Flying Bear Ghost 4s vs Anycubic 4Max Pro

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
SuchyJohny
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2020, 21:05

Flying Bear Ghost 4s vs Anycubic 4Max Pro

Post autor: SuchyJohny »

Witajcie,
stoję przed wyborem mojej pierwszej drukarki. Planuję drukować części do własnych projektów (różnych), ale także jakieś bzdety do domu. Potrzebuję uniwersalnej drukarki, która pozwoli mi na realizację nowych pomysłów i bliższe zapoznanie się z drukiem 3d. Prawdopodobnie najczęściej będę używał PET-G i PLA ale chciałbym mieć możliwość w przyszłości druku z abs. Cieszyłbym się gdyby drukarka była rozwojowa i w przyszłości mógłbym ją udoskonalić.
Co do doświadczenia to drukuję czasami prototypy na Tevo Tarantuli i... oczekuję czegoś lepszego choć tak naprawdę nie miałem czasu bliżej się zapoznać z jej konserwacją/kalibracją.
Ogólnie liczę się z tym, że drukarka będzie wymagała pewnych modyfikacji do przyzwoitego działania i nie boję się tego, ale zależałoby mi aby po doprowadzeniu drukarki do fajnego stanu nie wymagała ona zbyt częstych kalibracji.
Najbardziej przypadły mi do gustu modele wymienione w temacie. Chciałbym poznać Waszą opinię na ten temat.

Anycubic od razu jest zabudowany, w Flying Bearze front i góra są odkryte, ale nie widzę problemu żeby je zabudować. Bardziej przemawia do mnie design i metalowa konstrukcja Flying Beara. Ma on też wi-fi co jest dla mnie plusem ale absolutnie nie jest decydującym czynnikiem. Mało można też o nim znaleźć w sieci. Zdecydowanie mniej niż o anycubic, który nawet na tym forum cieszy się sporą popularnością. Na co byście postawili? Czy ktoś miał może styczność z jedną i drugą drukarką? A może lepiej przyjrzeć się innej drukarce?
Jestem w stanie wydać do 2000zł ale niższa cena będzie plusem.
SuchyJohny
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2020, 21:05

Re: Flying Bear Ghost 4s vs Anycubic 4Max Pro

Post autor: SuchyJohny »

Pytania z innej beczki. Czy nie ma problemów z silnikami w zamkniętej komorze? Nie przegrzewają się? Jeżeli zrobiłbym podgrzewaną komorę do druku z abs to też nie będzie to problemem?

Zacząłem się teraz bardziej zastanawiać nad
flying bear ghost 4s
https://m-pl.gearbest.com/3d-printers-- ... 55197.html
i flying bear tornado 2 pro https://www.google.com/amp/s/m.pl.aliex ... 80372.html
Tornado nie ma co prawda wifi ale ma znacznie większe pole robocze i dwa ekstrudery. Są tu już przednie drzwiczki, noi właśnie elektronika jest w środku. Przez drzwiczki wystaje tylko wyświetlacz. Nie będzie to problemem? Jakoś nie przekonuje mnie takie nagrzewanie elektroniki.
Czy większy rozmiar wpływa na gorszą jakość wydruku? Przy zastosowaniu takiej samej konstrukcji będzie ona mniej sztywna.
Większe pole robocze mnie kusi, że względu na możliwość druku większych elementów (raczej z pet-g).
Nie drukowalem nigdy niczego większego niż 15x15x20, Przy pet-g są problemy z dużymi wydrukami?
Jezeli większą drukarką cechowała by się gorszej jakości wydrukami i mniejszymi prędkościami to jednak bym zrezygnował.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”