Sapphire pro - oś Y porusza się w innym kierunku.

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
TheKari
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2018, 21:46
Lokalizacja: Siedlce

Sapphire pro - oś Y porusza się w innym kierunku.

Post autor: TheKari »

Witam. Jakiś czas temu przyszła do mnie paczka z drukarką Sapphire Pro. Po złożeniu okazało się, że oś Y jest u mnie odwrócona. Przy znajdowaniu funkcji Home jedzie w przeciwnym kierunku niż krańcówka. Myślałem, że wgranie Marlina pomoże. Niestety dalej to samo. Zmiana #define INVERT_Y_DIR z true na false nie zadziałała ze względu na kinematykę core XY. Przy zmianie #define Y_HOME_DIR z 1 na -1 wyrzuca błąd. Program chce aby zmienić USE_YMAX_PLUG na USE_YMIN_PLUG. Jednakże przy auto home drukarka tak samo jedzie w kierunku przeciwnym do osy Y. Niestety nie mam już pomysłu jak zmusić ją do poprawnego działania.
duniu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2020, 12:52

Re: Sapphire pro - oś Y porusza się w innym kierunku.

Post autor: duniu »

Witam.
Również jestem świeżo upieczonym posiadaczem tej drukarki i miałem podobny problem tylko mój dotyczył osi Z. Drukarka po wybraniu opcji home stół jechał w kierunku przeciwnym do krańcówki. U mnie zadziałało wgranie najnowszej wersji oprogramowania ze strony producenta (link poniżej) i wejsciu w ustawienia "machine setting" są tam ustawienia odpowiedzialne za "odwrócenie osi". Mam nadzieje, że informacja będzie pomocna. Pozdrawiam

https://www.twotrees3dprinter.com/#/app ... hire%20pro
pottier1960
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2020, 13:45

Re: Sapphire pro - oś Y porusza się w innym kierunku.

Post autor: pottier1960 »

Witam. Miałem ten sam problem i ja zamieniłem miejscami druciki we wtyczce osi Y do kontrolera :) Zresztą z osią Z miałem to samo jak silniki przeniosłem z góry drukarki na spód(też pozmieniałem miejscami piny we wtyczce)
Awatar użytkownika
TheKari
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2018, 21:46
Lokalizacja: Siedlce

Re: Sapphire pro - oś Y porusza się w innym kierunku.

Post autor: TheKari »

Przyznam się, że odwaliłem manianę :P Przy podłączaniu silników do płyty, pomyliłem oś X i Y. Po poprawnym wpięciu, wszystko działa jak należy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”