Drukarka DIY i pierwsze problemy

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
MrWasabee
Postów w temacie: 6
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2023, 13:04
x 4

Re: Drukarka DIY i pierwsze roblemy

Post autor: MrWasabee »

Siemanko
OK.
I znowu wyszła moja nieznajomość tematu. :sorry: Trochę z tą budową drukarki to się porwałem jak z motyką na... Ale, daliście mi panowie do myślenia. :good: Szukałem swoich błędó, grzebałem długo i znalazłem. Zębatka na silniku ma 17 a nie jak wcześniej pisałem 20 zębów. Te które mam w pudełku mają tę samą średnicę , ale inną ilość zębów.Trzeba było rozebrać drukarkę i posprawdzać wcześniej :fool: Po wyliczeniu wg wzoru który podesłał Majek :toast: wyszło 94,1176470588 czyli zaokrągliłem 94.12 (zamiast przecinka wstawiłem kropkę, chyba dobrze bo przeszło w VS) w DEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT zamiast 80kroków wstawiłem wartości wyliczone oddzielone przecinkami.
Wrzucone na maszynę. Reset. I jest tak jak powinno być. :yahoo: Wg pierwszych testów, oc.
Piękne dzięki wszystkim :good: i jeszcze raz przepraszam za swoje lenistwo :sorry: , bo zapewne gdybym wczesniej sprawdził drukarkę a nie zapasy części w pudełku, problem udałoby się wcześniej rozwiązać.
Pozdrawiam
3D NOOB :D
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1639
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 375

Re: Drukarka DIY i pierwsze roblemy.

Post autor: Jarewa »

Tu masz fajny kalkulator https://blog.prusa3d.com/calculator_3416/ bo pewnie przyjdzie ci się kiedyś zmierzyć z osią Z zależność kroków a wysokością warstwy by odpowiadały pełny krok.
MrWasabee
Awatar użytkownika
MrWasabee
Postów w temacie: 6
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2023, 13:04
x 4

Re: Drukarka DIY i pierwsze problemy

Post autor: MrWasabee »

Dzieki piękne. :bows:
Może się przyda. Na chwilę obecną testuję wydruki, i szczerze mówiąc jestem mega pozytywnie zaskoczony. :yahoo: Pewnie jeszcze można byłoby poprawić conieco jakość, ale ja do czepialskich nie należę. Cięszę że jest w miarę szybka i dokładna. CHT 0,6mm robi robotę. Mam sporo zaległych wydruków; jeden Genius to za mało.
Pozdrawiam
3D NOOB :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”