Strona 1 z 1

[Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 25 sty 2019, 21:40
autor: dziobu
Witam,

Poszukuję małego multimetru żeby sobie wrzucić do plecaka i żeby zawsze tam był. Jak potrzeba to biorę przyzwoity (i duży), ale zdarza się że wypadało by coś zmierzyć a nie mam nic.
Niby nic trudnego - ale wybór kiepski.

Założenia:
- amperomierz (więcej nie piszę; głupe ale parametry pomiaru we wszystkim co znalazłem były wystarczajace),
- wymienne kable (o ile się da...)
- kompaktowa (płaska) konstrukcja,
- budowa klasyczna (nie chcę wersji długopisowej; no chyba że nie będzie wyjścia),
- coś przyzwoitego co jak włącze to włącze; bez walki z beznadziejnym wyłącznikiem i niestykającym ekranem. Czyt: szajs już mam.

Oczywiście znalazłem kilka w sieci, jak np to: https://pl.aliexpress.com/item/RICHMETE ... 68036.html ale nie wiem jak z jakością (filmiki widziałem - nieszczególnie przekonujące).

Do tego wolałbym coś kupić u nas i nie czekać pół roku na przesyłkę. Ma ktoś taki fajny mierniczek? Albo może rzuciło się komuś w oczy takie cudeńko?

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 25 sty 2019, 21:48
autor: tig33r
Aneng AN8009.

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 25 sty 2019, 21:52
autor: dziobu
Ten widziałem (w Gotroniku mają). W sumie to jest gruby, ale lepszy taki niż żaden.
Czy ta firma jest OK?

A może jest coś mniejszego? Coś ktoś?

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 25 sty 2019, 22:00
autor: Berg
dla mnie ważną funkcją w takim multimetrze jest szybkość rekacji w testerze zwarcia.
Mam taki jeden mega stary, analogowy ale zaleta jest taka, że jak przejadę szybko po jakiejś listwie pinów i któryś jest zwarty to od razu usłyszę .
Nowsze są bardziej lub mniej wolne i trzeba przytrzymać dłużej by zapiszczał.
Niestety to tylko taka uwaga, nie mam nic do polecenia.

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 25 sty 2019, 22:00
autor: Kama
Ja kupiłem ten i jestem bardziej niż zadowolony :)

ANENG Q1
https://banggood.app.link/pQB2AhS5LT

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 25 sty 2019, 22:05
autor: Berg
Aneng V01A jest mały :D

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 25 sty 2019, 22:05
autor: FlameRunner
Jak bardzo nie-przyzwoity może być? I ile chcesz wydać?
Mam UNI-T M830 + lepsze kable od jakiegoś wyższego modelu i to... działa.

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 25 sty 2019, 22:08
autor: @GUTEK@
Może coś takiego, tylko beż pomiaru prądu - https://www.benning.de/products-en/test ... mm-p3.html

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 25 sty 2019, 22:26
autor: zouk
@GUTEK@ pisze:Może coś takiego, tylko beż pomiaru prądu
to jak żołnierz bez karabinu. :)
to moje zdanie. :smile2:

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 25 sty 2019, 22:40
autor: dziobu
FlameRunner pisze:Jak bardzo nie-przyzwoity może być? I ile chcesz wydać?
Mam UNI-T M830
nie, Nie, NIE. Mam AXIOMET AX-101 i nadaje się do sprawdzania czy jest napięcie w gniazdku. To tyle. (a i tak mu nie ufam)
rafaljot pisze:dla mnie ważną funkcją w takim multimetrze jest szybkość rekacji w testerze zwarcia.
A to jest bardzo ważne, ale Brymen którego używam sobie z tym radzi. Tu natomiast szukam czegoś co będzie małe i dobre i to jest priorytetem.
rafaljot pisze:Aneng V01A jest mały :D
Pytanie tylko czy jest dobry. @Kama pisze że inny ichni produkt jest OK to mo że i ten by się nadał. Jak do poniedziałku niczego lepszego nie znajdę to wezmę takie.

edit.
Wszystko automatycznie. Masakra ;/ I tak nie ma gdzie kupić.

