Strona 1 z 1

Problem z Anet a8

: 27 lis 2017, 09:31
autor: jagus
Panowie potrzebuję pomocy bo albo wcześniej nie zauważyłem albo cosik się popsuło teraz lub to wina programu Cura3d a mianowicie chciałem sobie protestować czy aby wszystko mam dobrze z anet a8 no i w końcu ustawić ją dobrze dla PETG od DD z którego drukuję praktycznie wszystko i wydrukowałem kosteczkę zrobioną w DSM 20x20x1 pustą w środku i tak po wydrukowaniu na rożnych parametrach pierw jak zawsze czyli 218*C dysza stół 73*C zresztą na screenie poniżej jest wszystko.
No i dupa szerokość linii mam zadane w programie na 0.5mm zmieniałem i na 0.4 i na 0.48 oraz ilość ścian na 2 grubość ściany na 0 by program wyliczył automatycznie chodź to też zmieniałem na 0.8 i na 0.5 i wymiary mierzone suwmiarką elekt. po wydrukowaniu są takie dziwne że nie wiem co zmienić co się popsuło jeden bok teraz nie wiem który czy X czy Y ma równe 20,00 a drugi 19,75 za to ścianki mierzone w środku wszystkie 1.20 i jak to naprawić czy to winna drukarki ustawień czy programu ja zgłupiałem ?? a nie mam starych kostek do przepatrzenia jak tam było ale z tego co pamiętam było ok ogólnie na wydruki nie narzekam ale tak raczej nie może być :oops:
20171127_090540.jpg
cura1u.jpg
cura2u.jpg
cura3u.jpg
cura4u.jpg
cura5u.jpg

Re: Problem z Anet a8

: 27 lis 2017, 09:44
autor: Kopytko
Pamietaj ze do robienia kalibracji kostka musi byc pelna. Zadajesz grubosc sciezki i pozniej przy drukowaniu ta grubosc musi byc taka jak zadana. Jak zrobiles scianke o danej grubosci slicer chce to wydrukowac ale nie zawsze mu wychodzi.

Re: Problem z Anet a8

: 27 lis 2017, 09:54
autor: jagus
Ok leci kolejna pełna tym razem zobaczymy wymiary.

Re: Problem z Anet a8

: 27 lis 2017, 10:27
autor: jagus
No i tak pełna kosteczka wyszła wys. równe 20 jeden bok 19.90 drugi znów 19,75 jak to poprawić ??

Re: Problem z Anet a8

: 27 lis 2017, 10:57
autor: mcxmcx
Najpierw ustaw kostkę 45° a później 90° przekręcona.

Stawiam na zbyt duży opór w jednej osi.

Re: Problem z Anet a8

: 27 lis 2017, 11:04
autor: jagus
Też o tym myślałem i właśnie chcę przetestować stawiam na stół zbyt mocno może naciągnięty pasek?
P.S zaraz to otworze salon gier z tych kostek :)

Re: Problem z Anet a8

: 27 lis 2017, 11:28
autor: McKee
Możesz jakoś narysować co i jak mierzysz?
Nie bardzo rozumiem bok X i bok Y czy może bok X i przeciwległy bok X ? (kostka ma co najmniej 4 boki/ścianki (jak nie 6 ;))).
Pomiar robisz na brzegu kostki (łapiąc suwmiarką z boku za rogi), czy na środku (łapiąc suwmiarką od góry)?
0,1mm to dość mało - szew albo jakaś nierówność rogu może mieć wpływ na pomiar (albo mocniej suwmiarkę ściśniesz ;)).

Re: Problem z Anet a8

: 27 lis 2017, 11:37
autor: jagus
Tak jak na foto jeszcze góra z dołem ale nie ma na foto bo tu jest równe 20

Re: Problem z Anet a8

: 27 lis 2017, 11:45
autor: jagus
Dobra następna kostka tym razem obrócona o 45* i dalej jeden bok do drugiego dobrze 20mm a drugi mniejszy 19.80 hmm.. ciekawe?

Re: Problem z Anet a8

: 27 lis 2017, 11:56
autor: McKee
A jak przesuniesz góra-dół to nie będziesz miał różnych wyników?
Ja na tych zdjęciach widzę ( nie wiem czy dobrze), że ta kostka jest bardziej krzywa niż 0.2 mm.
Sam staram się mierzyć w poprzek warstw i czasem pod kątem, żeby uśrednić wynik.
... i kilka pomiarów.
Ale jak rozumiem różnica jest i to zauważalna i powtarzalna ...
Chyba musisz ingerować w mechanikę - sprawdź luzy / opory / może się jakieś łożyska wytarły - ja bym raczej na nierównościach się skupił niż trzymaniu wymiarów (myślę że to jest bardziej prawdopodobna przyczyna).
PS.: A może prędkość? / coś się wygina za bardzo? / mechanika nie daje rady?

Re: Problem z Anet a8

: 27 lis 2017, 12:04
autor: jagus
Nie to tak foto wyszło jakoś szczególnie na tym drugim.
Ale sprawdzę co prawda małe luzy są na prowadnicach od stołu może to faktycznie to.. no nic będę dalej patrzył jak znajdę co to dam znać.
Prędkość jest na 40mm to raczej nie za dużo.

Re: Problem z Anet a8

: 27 lis 2017, 14:33
autor: McKee
jagus pisze:Prędkość jest na 40mm to raczej nie za dużo.
Zależy od drukarki - u mnie właśnie na 80mm/s wydruk leci, trochę poszarpane brzegi ale szkoda mi czasu na 40mm/s - strzelać z tego nie będę ;)
file.jpg

Re: Problem z Anet a8

: 17 gru 2017, 00:20
autor: jagus
Napiszę dla tych co mają ten sam problem winne były paski a konkretnie białe z rdzeniem stalowym wymieniłem je kiedyś za zwykłe z myślą że będzie lepiej czytałem już kiedyś tu i ówdzie że nie są najlepsze i dopiero dziś gdy drukowałem coś bardziej dokładnego to zrozumiałem jak bardzo się myliłem po wymianie na zwykłe problem znikł kostka ma teraz wymiary idealne równe 20x20x20.