Strona 1 z 1

Cura 3 zmienne wypełnienie

: 17 sty 2018, 12:30
autor: Marcin.KnD
Witam. Trochę się tego oszukałem więc postanowiłem napisać żeby zostało dla potomnych.

Znajomy prosił mnie żeby mu zrobić zabezpieczenie gniazda 230V przed dziećmi, bo twierdzi że kupił 5 rożnych kompletów i każdy z nich ma za krótkie bolce, przez co wypadają z gniazda.

Narysował mi szkice w Corelu, wyciągnięcie tego do 3D nie jest trudne więc pominę.
swinka.jpg
Problem w tym że po wydruku bolce łamały się podczas wkładania do gniazda, wypełnienie 40% nie pomogło.
IMG_20180117_121914_HDR.jpg
zacząłem szukać w internetach. Znalazłem plugin SwapAtZ ale nie działa na Cura 2 ->.

ale znalazłem taki post na forum ultimaker https://community.ultimaker.com/topic/1 ... nt-levels/

i to jest to.

teraz wystarczy podzielić STL na dwie części
Corel000.jpg
dla każdej wybrać opcje, w moim przypadku wypełnienie
Corel001.jpg
Corel002.jpg
zaznaczyć oba trzymając SHIFT i dać połącz
Corel004.jpg
i prosze mamy jeden
Corel003.jpg
który ma różne wypełnienie
Corel005.jpg
Corel006.jpg
Podoba się??
Obrazek

Re: Cura 3 zmienne wypełnienie

: 17 sty 2018, 13:14
autor: jagus
Dla mnie bomba na pewno skorzystam :) dzięki:)

Re: Cura 3 zmienne wypełnienie

: 17 sty 2018, 13:17
autor: Marcin.KnD
no to sukces bo chociaż jednemu się przyda. Opłacało się poświęcić 10 minut na napisanie posta :) Ale tak bez żebrania to Piwa bym się napił :D

Re: Cura 3 zmienne wypełnienie

: 17 sty 2018, 13:19
autor: virgin71
Cena tego ustrojstwa w ikei, powoduje, że druk jest bez sensu. Sztuka dla sztuki. Tam są długie bolce i dobrze działają. Wydrukowane części mogą się połamać przy wyjmowaniu.

Sam post oczywiście użyteczny i należą się brawa.

Re: Cura 3 zmienne wypełnienie

: 17 sty 2018, 13:20
autor: jagus
Hehe na razie to każdy zajęty pewnie w pracy tak jak i innymi obowiązkami jestem pewnien że nie tylko mi twój post sie przyda:)

Re: Cura 3 zmienne wypełnienie

: 17 sty 2018, 13:22
autor: Marcin.KnD
virgin71 pisze:Cena tego ustrojstwa w ikei, powoduje, że druk jest bez sensu. Sztuka dla sztuki. Tam są długie bolce i dobrze działają. Wydrukowane części mogą się połamać przy wyjmowaniu.

Sam post oczywiście użyteczny i należą się brawa.
testowałem tą wersję z bolcami na 100% wypełnienia weszły i wyszły z gniazda bez problemu.

A sam przedmiot, ja tego nie wymyśliłem, klient żąda, klient ma.

Ja nauczyłem się czegoś nowego i się dzielę, bo sam z tego forum wyciągnąłem trochę wiedzy, więc teraz zadość uczynienie :good:

Re: Cura 3 zmienne wypełnienie

: 17 sty 2018, 20:03
autor: dziobu
Marcin.KnD pisze:testowałem tą wersję z bolcami na 100% wypełnienia weszły i wyszły z gniazda bez problemu.
Ja również połamałem takie bolce. Instalacja stosunkowo nowa, zaciski dość mocne. W listwach także.
Rozwiązałem to w ten sposób: https://www.thingiverse.com/thing:2627961, może się komuś przyda (co ważne - w zaślepce nie ma co urwać a kluczyki przeżyły używanie przez osoby nie-techniczne ;)).

Wiem oczywiście że
Marcin.KnD pisze:A sam przedmiot, ja tego nie wymyśliłem, klient żąda, klient ma.
ale jak jesteśmy w temacie to pomyślałem że się udziele bo wyciąganie resztek plastiku z kontaktu to średnio przyjemna sprawa.
Marcin.KnD pisze:Ja nauczyłem się czegoś nowego i się dzielę
Tak trzymać! W nagrodę kup sobie ciasteczko ;)

Re: Cura 3 zmienne wypełnienie

: 17 sty 2018, 21:00
autor: ltorhan
Dodanie promienia w miejscu laczenia bolców z płytką tez poprawilo by wytrzymalość. Ale twój sposób również ciekawy :)

