ECO wydruki!

Konkursy z nagrodami
Awatar użytkownika
epon
Postów w temacie: 1
Posty: 234
Rejestracja: 20 maja 2018, 20:24
Lokalizacja: Hajnówka
x 48

Re: ECO wydruki!

Post autor: epon »

Julian pisze:
marek91 pisze:
Co ty? My w zeszłym tygodniu wywiesiliśmy kartki że nie prowadzimy sprzedaży detalicznej bo ludzie nam tu wbijają prosto z ulicy a później zdziwienie że tu sklepu nie ma :rotfl:
Wiem, że do Sosnowca kawałek, ale możecie nasz adres wywiesić :D
pewnie i paszporty od razu wydawać :)
H-bot w ciągłej budowie
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1115
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: ECO wydruki!

Post autor: kapi »

Julian pisze:
marek91 pisze:
Co ty? My w zeszłym tygodniu wywiesiliśmy kartki że nie prowadzimy sprzedaży detalicznej bo ludzie nam tu wbijają prosto z ulicy a później zdziwienie że tu sklepu nie ma :rotfl:
Wiem, że do Sosnowca kawałek, ale możecie nasz adres wywiesić :D
tylko godziny otwarcia letko przesuńcie. :piwo:
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: ECO wydruki!

Post autor: dziobu »

kapi pisze:tylko godziny otwarcia letko przesuńcie. :piwo:
Nie mogą. Tam jest inna strefa czasowa :D
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 16
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: ECO wydruki!

Post autor: Julian »

dziobu pisze:
kapi pisze:tylko godziny otwarcia letko przesuńcie. :piwo:
Nie mogą. Tam jest inna strefa czasowa :D

No niestety :P
dziobu pisze:Chętnie bym się kiedyś wbił tam do Was... paletę jak coś to mam czym zabrać, tylko na ch* mi tyle filamentu :D
Po paletę i o nas możesz.
Albo nie.
Cło na granicy :D
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2666

Re: ECO wydruki!

Post autor: Berg »

Firmy, które idą w kierunku redukcji masy opakowań wzbudzają moją sympatię, która objawia się zmianą preferencji dot. zakupów.
To nie muszą być rewolucyjne zmiany. Oczekuję że zauważalne będzie to, że producent w ogóle dostrzega temat. Myślę, że to działa w obie strony. Konsument dostrzega, że producent dostrzega, więc zaczyna dostrzegać bardziej, wymagać bardziej.... jest szansa by zmierzało w stronę lepszego.
To już nie jest kwestia tego, czy to robić tylko jak.
Pjoter
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: ECO wydruki!

Post autor: dziobu »

Marek ma tu niestety rację. To tak nie działa.
Tam gdzie towar leży w sklepie i czeka na klienta - tam ma wyglądać. Uważam że to bzdura (kupować się powinno po składzie/cechach a nie kolorach pudełka), no ale żyjemy szybko, umierały młodo - a to zobowiązuje. No i klasyk - wygodnie jest oddać myślenie innym; przecież skoro pudełko ma modny wygląd to towar nie może być zły.

A to co zamawiasz zdalnie, co nie leży w Tesc* na regale, pakują w formy z recyklingu. Laptop HP (raczej wyższej klasy; mam 3-4 takie i wszystkie były w foremkach), oscyloskopy, analizatory (Agilent, Tektronix, R&S) - to wszystko kosztuje tyle że pudełko mogło by być mahoniowe z ręcznym grawerem, ale mimo to sprzęt przychodzi zapakowany jak jajka, w szarym brzydkim pudełku.
I nikt takim pudełkiem nie walczy z Rigolen czy innym Hantkiem (choć mój Rigol też miał już zwykłe pudełko).
WillingMagic
balgator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 131
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:24
x 24

Re: ECO wydruki!

Post autor: balgator »

marek91 pisze: Co ty? My w zeszłym tygodniu wywiesiliśmy kartki że nie prowadzimy sprzedaży detalicznej bo ludzie nam tu wbijają prosto z ulicy a później zdziwienie że tu sklepu nie ma :rotfl:
Hehe, pamiętam, jak w okolicach 2014-2015 r. sam tak do Was wbiłem z ulicy i jakie to było kłopotliwe by sprzedać mi detalicznie. Ale się udało.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: ECO wydruki!

Post autor: dragonn »

dziobu zapominasz o jednej najważniejsze rzeczy - oscyloskopy, analizatory itp. takiego pokroju nie kupują "zwykli śmiertelnicy" tylko ludzie którzy faktycznie w 99% przypadków popatrzą tylko i wyłączenie na parametry sprzętu.
Druk 3D może nie jest chlebem ale zdobył już na tyle dużą popularność że filament kupują często ludzie którzy są dużo mniej techniczni niż ludzie siedzący tu na forum czy osoby który kupują oscyloskopy itp.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2666

Re: ECO wydruki!

Post autor: Berg »

filamenty to i tak w miarę rzadka sprawa. Choć opakowanie wentylatora Noctua doprowadza do szału, choć jest jeszcze rzadsze w moim koszyku. Za to ostatnio widziałem kostkę masła zapakowaną dodatkowo w blister.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: ECO wydruki!

Post autor: dziobu »

dragonn pisze:dziobu zapominasz o jednej najważniejsze rzeczy
Nie, nie zapomina. Zresztą wspomniałem o tym, może tylko zbyt niejasno.

Filamenty - jak wcześniej @ panWiadr0 wspomniał, są elementem technicznym i wybieranie ich po kolorze pudełka jest przynajmniej głupie. To tak jakby ktoś kupował zestaw śrubokrętów bo maja fajne niebieskie pudełko (które i tak zaraz leci w kosz).
Choć niestety zdaje sobie sprawę że to tak działa ;/
dragonn, kaworu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkursy”