała się grzałka która miała być na 24V a opór na mierniku pokazuje 3.5 ohma oryginalna ma 14 ohm.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Problemy z temperatura głowicy po wymianie na e3d

Post autor: FlameRunner »

Czyli to jest grzałka 12 V 40 W, a przy 24 V daje 160 W? Ty się ciesz, że nic się trwale nie uszkodziło! :piwo:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”