@GUTEK@ pisze:Może coś takiego, tylko beż pomiaru prądu
Nie ma szans. Musi być pomiar prądu. Bez to sobie znalazłem, ale ten miernik jeszcze musi się do czegoś nadawać ;)

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 25 sty 2019, 22:53
autor: dziobu
A czy może ktoś widział na żywo Uni-T UT120C?
https://botland.com.pl/pl/mierniki-uniw ... 74570.html

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 25 sty 2019, 23:06
autor: panWiadr0
Fluke 107, a jak z małych małych to może Beha pm55?

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 25 sty 2019, 23:08
autor: dziobu
Duży, tj gruby.

edit.
To drugie ujdzie, ale czy ktoś to widział na żywo? Czy to działa jakos normalnie?

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 26 sty 2019, 03:31
autor: dziobu
Dobra, po sprawdzeniu co te cienizny oferują...wracam do normalnego (tj mini ale o grubości ~30mm) ;/ I chyba tak już zostanie.

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 26 sty 2019, 06:52
autor: Cosik
Dokładnie, bo te cienkie to raczej wskaźniki niż mierniki. A jeżeli interesują Cię dobre przewody do miernika to wielu zachwala Probe Master
https://probemaster.com/dmm-multimeter-test-leads/

Też muszę się na takie przyczaić.

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 26 sty 2019, 08:40
autor: Artu
tig33r pisze:Aneng AN8009.
Na forum pojazdyelektryczne.org też go bardzo chwalą :git:
Ewentualnie Aneng 8002... Poniżej film z porównaniem tych dwóch:


źródło: http://www.youtube.com/watch?v=Z0LQ8KDD7Jo

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 26 sty 2019, 09:28
autor: S3b
Aktualnie AN8009 jest w dobrej cenie na banggood: https://www.banggood.com/ANENG-AN8009-T ... rehouse=CN

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 26 sty 2019, 09:32
autor: virgin71
Ja kupiłem ten do plecaka: https://botland.com.pl/pl/mierniki-uniw ... 40827.html
A ten do samochodu: https://botland.com.pl/pl/mierniki-uniw ... 40834.html

Oba się całkiem nieźle spisują.

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 26 sty 2019, 13:30
autor: dziobu
Cosik pisze:A jeżeli interesują Cię dobre przewody do miernika to wielu zachwala Probe Master
Miernik. Miernika szukam :D
Dobry już mam. Nie jeden zresztą.
S3b pisze:Aktualnie AN8009 jest w dobrej cenie na banggood: https://www.banggood.com/ANENG-AN8009-T ... rehouse=CN
I miesiąc czekania. W Gotroniku od ręki (z FV ;))
Ale fakt, obecnie to najlepsza opcja.
Oscyloskop 4-kanałowy mam dużo mniejszy, a miernika się nie da. Masakra ;)
virgin71 pisze:Oba się całkiem nieźle spisują.
Mam jakiś podobny; niestety ta seria jest gruba.

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 26 sty 2019, 16:43
autor: jarn
Ja mogę polecieć UT136A. W najgrubszym miejscu 36mm(tam gdzie wyświetlacz). Przewody d... nie urywają, ale się jeszcze nie rozpadły. Ostatnio spadł mi z 4m i nadal działa.

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 27 sty 2019, 12:19
autor: Kama
Można wziąć z EU Shipping za chyba 7 zł i będzie do 14 dni u Ciebie

https://www.banggood.com/ANENG-Q1-9999- ... rehouse=CN

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 27 sty 2019, 12:56
autor: dziobu
Nie, zamówie na miejscu.

Po tak dogłębnym badaniu rynku i przestudiowaniu (głównie) instrukcji wybór padł na dwa (potrzebuję dwa):
  • ANENG Q1
  • FORSCHER 701
Pytanie tylko czy kupię jeden i drugi czy dwa pierwsze.

Dzięki!

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 27 sty 2019, 13:01
autor: @GUTEK@
Ten ANENG Q1 elektronicy u mnie w pracy sobie kupili, to z tego co mi gadali wadę ma taką, że bardzo szybko się wyłącza. Ale nie powiem Ci, ile to jest to bardzo szybko. Może coś w instrukcji pisze.

