ECO wydruki!

Konkursy z nagrodami
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 16
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: ECO wydruki!

Post autor: Julian »

mata-on pisze: Ale litości... musiałeś odpowiedzieć konkretnie na temat. :good:

Ależ odpowiedziałem, wszytko było napisane w linkach udostępnionych przez autorkę postu. Jedyna różnica, to że podstawowy składnik żywicy nie jest chemiczny, a jest pochodzenia SOYowego - nie znaczy, że jest w 100%. Używanie stwierdzenie "ECO" jest nadużyciem. Nazwałby to, "przyjaźniejsza środowisku".
Ot, cała umiejętność czytania ze zrozumieniem.
seler1500
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 16
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: ECO wydruki!

Post autor: Julian »

Dodatkowo, są branże w których wyprodukowanie produktu "eko" jest droższe i dużo mniej ekologiczne niż produkowanie zwykłego modelu. Mam na myśli np. branżę motoryzacyjną. Wyprodukowanie EKO auta (elektrycznego), jest dużo mniej EKO niż produkcja zwykłego.
mata-on
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: ECO wydruki!

Post autor: Pjoter »

Ale w aucie to akurat chodzi o eksploatację a nie produkcję by była EKO...
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Justyna G.
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2020, 18:40
x 3

Re: ECO wydruki!

Post autor: Justyna G. »

Cześć!

nie spodziewałam się, że tyle osób będzie uczestniczyło w tej dyskusji :)
hejt mile widziany!

Może nie wyraziłam się jasno, celem projektu jest zakup drukarki i rozpowszechnienie druku z żywic przyjaznych dla środowiska, jeśli się uda to dystrybucja żywic roślinnych ( nie tylko od Chińskich producentów). I tak, jest to pomysł na mini biznes, ale umówmy się, moje życie od tego nie zależy. Nie uda się to trudno i tak warto było spróbować. Na PolakPotrafi większym powodzeniem cieszą się publikacje czasopism/komiksów/książek/albumów. Niestety był to chyba nietrafiony pomysł i forum :sorry: .

Ten projekt pozwoli mi się rozeznać czy w ogolę będzie na takie druki zapotrzebowanie, dlatego wybrałam najtańszą drukarkę, chętnie ją przetestuje tak btw i powiększę swój "park maszynowy" . Mam FormLabsa i FDM wiec nie jest to, żebranie o PLN na drukarkę - szkoda, że tak to odbieracie. Wydruki w symbolicznych kwotach.

Chciałabym, żeby te żywice były lepiej postrzegane na naszym rynku, jak nasze zainteresowanie będzie większe to i zainteresowanie producentów wzrośnie, taką mam przynajmniej nadzieje.

Miłego popołudnia!
Jakub, Pjoter
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 16
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: ECO wydruki!

Post autor: Julian »

Justyna G. pisze:Cześć!

( nie tylko od Chińskich producentów)
Tu Cię zmartwię. Zrobiłem rekonesans. Żywicę do drukarek produkuje się tylko i wyłącznie w chinach. Producentów jest trzech. Wszyscy inni, biorą od nich i przelewają w swoje buteleczki.
Chciałabym, żeby te żywice były lepiej postrzegane na naszym rynku, jak nasze zainteresowanie będzie większe to i zainteresowanie producentów wzrośnie, taką mam przynajmniej nadzieje.
Nadal nie wiemy, co zrobisz w tym kierunku.
WillingMagic
Awatar użytkownika
mata-on
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 78
Rejestracja: 13 sty 2020, 07:42
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Anycubic 4max pro
x 25

Re: ECO wydruki!

Post autor: mata-on »

Julian pisze:Dodatkowo, są branże w których wyprodukowanie produktu "eko" jest droższe i dużo mniej ekologiczne niż produkowanie zwykłego modelu. Mam na myśli np. branżę motoryzacyjną. Wyprodukowanie EKO auta (elektrycznego), jest dużo mniej EKO niż produkcja zwykłego.
Do tego też dążyłem :D Luz :piwo:
Justyna G.
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2020, 18:40
x 3

Re: ECO wydruki!

Post autor: Justyna G. »

Julian pisze: Nadal nie wiemy, co zrobisz w tym kierunku.
z opisu projektu:

Pojawi się strona internetowa oraz konto na portalu społecznościowym. Chcę oferować wam dowolne druki w "garażowej" cenie szerząc tym samym świadomość i udowadniając, że druk z żywic roślinnej jest tak samo dobry jak z żywicy standardowej.
Chciałabym, zaoferować wam wydruki i fachową "sąsiedzką" pomoc. Dostępną dla każdego!
W planie mam również organizowanie darmowych warszatów dot. m.in. reprap, prawidłowej paramertyzacji wydruków, kalibracji, postprocesing wydrukowanych modeli..itp + publikacja filmików.
Organizowanie i prowadzenie ( wraz z dwójką znajomych ) zajęć w szkołach zaczynając od szkół podstawowych po zajęcia na uczelniach, przekazując podstawową wiedzę na temat druku i drukarek.
Chcę publikować wyniki swoich testów np wytrzymałościowych modelu wydrukowanego z żywicy roślinnej contra model wydrukowany ze standardowej. I wiele więcej... myślę, że razem z wami moje pomysły będą ewoluowały!


ale jakie ma to w sumie znaczenie? projekt spalony na panewce :? ;)
zamysł dobry, wykonanie zrujnowało wszystko :sad:
może innym razem się uda...

tak, czy inaczej dzięki za poświęcony czas i porady!
Jakub
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: ECO wydruki!

Post autor: olo2000pm »

Pani Justyno, to że kilku forumowiczów skrytykowało Pani pomysł nie powinno Pani zniechęcać do dążenia do celu.
Osobiście uważam, że przychodząc na to forum z tym projektem to był błąd, ponieważ tutaj są sami fachowcy w dziedzinie druku 3d i zawsze znajdą uchybienia w Pani projekcie tym lub jakimkolwiek osadzonym w reprapach.
Powinna Pani swoje wysiłki skierować w stronę Facebooka, youtuba, wśród znajomych bliższych i dalszych. A ten temat zamknąć i zapomnieć.

Trzymam kciuki.
Jakub, Justyna G.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
Jakub
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 284
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
x 27

Re: ECO wydruki!

Post autor: Jakub »

Może gdyby na początku sprecyzować parę rzeczy to kilka osób inaczej by to odebrało, niemniej jednak mam nadzieję, że uda się osiągnąć cel. :good:
Justyna G.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: ECO wydruki!

Post autor: dziobu »

Ho vengo, ho visto e io non credevo ai miei occhi...che merda...


Zwłaszcza fejsbuka polecam! Tam są najlepsze ludzie, najwytrwalsze rady i największe fortuny się rodzą. A tu to jakieś popierdółki co się na życiu nie znają i tylko łódki drukują! Tak trzymać!
dragonn, morf, panWiadr0, Justyna G., jarn, seler1500, Jose, marek91, anraf1001
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkursy”