Strona 1 z 1

Moduł poprawiający wydruk

: 12 lut 2018, 13:14
autor: szatyn
Znając życie zostanę wyśmiany ale kto nie pyta....

Znalazłem takie coś na olx, dobrze myślę że to po prostu odpowiedni stepstick ?
https://www.olx.pl/oferta/drukarka-3d-a ... 32fadf300d

Re: Moduł poprawiający wydruk

: 12 lut 2018, 13:17
autor: FlameRunner
Nie.
Diody.

viewtopic.php?f=30&t=1042

Zapytaj mnie za jakiś czas, czy w ogóle są potrzebne przy A8 (mam jedną do poskładania).

"Before" i "after" w opisie ogłoszenia to jest foto od chińczyka-producenta tych modułów - nie jest to zdjęcie wydruków z A8 wykonanych przez sprzedającego.

Re: Moduł poprawiający wydruk

: 12 lut 2018, 13:27
autor: dragonn
Janusz biznesu, 2 szt za 55zł, u chińczyka to wychodzi 14zł za dwie sztuki.

Re: Moduł poprawiający wydruk

: 12 lut 2018, 13:29
autor: FlameRunner
Janusz? Noż kurwa mać! Na tym dokładnie polega handel: kupić jak najtaniej, sprzedać jak najdrożej.

Inna sprawa, że śmierdzi niezarejestrowaną DG... :D

Re: Moduł poprawiający wydruk

: 12 lut 2018, 13:30
autor: dragonn
FlameRunner pisze:
Inna sprawa, że śmierdzi niezarejestrowaną DG... :D
Dlatego mówię że Janusz ;p

Re: Moduł poprawiający wydruk

: 12 lut 2018, 13:36
autor: szatyn
OK, przypomne się, bo ciekawe jestem czy to coś daje :D

Re: Moduł poprawiający wydruk

: 12 lut 2018, 13:47
autor: StudioKamar
Niby daje
https://youtu.be/KMoVxF0Yd2M

Osobiście mam założone u siebie w Anetce 3 szt i nie widać efektu Skóry o którym tu mowa ale nie mam zdjęć czy czegoś przed i po . Wszyscy którzy testują i zmieniają między wydrukami i to tych samych elementów mówią że działa więc i ja też zamierzam kupić więcej w pożniejszym czasie ale prosto od TL Smoother na Aliexpress. #D Maker Noob na filmie też probował własnego składaka i coś mu nie wyszło ciekawe co ma na to wpływ. Notabene są werje z 4rema i osmioma diodami te drugie naturalnie lepsze niekoniecznie dużo droższe.

Re: Moduł poprawiający wydruk

: 12 lut 2018, 14:16
autor: Cosik
StudioKamar pisze:Niby daje
https://youtu.be/KMoVxF0Yd2M

Osobiście mam założone u siebie w Anetce 3 szt i nie widać efektu Skóry o którym tu mowa ale nie mam zdjęć czy czegoś przed i po . Wszyscy którzy testują i zmieniają między wydrukami i to tych samych elementów mówią że działa więc i ja też zamierzam kupić więcej w pożniejszym czasie ale prosto od TL Smoother na Aliexpress. #D Maker Noob na filmie też probował własnego składaka i coś mu nie wyszło ciekawe co ma na to wpływ. Notabene są werje z 4rema i osmioma diodami te drugie naturalnie lepsze niekoniecznie dużo droższe.
Teraz jest tylko pytanie czy działa z każdymi sterownikami, czy np TMC go potrzebują itd itp :P
Też kiedyś o tym myślałem ;) Tu już można by naprawdę pokusić się o własną produkcję :D 3zł za pcb i prę zł za elementy :D no i standardowo im więcej tym taniej :P

Re: Moduł poprawiający wydruk

: 12 lut 2018, 14:24
autor: Berg
Oferta nie dość, żę droga, to po prostu wprowadza ludzi w błąd.
Diody są wyłącznie do DVR8825 poprawiają konkretną przypadłość tego chipa i żadnego innego.

W elektronice anet są A4988 (albo A4982)

To jest tak, jakby na podstawie tego żę ocet pasuje do galaretki wieprzowej zacząć polecać ocet do każdej potrawy.

