Strona 1 z 1

Anet a8 obrażona

: 06 sie 2018, 10:06
autor: Stanis47
Witam,
Problem dotyczy drukarki Anet a8. Świeżo złożona zgodnie z instrukcją, podłączona, niby wszystko ok, ale podczas próby wydruku extruder się nie porusza, nie używa filamentu, jednak na ekranie wyswietla się"Printing..." i procenty lecą :(

Re: Anet a8 obrażona

: 06 sie 2018, 10:17
autor: emartinelli
Sprawdź przewód do silnika ekstrudera np. zamień go miejscami z innym silnikiem i zobacz czy cokolwiek się kręci.

Re: Anet a8 obrażona

: 06 sie 2018, 10:42
autor: morf
A temperatura jest?

Re: Anet a8 obrażona

: 06 sie 2018, 10:43
autor: Stanis47
Temperatura jest. Po wybraniu ustawiania "Home all" wszystko hasa, silniki pracują. Dopiero podczas wydruku nic się nie dzieje.

Re: Anet a8 obrażona

: 06 sie 2018, 12:12
autor: morf
Czekaj czekaj, dlaczego Ci ektruder sie rusza podczas "home all" ?
Moze masz zamienione przewody

Re: Anet a8 obrażona

: 06 sie 2018, 12:33
autor: Stanis47
Sprecyzuję: po wybraniu home all stół zasuwa do tyłu a ekstruder parkuje się przy stole. Cały czas próbuję uruchomić drukowanie i uwaga, raz mi się udało. Na chwilę obecną po wybraniu drukowania pojawia się monit IDLE

Re: Anet a8 obrażona

: 06 sie 2018, 13:14
autor: Stanis47
ok, już to rozgryzłem. Pojawił się nowy problem. Pomimo wypoziomowania stołu, przed samym rozpoczeciem drukowania w osi Z silnik podosi prawą stronę o kilka centymetrów, normalnie ręce opadają

Re: Anet a8 obrażona

: 06 sie 2018, 13:30
autor: Kopytko
Nie wiem czy wiesz ale silnikami osi z steruje tylko 1 stepstick , kosc kontrolera. Sa spiete ze soba wiec nie moze podnosci tylko jednej strony. Jak podnosi to szukaj problemow w okablowaniu lub zle zlozonej mechaniki. Pamietaj o rownoleglowosci i katach prostych.

Re: Anet a8 obrażona

: 06 sie 2018, 14:12
autor: Stanis47
Gdyby nie podnosił to nie pisałbym tego. https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A ... z6NhOmqekx

Re: Anet a8 obrażona

: 06 sie 2018, 14:14
autor: FlameRunner
Nikt nie neguje tego, że podnosi. Patryk stwierdził jedynie, że nie jest to zamierzone działanie kontrolera.

Re: Anet a8 obrażona

: 06 sie 2018, 14:31
autor: Kopytko
Na filmie widać ,ze unosi a następnie opuszcza, więc zakładam ,ze używasz slicera cURA. Więc manewr jest ok, ale lewy silnik albo nie podłączony, albo zblokowany złym skręceniem ramy.

Re: Anet a8 obrażona

: 06 sie 2018, 14:32
autor: Tuchajbej
Zamień kabelki silników Z. Jeśli zacznie podnosić drugi silnik to masz do naprawy kabelek. Jeśli będzie podnosić ten sam to musisz obejrzeć płytkę bo może tam coś jest niedolutowane na gnieździe.

Re: Anet a8 obrażona

: 06 sie 2018, 17:15
autor: Stanis47
Kabelki zamieniałem, lewy silnik nie podnosi