Strona 1 z 1

Podwijanie krawędzi

: 29 kwie 2016, 06:37
autor: hobelik
Wydruk prędkość 40 warstwa 0,2 temperatury 240/75 temperatura w pomieszczeniu 16. Drukowane z PETG od DD.

Czemu JA ?!?! Dlaczemu nie działa ?!?! Co teraz ?!?!
Generalnie o POMOC proszę.

Re: Podwijanie krawędzi

: 29 kwie 2016, 06:44
autor: Domell
Stół goły? podgrzany?
I ile masz ustawione % podawania na pierwszej warstwie?

Czemu tak duża temp?

Jaką masz retrakcję? otwór u góry też coś nie bardzo wyszedł.

Opanujemy, też to miałem xD

Re: Podwijanie krawędzi

: 29 kwie 2016, 06:57
autor: hobelik
Stół goły? podgrzany?
Niebieska Taśma jak pisałem grzeje na 75 stopni.
I ile masz ustawione % podawania na pierwszej warstwie?
100% ale jak widzisz wydruk zrobiłem na raft-cie.
Czemu tak duża temp?
Bo wykombinowałem, że jak w pomieszczeniu jes zimno 16stopni to podbiję o 5 temperatury na drukarce.
Jaką masz retrakcję? otwór u góry też coś nie bardzo wyszedł.
Domyślna z CURY akurat curą to ciąłem
Opanujemy, też to miałem xD
No na to liczę :D

Re: Podwijanie krawędzi

: 29 kwie 2016, 08:02
autor: virgin71
Nie ma znaczenia czy na rafcie, czy nie. Początek raftu wolniej.
Nie możesz stosować ustawień domyślnych, jak nie masz domyślnej drukarki, czyli UM, tj. dla rozwiązań typu bowden. Trochę szokujące, że podwija się na grzanym stole.

Re: Podwijanie krawędzi

: 29 kwie 2016, 08:21
autor: McKee
Duża różnica temperatur (te 16 stopni w pomieszczeniu) - raczej nie służy wydruków - materiał się schładza, kurczy i odkleja. Jak materiał jest bardziej płynny to przy chłodzeniu będzie miał większe skurcze / tendencje do odklejania.
Moje propozycje:
1. Taśma malarska trzyma (moim zdaniem) dość słabo. Spróbuj użyć dimafix - u mnie trzyma kilkukrotnie lepiej niż taśma. Na taśmie drukuje tylko mało-wymagające elementy.
2. Zmniejsz temperaturę głowicy.

Re: Podwijanie krawędzi

: 29 kwie 2016, 08:47
autor: virgin71
@McKee, używasz niebieskiego scotch-a 3M, czy tesa? 3M trzyma jak szalony, a tesa nie. Nie wiem dlaczego.

Re: Podwijanie krawędzi

: 29 kwie 2016, 08:59
autor: FlameRunner
Pokaż pierwszą warstwę raftu.
Spróbuj drukować na gołej, czystej szybie. Naprawdę czystej - zeskrob wszystko, dokładnie umyj rozpusczalnikiem i na koniec octem. Do trzymania PLA i PET-G powinno wystarczać nawet z nadmiarem.
Co do temperatury stołu to posprawdzaj 20°C w obie strony, ale te 75°C powinno jakoś działać.

16°C w pomieszczeniu to jeszcze nie tragedia przy druku z PET-G.

Re: Podwijanie krawędzi

: 29 kwie 2016, 09:11
autor: S3b
A czy przypadkiem nie odkleja Ci się taśma od szyby przy takiej temperaturze stołu?
Ja z taśmą drukuję na zimnym stole.
Przy podgrzewaniu stołu taśma odklejała się od szyby w efekcie czego wydruk się podwijał (taśma tesa)

Re: Podwijanie krawędzi

: 29 kwie 2016, 09:36
autor: Domell
Ja bym zaczoł od obniżenia temperatury, wczoraj miałem problemy z odklejaniem i z zapychającą się głowicą, rozwiązaniem wszystkiego okazało się zmniejszenie temp. z 230 do 220 stopni i wszystkie objawy zniknęły ( a 3h druku poszło się wcześniej czesać) .

