Strona 1 z 1

Dobra kopia e3d V6 3mm z Ali. Ktora

: 18 wrz 2017, 09:28
autor: mcxmcx
Pochwalony

Mam kilka roznych kopii i oryginałów e3d V6 i zawsze mam problem z blokowaniem filamentu pomiędzy radiatorem a łącznikiem, albo w laczniku.

Chodzi o zwykle mechaniczne przyblokowane

Szukam jakiegoś w miarę sprawdzonego zestawy od chińczyka, gdzie łącznik i radiator nie ma tego "skoku" albo nie jest wyczuwalny.

Do filamentu 3mm, najlepiej fullmetal.

W e3d też jest to wyczuwalne a chce moc włożyć filament bez specjalnego
prostowania i przekręcania może się uda a może nie.

Zna ktoś?

Re: Dobra kopia e3d V6 3mm z Ali. Ktora

: 18 wrz 2017, 09:32
autor: dragonn
Jeśli na oryginale Ci się blokuje to jestem dość mocno przekonany że problem jest gdzie indziej:
- zbyt słabe chłodzenie radiatora głowicy
- brak pasy termo-przewodzącej miedzy łącznikiem a radiatorem
- zbyt duża retrakcja
A jeśli chodzi o sam łącznik do dużo osób poleca https://pl.aliexpress.com/store/product ... 9bb9utw8nE niestety nie widzę wersji 3mm powlekanej tytanem.

Re: Dobra kopia e3d V6 3mm z Ali. Ktora

: 18 wrz 2017, 10:01
autor: Garreth
Moze ptfe masz zle dociete? Musisz je przyciac zgodnie z instrukcja od e3d (bo w 3mm wersji jest ptfe, prawda?)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Re: Dobra kopia e3d V6 3mm z Ali. Ktora

: 18 wrz 2017, 11:59
autor: mcxmcx
Tutaj mi chodzi o blokowanie przejścia filamentu pomiędzy radiatorem a łącznikiem. Zawsze się muszę napocić żeby wytknąć. A mam full metal I mam z teflonem, na wszystkich drukuje dobrze ale kłopot jest z przetknieciem przez pierwsze złącze.

Później jak już się przepchać to idzie ok.

Nie jest to związane z drukiem etc.

Re: Dobra kopia e3d V6 3mm z Ali. Ktora

: 19 wrz 2017, 14:46
autor: krzaku
Łączniki mają wgłębienie w które trzeba wcisnąć rurkę PTFE od bowdena, upewnij się że jak wkładasz rurkę w radiator to czy wchodzi ona do samego końca. Inaczej masz kilka milimetrów przestrzeni pomiędzy ujściem rurki a łącznikiem i wkładając filament może się on zaciąć na krawędzi łącznika.

Re: Dobra kopia e3d V6 3mm z Ali. Ktora

: 19 wrz 2017, 15:03
autor: Berg
dokładnie. tam jest lekkie przewężenie i niekoniecznie rurkę wciskasz do końca, mimo, że może się tak wydawać. Najlepiej zmierzyć czymkolwiek ile powinna wejść i sprawdzić, czy tyle weszła.

Po drugie rurki PTFE potrafią mieć niecentrycznie wewnętrzny "kanał"

Re: Dobra kopia e3d V6 3mm z Ali. Ktora

: 19 wrz 2017, 17:34
autor: mcxmcx
Ale ja mam direct I jak wtykam filament w radiator (to duże aluminiowe z żeberkami) to dochodzi mi do łącznika (ten element gwintowany łączący z grzałka i dysza) i się k... blokuje w tym miejscu.

I o to mi chodzi. Jak już wejdzie w łącznik to przez telon też przejdzie, a jak full to żaden problem.

I tylko o to mi chodzi.

Bo na 1.
75 z teflonem to żaden problem, idzie, a na 3mm kiszka.

Re: Dobra kopia e3d V6 3mm z Ali. Ktora

: 19 wrz 2017, 17:43
autor: dragonn
wiesz że jak masz direct też możesz dać kawałek rurki teflonowej która służy jak prowadzenie? Wręcz byłby to zalecane

Re: Dobra kopia e3d V6 3mm z Ali. Ktora

: 19 wrz 2017, 18:33
autor: mcxmcx
Yhym. Ale mówimy o 3mm.
Nie ma kawałka teflonu w tym zestawieniu. Panowie, proszę.

Re: Dobra kopia e3d V6 3mm z Ali. Ktora

: 19 wrz 2017, 18:36
autor: anraf1001
mcxmcx pisze:Yhym. Ale mówimy o 3mm.
Nie ma kawałka teflonu w tym zestawieniu. Panowie, proszę.
A w 1.75 masz w zestawie rurke?

Re: Dobra kopia e3d V6 3mm z Ali. Ktora

: 19 wrz 2017, 18:38
autor: mcxmcx
Nie. Też mam z "gładkim" czołem czy też góra.
Ale tam nie mam kłopotu z przepchnięciem. Tylko 3mm.

Re: Dobra kopia e3d V6 3mm z Ali. Ktora

: 19 wrz 2017, 19:17
autor: Zepco
Blokuje się zaraz przy wejściu do łącznika czy bliżej dyszy?

Re: Dobra kopia e3d V6 3mm z Ali. Ktora

: 19 wrz 2017, 20:30
autor: mcxmcx
Przy wejściu do łącznika. Właściwie to czuję jak mi zawadza o krawędź łącznika i... A kiedyś miałem taki zestaw że było gladziutko ale zem za mocno skręcił i się zrobiły dwa elementy.

Re: Dobra kopia e3d V6 3mm z Ali. Ktora

: 19 wrz 2017, 21:37
autor: Zepco
Jedyne co mi przychodzi do głowy, to odkręcić dyszę i zobaczyć wizualnie jak się otwory łącznika i radiatora licują. Gdzieś czytałem, że takie niedoskonałości ludziska poprawiają wiertłem, ale nie chcę Ci doradzić źle.
Ewentualnie mogłeś mieć małą przerwę w tym miejscu i przy wyciąganiu rozgrzanego filamentu coś tam się dostało i teraz blokuje?

Re: Dobra kopia e3d V6 3mm z Ali. Ktora

: 19 wrz 2017, 21:43
autor: Kopytko
Wiertlo 2mm wkkadasz w lacznik i dysze jak wszystko jest luzne. Moze byc zamiast wiertla oret 2mm. Skrecasz wszystko z wsadzonym pretem. Pret osiuje otwory i niedoskonalosci sa niwelowane. Pret wyciagasz po skreceniu.