Problem z wydrukiem na GEEETECH A10M

Jakość druku Cię nie zadowala?
PiotrMaster
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 19 gru 2019, 11:45

Re: Problem z wydrukiem na GEEETECH A10M

Post autor: PiotrMaster »

FlameRunner pisze:
PiotrMaster pisze:Prosiłem o pomoc a nie sprawdzanie pisowni Jeśli czegoś nie zrozumiałeś to napisz a nie pisze farmazony przeprosiłem za pisowni ale chyba pomyliłem forum skoro niektóre osoby zwracają tu na to uwagę.
Nie rozumiem, skąd zdziwienie.
W regulaminie czarno na białym napisaliśmy:
regulamin pisze:3a. Wypowiedzi zamieszczane na forum powinny:
  1. być napisane starannie, w sposób czytelny i zrozumiały, zgodnie z zasadami polskiej ortografii i interpunkcji - patrz: Jak pisać, by zostać zrozumianym?
Możesz tego nie rozumieć, możesz się z tym nie zgadzać - ale naprawdę nie rozumiem, skąd zdziwienie.
Ja tez czarno na białym napisałem jaki mam problem i prosiłem o pomoc a jeśli nie znasz odpowiedzi to nie zaśmiecaj forum bo chyba w regulaminie pisze aby odpowiedzi były związane z tematem wiec jeśli chcesz pomóc to pomóż a nie wyśmiewaj się bo nie przyszedłem tu po to aby człowiek taki jak ty się wyśmiewał
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 1
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Problem z wydrukiem na GEEETECH A10M

Post autor: Julian »

PiotrMaster pisze:Prosiłem o pomoc a nie sprawdzanie pisowni Jeśli czegoś nie zrozumiałeś to napisz a nie pisze farmazony przeprosiłem za pisowni ale chyba pomyliłem forum skoro niektóre osoby zwracają tu na to uwagę.

Ej no kurde.
Przychodzisz ze swoimi buciorami do nas i masz pretensję że wymagamy MINIMUM kultury i poprawnego zachowania?
Jesteś tu w gościach. Wśród ludzi którzy tworzą mniej lub bardziej to forum.

Na miejscu FlameRunnera, sprezentowałbym Ci bananowe wakacje ;-)

EDIT
Ja tez czarno na białym napisałem jaki mam problem i prosiłem o pomoc a jeśli nie znasz odpowiedzi to nie zaśmiecaj forum bo chyba w regulaminie pisze aby odpowiedzi były związane z tematem wiec jeśli chcesz pomóc to pomóż a nie wyśmiewaj się bo nie przyszedłem tu po to aby człowiek taki jak ty się wyśmiewał

Odliczanie czas zacząć :D
Żeby od razu do admina z widłami? Buhaha :clap: :clap: :clap:
Abys
PiotrMaster
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 19 gru 2019, 11:45

Re: Problem z wydrukiem na GEEETECH A10M

Post autor: PiotrMaster »

Admin nie admin ja z buciorami tu nie przyszedłem grzecznie poprosiłem o pomoc a admin wbił widły do gniazda ja tego nie zacząłem mam problem poprosiłem o pomoc a nie o wyśmiewanie się jestem człowiekiem i moja godność nie pozwala by jakikolwiek inny człowiek wyśmiewał się ze mnie jeśli chodzi o bana to raczej nie należy się mnie ale jeśli świadczycie pomoc na forum ludziom w taki sposób to naprawdę jest to na wspaniałym poziomie. Nie sztuką jest kogoś zgnoić zrównać z ziemią tylko sztuką jest mieć wiedzę i móc pomóc rozwiązać problem
PiotrMaster
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 19 gru 2019, 11:45

Re: Problem z wydrukiem na GEEETECH A10M

Post autor: PiotrMaster »

Więc jeśli grzecznie mogę prosić kogoś kto ma wiedzę w temacie o pomoc to będę bardzo wdzięczny
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Problem z wydrukiem na GEEETECH A10M

Post autor: FlameRunner »

Julian pisze:Na miejscu FlameRunnera, sprezentowałbym Ci bananowe wakacje ;-)
Bezterminowe. :)

PS To nie żart, nasz nowy forumowicz napisał zaledwie siedem postów, a właśnie dostał permbana za całokształt.
Abys
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 2
Posty: 704
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Problem z wydrukiem na GEEETECH A10M

Post autor: japim »

Nagraj filmik - będzie jasno co jest nie tak.

Podejrzewam zły g-code. Albo złą logikę w firmware - tzw logical limit switch - nie pozwala poruszyć się stołowi/karetce poniżej wartości 0.00 (dla bezpieczeństwa). Dlatego możesz jechać tylko w jedną stronę (w kierunku zwiększających się współrzędnych) ale nie możesz jechać w drugą. Jeżeli bez względu, w którą stronę jedziesz i nadal masz współrzędne 000 tzn że krańcówki cały czas są włączone - czyli źle są podłączone do płyty. Są włączniki normalnie otwarte i normalnie zamknięte. Może coś tutaj jest źle poskładane.

Jeżeli nagle temp zmienia się na 0.000 to albo masz uszkodzone połączenie - albo ten nieszczęsny g-code.

Nie napisałeś w czym generujesz g-code.

Tak jak napisałem na początku - podrzuć filmik z całą sekwencją. Będzie od razu wiadomo co się dzieje. A tak to tylko szklana kula...
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
Awatar użytkownika
Jakub
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 284
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
x 27

Re: Problem z wydrukiem na GEEETECH A10M

Post autor: Jakub »

Spróbuj pociąć innym slicerem, Cura, Ideamaker, slic3r. Wydaje mi się, że masz problem z gcodem.
Jak to nie pomoże, możesz spróbować wgrać nowe fw.
Co do tego bana - forum jest własnością prywatną i żadnych usług nie świadczy więc jeżeli chcesz otrzymać pomoc, to szanuj czas innych, bo to nie jest żadnym obowiązkiem ludzi aby Tobie pomóc. Do adminów też nie możesz mieć pretensji - to ich forum, oni ustalają zasady i nikt się Tobie nie nie podporządkuje.

Ze swojej strony jeszcze dodam, że spróbuję Tobie pomóc, ale spróbuj zrozumieć zachowanie innych. ;)
MasterPiotr
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2019, 15:09

Re: Problem z wydrukiem na GEEETECH A10M

Post autor: MasterPiotr »

Takich odpowiedzi oczekiwałem myślę że to nie problem Gcodem tylko coś z drukarką bo jest problem jeszcze przed drukowaniem myślę że japim ma tu dobry pomysł
"Albo złą logikę w firmware - tzw logical limit switch - nie pozwala poruszyć się stołowi/karetce poniżej wartości 0.00 (dla bezpieczeństwa). Dlatego możesz jechać tylko w jedną stronę (w kierunku zwiększających się współrzędnych) ale nie możesz jechać w drugą."

współrzędne się zmieniają ale tylko w jedną stronę
Co mogę z tym zrobić na co zwrócić uwagę, co sprawdzić w pierwszej kolejności ??
Film nagram wieczorem
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 2
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Problem z wydrukiem na GEEETECH A10M

Post autor: marek91 »

Widzę że kolega nie zrozumiał :)
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 2
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Problem z wydrukiem na GEEETECH A10M

Post autor: marek91 »

Zrzut ekranu 2019-12-19 o 15.32.24.png
Zrzut ekranu 2019-12-19 o 15.32.24.png (12.83 KiB) Przejrzano 3063 razy
O taką wiadomość dostaem ;)

PANIE, NI MA ZA CO :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”