Re: Moduł poprawiający wydruk

: 12 lut 2018, 14:43
autor: Cosik
rafaljot pisze:Oferta nie dość, żę droga, to po prostu wprowadza ludzi w błąd.
Diody są wyłącznie do DVR8825 poprawiają konkretną przypadłość tego chipa i żadnego innego.

W elektronice anet są A4988 (albo A4982)

To jest tak, jakby na podstawie tego żę ocet pasuje do galaretki wieprzowej zacząć polecać ocet do każdej potrawy.

No właśnie pamiętam że u Nooba to nie działało wszędzie i nie było dokładnej konkluzji chyba ;)

Re: Moduł poprawiający wydruk

: 12 lut 2018, 15:04
autor: Berg
choć Trianglelabs, a ajkoś ufam temu Chińczykowi podaje, że poprawiają, przy czym
https://www.aliexpress.com/item/Triangl ... 73812.html
"You will got smoother movement especially on the delta-style 3Dprinter under DVR8825 stepper drivers or A4988/2 drivers."
Tylko co to jest "A4988/2" możliwe, że chodzi. dwuamperową wersję A4988, która w/g mnie faktycznie chodzi dość głośno i nierówno.
(u Watterotta nazywa się Black Edition)

Re: Moduł poprawiający wydruk

: 12 lut 2018, 15:13
autor: StudioKamar
rafaljot pisze:choć Trianglelabs, a ajkoś ufam temu Chińczykowi podaje, że poprawiają, przy czym
https://www.aliexpress.com/item/Triangl ... 73812.html
"You will got smoother movement especially on the delta-style 3Dprinter under DVR8825 stepper drivers or A4988/2 drivers."
Tylko co to jest "A4988/2" możliwe, że chodzi. dwuamperową wersję A4988, która w/g mnie faktycznie chodzi dość głośno i nierówno.
(u Watterotta nazywa się Black Edition)
No czyli w Anetkach by się sprawdziły

Re: Moduł poprawiający wydruk

: 12 lut 2018, 15:24
autor: Berg
StudioKamar pisze: No czyli w Anetkach by się sprawdziły
Czemu tak uważasz?

Re: Moduł poprawiający wydruk

: 12 lut 2018, 15:26
autor: FlameRunner
Na razie chyba nie ustaliliśmy, czy w A8 w ogóle występuje problem, który można by próbować rozwiązać smootherami?

Re: Moduł poprawiający wydruk

: 12 lut 2018, 15:40
autor: StudioKamar
Pisałes ze w anetach wlasnie takie stepsticki wystepuja. ale faktycznie sprawdze zanim kupie

Re: Moduł poprawiający wydruk

: 12 lut 2018, 15:57
autor: szatyn
Chwila, chwila Pany.
To Anet a8 ma już wbudowane w płyte stepsticki ? Bo ja od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad zastosowaniem tam takowych.

Re: Moduł poprawiający wydruk

: 12 lut 2018, 16:47
autor: virgin71
szatyn pisze:Chwila, chwila Pany.
To Anet a8 ma już wbudowane w płyte stepsticki ? Bo ja od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad zastosowaniem tam takowych.
Tak, wbudowane.

Re: Moduł poprawiający wydruk

: 12 lut 2018, 16:51
autor: Berg
StudioKamar pisze:Pisałes ze w anetach wlasnie takie stepsticki wystepuja. ale faktycznie sprawdze zanim kupie
nic takiego nie pisałem
szatyn pisze:Chwila, chwila Pany.
To Anet a8 ma już wbudowane w płyte stepsticki ? Bo ja od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad zastosowaniem tam takowych.
No i ? coś przetestowałeś? znalazłeś jakąś rzetelną informację na ten temat ?

Re: Moduł poprawiający wydruk

: 12 lut 2018, 17:03
autor: StudioKamar
rafaljot pisze:Oferta nie dość, żę droga, to po prostu wprowadza ludzi w błąd.
Diody są wyłącznie do DVR8825 poprawiają konkretną przypadłość tego chipa i żadnego innego.

W elektronice anet są A4988 (albo A4982)

To jest tak, jakby na podstawie tego żę ocet pasuje do galaretki wieprzowej zacząć polecać ocet do każdej potrawy.
Uznałem o za informację o tym jakie tam są stepsticki. Nieważne