Strona 1 z 1

Dołożenie grzanego stołu

: 03 sty 2018, 08:01
autor: Paul666
Mam drukarkę Infinum OBO 3D. Drukarka jednak nie posiada grzanego stołu co jest dla mnie problemem, gdzyż chciałbym zacząć drukować z ABSu. Rozumiem, że muszę zakupić matę grzaną oraz hotend. Jednak jak to podłączyć do sterownika, aby wszystko można było ustawić automatycznie np. w programie CURY.

Re: Dołożenie grzanego stołu

: 03 sty 2018, 08:03
autor: dragonn

Re: Dołożenie grzanego stołu

: 03 sty 2018, 08:04
autor: Paul666
Tak

Re: Dołożenie grzanego stołu

: 03 sty 2018, 08:05
autor: dragonn
Mało info w necie, umiałbyś porobić zdjęcia tego sterownika co jest w środku?

Re: Dołożenie grzanego stołu

: 03 sty 2018, 09:02
autor: McKee
Hotend - nie tego nie musisz kupować - masz - to jest nazwa dla grzałki i dyszy ;)
Musisz kupić matę albo (lepszy pomysł) gotowy aluminiowy grzany stół.
Potem przeróbka (?) elektroniki albo tylko podpięcie kabli (?) - nie wiemy co tam siedzi i ew. (bardzo prawdopodobne) też zmiana firmware (source masz?).
Potencjalnie możesz mieć też za słaby zasilacz - są spore szanse na to, że dość dużo zmian jest koniecznych.
Na pewno wiąże się to z utratą gwarancji na drukarkę - zmiany będą drastyczne ;).

Re: Dołożenie grzanego stołu

: 03 sty 2018, 09:18
autor: Artur
Wyślij zdjęcie sterownika i tabliczki znamionowej zasilacza :)

Re: Dołożenie grzanego stołu

: 03 sty 2018, 09:29
autor: Paul666
Zdjęcia podeślę jak wrócę do domu. Myślałem jeszcze o zewnętrznym grzaniu, które nie będzie podłączone do sterownika drukarki np.podstawowa grzałka stołu MK3 okrągła + zasilanie zewnętrzne. Wtedy nie byłoby ingerencji w konstrukcję i nie straciłbym gwarancji.

Re: Dołożenie grzanego stołu

: 03 sty 2018, 09:42
autor: Artur
Z zewnętrznym zasilaniem może być problem z regulacją temperatury. Najlepiej by było podłączyć do sterownika.

Re: Dołożenie grzanego stołu

: 03 sty 2018, 09:44
autor: dragonn
Artur pisze:Z zewnętrznym zasilaniem może być problem z regulacją temperatury. Najlepiej by było podłączyć do sterownika.
To nie problem, sterownik może sterować bez problem stołem zasilanego z zewnętrznego zasilacza.

Re: Dołożenie grzanego stołu

: 03 sty 2018, 09:50
autor: Artur
Pod warunkiem że sterownik na to pozwoli. Sam korzystam z takiego rozwiązania więc wiem że można w ten sposób robić

Re: Dołożenie grzanego stołu

: 03 sty 2018, 09:54
autor: dragonn
Zawsze można dać zewnętrzny mosfet.

Re: Dołożenie grzanego stołu

: 03 sty 2018, 10:02
autor: kretu
Jeżeli wchodzi w grę gwarancja ja bym pomyślał o całkowicie zewnętrznym sterowniku pid od chińczyka i zewnętrznym zasilaniu. cenowo nie wyjdzie dużo drożej. Główna wada że byś musiał ręcznie odpalać i wyłączać stół (nie powiem trochę by to było upierdliwe).

Re: Dołożenie grzanego stołu

: 03 sty 2018, 10:05
autor: dziobu
Jest dużo na rynku tanich sterowników temperatury (na popularnym portalu aukcyjnym - 89zł z termoparą w komplecie) które się do tego nadadzą. Ten akurat ma wyjście przekaźnikowe ale oidp np Apar ma w ofercie coś użytecznego w tym wypadku.
A całość (drukarka + tenże sterownik) można pędzić np z listwy i w ten sposób wyłączać je razem.

Re: Dołożenie grzanego stołu

: 03 sty 2018, 10:16
autor: Paul666
To, że ręcznie musiałbym odpalać to dla mnie nie jest problem. Jeżeli możecie to podeślijcie linki do sterowników które byłby idealne (Może być na PW). Stół nad którym myślę to ten:
http://allegro.pl/stol-mk2y-heatbed-12v ... 6e96104760

Re: Dołożenie grzanego stołu

: 03 sty 2018, 10:54
autor: Artu
Arduino + jakiś wyświetlacz + SSR + kawałek kodu, i jest sterowanie grzałki :git:
Lub "gotowiec" REGULATOR TEMPERATURY CYFROWY TERMOSTAT 20A +110°C :DD

Re: Dołożenie grzanego stołu

: 03 sty 2018, 11:00
autor: Paul666
Czyli "gotowiec" + stół np. MK2 + zasilacz i powinno śmigać..;)

Re: Dołożenie grzanego stołu

: 03 sty 2018, 11:18
autor: Paul666
Krótkie podsumowanie. Aby nie ingerować w drukarkę to najlepiej kupić:
1. Stół MK2 (który podałem) + dobra izolacja w postaci ekranu + korek
2. Gotowy regulator temperatury (który podał kolega Artu)
3. Zasilacz np. 200W