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 27 sty 2019, 13:03
autor: dziobu
"Urządzenie automatycznie wyłącza się po 5 minutach, sygnalizując dźwiękiem ostrzegawczym minute przed wyłączeniem. Można wyłączyć tryb oszczędzania baterii poprzez przytrzymanie przycisku RANGE."
Zresztą to może akurat dobrze; przypomnę że to coś co ma jeździć w plecaku ;)

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 27 sty 2019, 13:04
autor: tig33r
Jakiś czas temu zagłębiałem temat i zamiast Q1 wziąłem właśnie 8009, ale dokładnie nie pamiętam już co przeważyło. :DD

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 27 sty 2019, 17:31
autor: Kama
dziobu pisze:"Urządzenie automatycznie wyłącza się po 5 minutach, sygnalizując dźwiękiem ostrzegawczym minute przed wyłączeniem. Można wyłączyć tryb oszczędzania baterii poprzez przytrzymanie przycisku RANGE."
Zresztą to może akurat dobrze; przypomnę że to coś co ma jeździć w plecaku ;)
Dokładnie tak robi - BIP i się wyłącza :) Tak na czuja też stawiam na 5 minut.

Ps. Skąd masz polską instrukcję?

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 27 sty 2019, 17:54
autor: dziobu
Nie mam instrukcji.
Tekst jest stąd: http://gotronik.com/2018/07/27/multimetr-aneng-q1/

Ale teraz pojawił się zgryz, z tym że chyba to oleję - brak sensownego zakresu do pomiaru mA DC. Jest 1mA i...1A.
I druga sprawa - Q1 ma temperaturę, a AN8009 jest mniejszy :D

edit.
Opis sugeruje że AN8009 też ma temperaturę.

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 27 sty 2019, 19:01
autor: dziobu
I, co było do przewidzenia, ten wygrał ;)
tig33r pisze:Aneng AN8009.
Dla zainteresowanych:
Jest kilka filmików na YT jak te mierniki działają. Ogólnie nie jest źle, ale przez brak sensownych zakresów prądowych są takie sobie. Najsensowniesza pozycja (z nich) to AN870 (https://www.gotronik.pl/an870-miernik-u ... -5346.html), ale on jest duży. Natomiast wspomniany AN8009 jest mniejszy od Q1, co ma tu znaczenie, a nie jest gorszy (pewnie czegośtam nie ma; napięcie, prąd i temperatura są). Także do noszenia powinny wystarczyć ;)

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 27 sty 2019, 19:41
autor: Adinfo
@dziobu - wiem, że to co zapodam mija z Twoim celem, ale gdyby ktoś z Was szukał czegoś do pomiaru pojemności (w tym ESR), indukcyjności, rezystancji, dodatkowo tester dla diod, tranzystorów to polecam tester MEGA328

Sorry za mega długi link:
https://pl.aliexpress.com/item/ESR-Mier ... lsrc=aw.ds

Kupiłem go z powodu sporego zakresu pomiaru pojemności 100 000 μF, dodatkowo pokazuje ESR.

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 27 sty 2019, 20:12
autor: mcxmcx
panie kolego, pierwszy z brzegu z Lidla albo aldi, za 15pln.

Zepsuje się to wymienia, działają.

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 27 sty 2019, 20:15
autor: dziobu
mcxmcx pisze:panie kolego, pierwszy z brzegu z Lidla albo aldi, za 15pln.
Zepsuje się to wymienia, działają.
Widocznie mamy inną definicję słowa "działa".

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 04 lut 2019, 15:00
autor: dziobu
No to kończąc wątek - kupiłem w końcu to:
S3b pisze:Aktualnie AN8009 jest w dobrej cenie na banggood: https://www.banggood.com/ANENG-AN8009-T ... rehouse=CN
2 szt.
  • wysyłka: Expedited Shipping Service (21zł).
  • zakup: 2019-01-27,
  • wysyłka: 2019-01-30,
  • dotarło: 2019.02.04 (kurier DHL Express),
  • opłaty celne: 24zł,
  • i chwilowe zaburzenie czasoprzestrzeni:
    a1.jpg
Załozenia spełnia, tj jakoś działa, cośtam mierzy (nawet nienajgorzej) i jest mały:
w1.jpg
w2.jpg

