Strona 1 z 1

Ustawienie lewej dyszy

: 01 gru 2017, 19:19
autor: drakan9
Panowie pytanko, gdzie ustawia się u nas odległość pomiędzy dyszami? ponieważ po zainstalowaniu moda e3d dual, niestety lewa dysza ma ciut przesunięty wydruk o 2-5mm max.

Obrazek

Re: Ustawienie lewej dyszy

: 01 gru 2017, 19:40
autor: drakan9
Nie mogę już edytować posta,bawiłem się w s3d w offster i dupa drukarka nie reaguje na zmianę, czyżby tylko zmiana w repg?

Re: Ustawienie lewej dyszy

: 01 gru 2017, 20:47
autor: Berg
nie wiem jak w s3d. ale w Cura w profilu drukarki się ustawia i działa.
Inny sposób, to ustawić w firmware (w Repetier, w Marlinie nie wiem). wtedy w profilu, w slicerze zero.
Najgorzej ustawiać i tu i tu.

Re: Ustawienie lewej dyszy

: 01 gru 2017, 22:16
autor: drakan9
rafaljot pisze:nie wiem jak w s3d. ale w Cura w profilu drukarki się ustawia i działa.
Inny sposób, to ustawić w firmware (w Repetier, w Marlinie nie wiem). wtedy w profilu, w slicerze zero.
Najgorzej ustawiać i tu i tu.
Właśnie w sailfish z tego co widzę to się da, tylko kurka simplify sobie to resetuje, kij musze dalej pokombinować

Re: Ustawienie lewej dyszy

: 02 gru 2017, 00:45
autor: Kopytko
W sailfish chyba nie ma, z tego co pamietam to musisz uruchomić program makerbota i w nim w ustawieniach zrobic update eproom czy jakos tak, bardzo dawno to robiłem i własnie chyba tam zmieniałem te parametry aby były na stałe wpisane.

Re: Ustawienie lewej dyszy

: 02 gru 2017, 10:56
autor: FlameRunner
Sailfish 7.7 - można zmieniać z poziomu drukarki.

Re: Ustawienie lewej dyszy

: 02 gru 2017, 11:15
autor: drakan9
FlameRunner pisze:Sailfish 7.7 - można zmieniać z poziomu drukarki.
O gdzie dokładnie? bo ich poradnik urywa się na puszczeniu druku kalibracyjnego :) i s3d wtedy nie nadpisze mi tej zmiany?

Re: Ustawienie lewej dyszy

: 02 gru 2017, 11:19
autor: FlameRunner
Nie pamiętam, a drukarka w firmie i teraz nie znajdę. :(
S3D - nie wiem, co i jak robi.

Re: Ustawienie lewej dyszy

: 02 gru 2017, 11:29
autor: drakan9
w s3d takie cuś mam, http://prntscr.com/hi2ezg na razie powinno styknąć o ile zaskoczy jak nie to grzebanie w sailfishu pozostanie

Re: Ustawienie lewej dyszy

: 02 gru 2017, 15:36
autor: drakan9
Dupa simplify3d całkowicie ignoruje zmiany, teraz bawię się przez repg, co najlepsze on ma offset na 0

Re: Ustawienie lewej dyszy

: 02 gru 2017, 17:06
autor: drakan9
Może ktoś posty złączyć, niestety dupa ani repg, ani s3d nie reagują 0 zmian

Re: Ustawienie lewej dyszy

: 02 gru 2017, 17:21
autor: Kopytko
JAk masz sailfish wchodzisz w menu z panelu: następnie UTILITIES > TOOLHEAD OFFSET i tu zmieniasz offset lewej dyszy. Parametr dodatni w X , to przesuniecie w lewo , a dodatni w Y to do przodu. Na standardowym zestawie mam X34.125 Y-0,200 ( Y pewnie przez skoszoną rame:P)

Re: Ustawienie lewej dyszy

: 02 gru 2017, 17:32
autor: drakan9
Kopytko pisze:JAk masz sailfish wchodzisz w menu z panelu: następnie UTILITIES > TOOLHEAD OFFSET i tu zmieniasz offset lewej dyszy. Parametr dodatni w X , to przesuniecie w lewo , a dodatni w Y to do przodu. Na standardowym zestawie mam X34.125 Y-0,200 ( Y pewnie przez skoszoną rame:P)
A miałeś tam coś ustawione od samego początku? bo mam wartości X0.000 Y0.000 :D

Re: Ustawienie lewej dyszy

: 02 gru 2017, 17:43
autor: Kopytko
Miałem i skasowałem, jak masz 0/ 0 to wpisz na poczatek odległość lewej dyszy od prawej ( zmierz linijką ) tylko w pozycji X. Potem doszlifujesz wymiary.

Re: Ustawienie lewej dyszy

: 02 gru 2017, 20:21
autor: McKee
drakan9: w screenie, który pokazywałeś na poprzedniej stronie jest rozwijane menu i "tool 1" - tam możesz wpisać (w "tool 0" nie ma sensu IMHO).

Re: Ustawienie lewej dyszy

: 02 gru 2017, 20:57
autor: drakan9
Kopytko, dzięki drukarka zaskoczyła i udało się ustawić, przy tym zestawie x36.05mm

Mackee, właśnie ustawiałem przez tool1 w s3d i repg i zero reakcji, drukarka całkowicie ignorowała te ustawianie, ba nawet komendę m218 ignorowała.