Re: RE: Re: Cura 3 zmienne wypełnienie

: 17 sty 2018, 21:06
autor: Marcin.KnD
ltorhan pisze:Dodanie promienia w miejscu laczenia bolców z płytką tez poprawilo by wytrzymalość. Ale twój sposób również ciekawy :)
Chodziło ci o o żebro [emoji3]

W moim modelu bolce zapadają się w podstawie na te 2.9 mm plus mają wypełnienie 100%

Re: Cura 3 zmienne wypełnienie

: 18 sty 2018, 00:17
autor: Kopytko
A testowałeś te bolce w gniazdach z automatycznymi zapadkami? One potrafią z lipnej chińskiej wtyczki wyrwać bolce:P

Re: Cura 3 zmienne wypełnienie

: 18 sty 2018, 01:25
autor: Marcin.KnD
Nie testowałem. Ale kolega sprawdził u siebie i zamówił 40 szt. Znaczy że działa

Re: Cura 3 zmienne wypełnienie

: 24 sty 2018, 15:00
autor: Drunk_ZoZol
O jakie to proste i fajne. <3

Re: Cura 3 zmienne wypełnienie

: 28 kwie 2018, 15:15
autor: szutarek
Witam
Chciałbym wydrukować obiekt używając zmiennego wypełniania. Chodzi mi o to żeby dolne warstwy były wydrukowane z mniejszym wypełnieniem, natomiast górne z wypełnieniem 100%. Czy może ktoś podpowiedzieć jak połączyć w Cura przecięty na pół, sketchupem obiekt. Niestety za Chiny nie chce się skleić :). Czy może w samej Cura jest możliwość rozcięcia na pół obiektu a poźniej sklejenie go ? . Będę wdzięczny za pomoc.
Obrazek

Re: Cura 3 zmienne wypełnienie

: 28 kwie 2018, 15:24
autor: Marcin.KnD
Ja w solid works robie to tak że jak mam podzielone na dwie części to ukrywam jedna część eksportuje do stl, a potem to samo robię z drugą. Potem w cura ładnie się łączy

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Re: Cura 3 zmienne wypełnienie

: 28 kwie 2018, 15:57
autor: szutarek
W momencie gdy klikam w Cura "Połącz Modele", obiekty sie od siebie odpychają. Ma ktoś jakiś pomysł co robię nie tak ?
Obrazek

Re: Cura 3 zmienne wypełnienie

: 28 kwie 2018, 16:11
autor: Marcin.KnD
Połącz obiekty powinno być. Może nie to co trzeba klikasz

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Re: Cura 3 zmienne wypełnienie

: 28 kwie 2018, 19:43
autor: Martin
Czy o to chodzi?

W Cura zmienne wypełnienie robi się przecież banalnie, bez jakiegoś dzielenia na dwa stl-e.
Przykład - model ma mieć dwa różne wypełnienia, jak w przypadku wkładki do gniazdka z pierwszych postów.
1. Wczytujemy model wkładki, ustalamy infill na standard, np 30%.
2. Wczytujemy dodatkowy stl, ja mam po prostu sześcian z tinkercada, który będzie służył jako „maska” do zmiany infillu. Tylko go sobie w Cura skaluję wg potrzeby.
3. Nakładamy na siebie 2 obiekty, tak żeby sześcian zakrywał bolce.
4. Klikamy na sześcian, wybieramy „per model setting”. Najniższa ikonka po lewej.
5. Wybieramy z menu kontekstowego, że obiekt ma służyć jako infill.
6. Ustalamy mu infill na 100%.
7. Sześcian się nie wydrukuje, ale infill na jego miejscu będzie 100%.

Jakby coś to mogę pomóc dalej.
Właśnie drukuję plastiki do małej delty i w ten sposób ustawiłem 100% infill dookoła gniazda profilu. Widać, że na dole zdjęcia 100%, a powyżej 30%?

Re: Cura 3 zmienne wypełnienie

: 28 kwie 2018, 19:54
autor: Martin
szutarek pisze:W momencie gdy klikam w Cura "Połącz Modele", obiekty sie od siebie odpychają. Ma ktoś jakiś pomysł co robię nie tak ?
Obrazek
A nie masz ustawione, że będzie modele drukował jeden po drugim, a nie na raz? Bo wtedy nie da się zbliżyć modeli, bo Kura uważa, że po druku pierwszego będzie o niego zahaczać drukując drugi. Ale użyj triku z mojego poprzedniego posta, jeśli chcesz dwa różne wypełnienia w jednym modelu, a nie baw sie z dwoma stl-ami.

Re: Cura 3 zmienne wypełnienie

: 29 kwie 2018, 01:25
autor: virgin71
Obróć modele, żeby nie były jeden na drugim i wtedy połącz.

Re: Cura 3 zmienne wypełnienie

: 29 kwie 2018, 09:14
autor: szutarek
Martin. Działa. Super sposób. Wielkie dzięki.