I dokładnie jak kolega pisze, pokaż pierwszą warstwę, może to nam powie co się stało. (U mnie mimo wyższej temperatury przy nakładaniu warstwy robiło się coś na zasadzie fali :evil: )

Re: Podwijanie krawędzi

: 29 kwie 2016, 11:11
autor: marek91
Ja napiszę to samo co zwykle, używam tylko i wyłącznie taśmy kaptonowej na stół i działa mi to ze wszystkimi materiałami które robię.
Dużo ludzi chwali dimafix - warto spróbować.
Przy druku z PET-G nie powinieneś mieć żadnych problemów jak chodzi o skurcz czy spajalność warstw.
Niebieska taśma z tego co pamiętam była stosowana głównie do PLA w drukarkach bez grzanego stołu.

Re: Podwijanie krawędzi

: 29 kwie 2016, 11:31
autor: hobelik
McKee pisze:Post autor: McKee » 29 kwie 2016, 08:21
Duża różnica temperatur (te 16 stopni w pomieszczeniu) - raczej nie służy wydruków - materiał się schładza, kurczy i odkleja. Jak materiał jest bardziej płynny to przy chłodzeniu będzie miał większe skurcze / tendencje do odklejania.
Moje propozycje:
1. Taśma malarska trzyma (moim zdaniem) dość słabo. Spróbuj użyć dimafix - u mnie trzyma kilkukrotnie lepiej niż taśma. Na taśmie drukuje tylko mało-wymagające elementy.
2. Zmniejsz temperaturę głowicy.
Ad1
Mam problemy z oderwaniem od stołu ... więc trzyma OK taśma firmy delfin czy coś:D
Ad2
220 ?? Czy ile spróbować ??
FlameRunner pisze:Pokaż pierwszą warstwę raftu.
Spróbuj drukować na gołej, czystej szybie. Naprawdę czystej - zeskrob wszystko, dokładnie umyj rozpusczalnikiem i na koniec octem. Do trzymania PLA i PET-G powinno wystarczać nawet z nadmiarem.
Co do temperatury stołu to posprawdzaj 20°C w obie strony, ale te 75°C powinno jakoś działać.

16°C w pomieszczeniu to jeszcze nie tragedia przy druku z PET-G.
Raft już zerwany więc nie pokaże ale podwijanie pojawia się dopiero po najwcześniej 5 warstwach.

Pla próbowałem na czystej szybie i jak dla mnie porażka taśma to jest to i dla pla grzeję stół na 60 i jest super jak dodam brim :D
PET nie testowałem ale najpierw zobaczę czy obniżenie temperatury pomoże bo to brzmi obiecująco
marek91 pisze:Ja napiszę to samo co zwykle, używam tylko i wyłącznie taśmy kaptonowej na stół i działa mi to ze wszystkimi materiałami które robię.
Dużo ludzi chwali dimafix - warto spróbować.
Przy druku z PET-G nie powinieneś mieć żadnych problemów jak chodzi o skurcz czy spajalność warstw.
Niebieska taśma z tego co pamiętam była stosowana głównie do PLA w drukarkach bez grzanego stołu.
Kapton idzie z chin :P Ja jestem biedny informatyk i nie stać mnie na takie produkty w Polsce a na niebieskiej kupa ludzi drukuje z podgrzewaniem PLA.

Re: Podwijanie krawędzi

: 29 kwie 2016, 11:43
autor: tanifilament3d.pl
Ja drukuje PET-G na czystej szybie bez grzanego stołu i trzyma się wyśmienicie a jak posmaruje klejem (zwykły biurowy w sztyfcie) przy większych wydrukach dla pewności to mam problem z oderwaniem :)

Re: Podwijanie krawędzi

: 29 kwie 2016, 12:42
autor: Domell
Potwierdzam, nie ma opcji na zwykłym kleju żeby to oderwać, jak temp spadnie to samo odchodzi :-)

Re: Podwijanie krawędzi

: 29 kwie 2016, 22:22
autor: virgin71
hobelik pisze: Kapton idzie z chin :P Ja jestem biedny informatyk i nie stać mnie na takie produkty w Polsce a na niebieskiej kupa ludzi drukuje z podgrzewaniem PLA.
Za 20zł warto czekać na chińczyka, który może być wątpliwej jakości?

Re: Podwijanie krawędzi

: 29 kwie 2016, 23:00
autor: hobelik
Mieć 20 a nie mieć 20 To 40 zł... A to już pół kilo filamentu[emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka