Strona 1 z 1

Ender 3, problem z wypoziomowaniem stołu, luzy na boki i do góry

: 26 paź 2018, 23:37
autor: relnet13
Witam
Nie wiem czy w dobrym dziale piszę zapytanie, jeśli w złym proszę moderatora o umieszczenie w poprawnym miejscu.
Mam taki problem nabyłem pierwszą moją drukarkę Ender-3 i mam problem z wypoziomowaniem stołu. Ma luzy na boki i do góry, czy to taka przypadłość tej drukarki. Można to jakoś naprawić ?
Link do filmu z problemem: https://drive.google.com/open?id=1V3KDd ... ePKl6EAp5X

Pozdrawiam

Re: Pierwsza kalibracja drukarki

: 26 paź 2018, 23:40
autor: dragonn
Lepiej było osobny temat założyć, zdecydowanie lepiej.
Co do problemu, najprawdobniej musisz dokręcić rolki, niektóre z nich są na mimośrodowych nakrętkach. Obracając je dociągasz całe ich dopasowanie do profilu.
Tylko pytanie czy to co pokazujesz na filmiku to luz czy ugięcie?

Re: Pierwsza kalibracja drukarki

: 26 paź 2018, 23:41
autor: FlameRunner
"Nie wiem czy w dobrym dziale piszę zapytanie, jeśli w złym proszę moderatora o umieszczenie w poprawnym miejscu."
Dział może być, ale nie widzę powodów, by podpinać się pod cudzy temat. Wydzielam.
A i przeniosę przy okazji, "Pytania o sprawy podstawowe" to chyba jeszcze lepszy dział.

Re: Ender 3, problem z wypoziomowaniem stołu, luzy na boki i do góry

: 27 paź 2018, 05:50
autor: nevix
Witam
Z tego co widzę to jest to Ender 3 Pro. Kolega dragonn ma rację (tylko nie są to nakrętki a tulejki mimośrodowe), po prawej stronie stołu pod spodem po między rolką a podstawą stołu są właśnie te tulejki. Należy je tak przekręcać aby zlikwidować luzy. Niektórzy do tej operacji ściągają stół, natomiast u mnie wystarczyło założyć kluczyk (dostarczony w zestawie) i przekręcić ta tulejką. Zajmuje to jakąś niecałą minutę roboty.

Re: Ender 3, problem z wypoziomowaniem stołu, luzy na boki i do góry

: 27 paź 2018, 10:06
autor: relnet13
Dziękuję za informację, rozumiem że chodzi o te nakrętki https://drive.google.com/open?id=16Z2oC ... QDfNhQWXIL
mam jeszcze luz na górnej powierzchni roki, odstęp pomiędzy górną częścią rolki a profilem czy to można też skorygować https://drive.google.com/open?id=1FN_fy ... n9eObzFft7

Re: Ender 3, problem z wypoziomowaniem stołu, luzy na boki i do góry

: 27 paź 2018, 10:15
autor: greg

Re: Ender 3, problem z wypoziomowaniem stołu, luzy na boki i do góry

: 27 paź 2018, 13:16
autor: epon
Z jednej strony masz rolki stałe (te z tulejkami) regulujesz te sześciokątne kluczem płaski

Re: Ender 3, problem z wypoziomowaniem stołu, luzy na boki i do góry

: 27 paź 2018, 21:53
autor: relnet13
Filmik wszystko wyjaśnił teraz jestem w domu. Szkoda że nie znalazłem go wcześniej to nie musiałbym rozkręcać endera :)

Re: Ender 3, problem z wypoziomowaniem stołu, luzy na boki i do góry

: 01 lis 2018, 10:20
autor: relnet13
Proszę o informację jaki filament najlepiej zastosować do tej drukarki. W zestawie był filament testowy i na nim drukowałem i było wszystko ok.Teraz wymieniłem filament i wszystkie próby wydruku kończą się tym że filament nie trzyma się ani podkładki ani szyby czy to wina filamentu ?

Pozdrawiam

Re: Ender 3, problem z wypoziomowaniem stołu, luzy na boki i do góry

: 01 lis 2018, 11:00
autor: relnet13
Zastosowałem taki materiał PLA

Re: Ender 3, problem z wypoziomowaniem stołu, luzy na boki i do góry

: 01 lis 2018, 13:31
autor: McKee
Kup jakiś normalny, najlepiej znanego krajowego producenta - mamy ich kilku. Takich jak to na zdjęciu staraj się wystrzegać dopuki nie nabierzesz większego doświadczenia - cholera wie co to jest i jakie problemy z tym są (każda partia może być inna - szkoda czasu i pieniędzy na testy - jak poznasz swoją drukarkę lepiej to możesz eksperymentować ale nie na początku przygody z drukiem).