Strona 1 z 1

Co to może być za drukarka?

: 21 paź 2017, 19:31
autor: atom
Mam możliwość kupić drukarkę z mojego miasta, lecz sprzedawca dokładnie nie wie co to za model.
Cena 700zł
Czy wy potraficie po zdjęciu określić co to jest? Myślałem że Anet, ale po głębszym spojrzeniu wi8dać różnicę..
a56f5b6246448a212be43b4c5745.jpeg

Re: Co to może być za drukarka?

: 21 paź 2017, 19:32
autor: Kopytko
Anet A8 po jakiś małych przeróbkach.

Re: Co to może być za drukarka?

: 21 paź 2017, 19:50
autor: atom
Ahaa to dlatego w pierwszym wrażeniu miałem, że to Anet.

Czy za kwotę 700zł warto mi ją kupić?

Oraz sprzedawca mówi, że ma stepsticki na każdej linni.
- co to są stepsticki?

Re: Co to może być za drukarka?

: 21 paź 2017, 19:55
autor: Zepco
Masz zdjęcia elektroniki?
stepsticki to płytki elektroniczne sterujące silnikami.
Zwróćcie uwagę na wózek stołu. W nowych anetach jest cieniutkie aluminium a tu coś grubego, to jest akryl? Sam stół też jakiś inny.

Re: Co to może być za drukarka?

: 21 paź 2017, 20:03
autor: atom
Poproszę o podesłanie więcej fotek.

Re: Co to może być za drukarka?

: 21 paź 2017, 20:03
autor: Blazi
Odpowiadając na pytanie w temacie - to jest Generic Chinol RepRap. Który dokładnie nie ma w gruncie rzeczy większego znaczenia.

Czy warto? Jak działa, nie jest zajechana i nie się z nią złego nie dzieje to ~250zł dopłaty za to, że ktoś to ogarnął do kupy (bo o tyle mniej kupisz podobnego chińczyka DIY w tej klasie) to uczciwa cena.

Re: Co to może być za drukarka?

: 21 paź 2017, 20:08
autor: kretu
Pierwsze i najważniejsze poproś o zdjęcia wydruków jakie sprzedający na niej wykonał.

Re: Co to może być za drukarka?

: 21 paź 2017, 20:13
autor: atom
Ale wiedząc co to za model łatwiej dokupić jakąś część co się popsuje - chyba, że części są uniwersalne?
Poproszę również o wydruk, a macie coś co mógłbym Mu wysłać by mieć 100% pewność że dokonał "teraz" wydruku?

Re: Co to może być za drukarka?

: 21 paź 2017, 20:20
autor: Artu
Wyślij mu do wydruku nieśmiertelną https://www.thingiverse.com/thing:214260/#files :mrgreen:

Re: Co to może być za drukarka?

: 21 paź 2017, 20:24
autor: tpila1
To nie samochód ;) to samoróbka, to nie ma katalogu części, jedyne z czym możesz mieć problem "jak się zepsuje" to elektronika, bo może to być takie nie wiadomo co, a poza tym to wszędzie idzie to samo, j-head, trubina, lm8... heatbead mk2 (czy coś podobnego). Generalnie jest to sprzęt "idealny" pod części zamienne, pod warunkiem, że dobrze działa. Aczkolwiek co do ram akrylowych, to myślę, że koledzy z forum mogą się wypowiedzieć co do ich hmm jakości.

Re: Co to może być za drukarka?

: 21 paź 2017, 20:28
autor: Artu
atom pisze:Mam możliwość kupić drukarkę z mojego miasta...
Podjechać, zobaczyć "w akcji" i jeśli poprawnie działa, to w tej cenie można "zaryzykować" :git:

Re: Co to może być za drukarka?

: 21 paź 2017, 23:19
autor: atom
Zobaczcie, czy to może jest ta drukarka?
https://www.gearbest.com/3d-printers-3d ... d=10378154

Re: Co to może być za drukarka?

: 22 paź 2017, 08:02
autor: Artu
Nawet jeśli ta, to 550zł + 23%VAT = 676zł, więc dużo nie "zaoszczędzisz" :DD A miesiąc czekania może zdenerwować :P

Re: Co to może być za drukarka?

: 22 paź 2017, 11:35
autor: atom
To jeszcze pytanie. Jak wychodzi ta drukarka na tle z Anetą A8 którą w promo można kupić za ~550zł z EU.
Są jakieś istotne zmiany czy czy raczej jest to samo?

Re: Co to może być za drukarka?

: 22 paź 2017, 13:22
autor: Marcin3D
Gdzie w takiej cenie są A8 z EU ?
Ja jestem teraz na etapie zakupu i z tego co się rozeznałem ta drukarka tronxy to praktycznie to samo co anet a8 na gb zwłaszcza w opiniach ludzi.

Re: Co to może być za drukarka?

: 22 paź 2017, 13:59
autor: atom
Na GB A8 jest po ~ 550, ale tak jak napisałem trzeba czekać na promocję.

I różnica jest, tylko czy znacząca?
Zepco pisze:... Zwróćcie uwagę na wózek stołu. W nowych anetach jest cieniutkie aluminium a tu coś grubego, to jest akryl? Sam stół też jakiś inny.