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 04 lut 2019, 16:24
autor: sp6vgx
Do jakiś drobnych pomiarów w środowisku gdzie nie ma dużych prądów zwarcia (w razie pomyłki) czy dużych napięć może być. W sumie ludzie sobie je chwalą, jedyny problem to zarówno zakres pomiaru częstotliwości jak i zakres częstotliwości pracy TrueRMS jest sporo mniejszy... Jest nawet gdzieś w necie jak drobnym kosztem trochę poprawić parametry (chyba wymiana któryś kondensatorów) - ale nie jestem pewien której wersji Aneg-a

Zresztą za taką kasę (za dobre silikonowe przewody trzeba dać sporo więcej niż ten miernik kosztuje) nie ma co marudzić i z drugiej strony nawet nie ma co do Brymena porównywać :) Ja w sumie kupiłem jako taki mały przenośny BM235 (no ale niestety cena), a na biurku najczęściej używam BM869s...

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 04 lut 2019, 16:30
autor: dziobu
Jak pisałem - miernik do tego żeby "był" i zmierzył czy bateria jest dobra, uC ma zasilanie albo czy kabel jest urwany. Obecny szajs niestety nawet do tego się nie nadawał, stąd zakup czegoś lepszego.
Więcej niż 24V mi nie potrzebne.
AC230 nie używam.
Do częstotliwości i sygnałów analogowych mam oscyloskop.
Czytelny i podświetlany wyświetlacz, duże cyfry, głośny beeper. W bonusie termopara. Bardzo dobry zakup.

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 04 lut 2019, 20:07
autor: mcxmcx
:crazy2: boże, co za burżuje.
£4.99 w Lidlu, gwarancja właściwie wieczna (wymieniają jak trzeba), jedynie brak podświetlenia matrycy.

A i wsadzenie na 240 w pozycji badania zwarcia też przeżył. ;)

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 04 lut 2019, 20:11
autor: sp6vgx
mcxmcx pisze::crazy2: boże, co za burżuje.
£4.99 w Lidlu, gwarancja właściwie wieczna (wymieniają jak trzeba), jedynie brak podświetlenia matrycy.

A i wsadzenie na 240 w pozycji badania zwarcia też przeżył. ;)
Ważniejsze aby mierzący przy jakiejś pomyłce przeżył ;), a czasem można przy pomyłce fragmentem miernika dostać ;)


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=M-FZP1U2dkM

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 11 maja 2019, 11:58
autor: Marcin.KnD
cześć, odkopię troszkę temat

chcę kupić Aneng ale nie wiem który wybrać: AN Q1 czy AN 870

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 11 maja 2019, 15:01
autor: tig33r
8009 chyba.

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 11 maja 2019, 15:07
autor: Marcin.KnD
tig33r pisze:8009 chyba.
Z tego co się orientuję to nie ta klasa.

Te co ja podałem są co najmniej o klasę lepsze

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 11 maja 2019, 15:22
autor: tig33r
Przecież we wcześniejszych postach dziobu pisał o tych miernikach. Czytałeś w ogóle temat? An 870 najlepszy, ale duży, a z kolei od q1 lepszy jest 8009.

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 11 maja 2019, 15:30
autor: dziobu
Z ich wszystkich najwięcej narzekania jest na Q1. Przynajmniej tak było jak jeszcze szukałem. Ten 8009 też d* nie urywa, ale jest mały i działa.
Jeśli chodzi o wybór to dokładnie tak jak @tig33r napisał.

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 11 maja 2019, 15:48
autor: Marcin.KnD
ok. dzieki niwe zalezy mi na wielkości bo wtedy to od razu bym wybrał 8008 lub 8009.

teraz kiedy napisałeś że Q1 nie jest jakiś wyjątkowy to zostaje mi do wyboru AN870 lub ewentualnie Uni-t UT61A ze skłonnościado tego drugiego

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 11 maja 2019, 21:14
autor: McKee
Marcin.KnD pisze:ok. dzieki niwe zalezy mi na wielkości bo wtedy to od razu bym wybrał 8008 lub 8009.
Zdefiniuj swoje wymagania.
Tematem tego wątku jest "Kompaktowy multimetr uniwersalny".
Jeżeli nie zależy ci na wielkości to może załóż nowy wątek? (z opisem wymagań?)
Jeżeli chodzi o UT61A, to zwróć uwagę na pomiar zwarcia i czas reakcji - jeżeli się nie mylę to reaguje dopiero po jakichś 0.5sek co jest strasznie długim czasem.

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 28 cze 2019, 19:28
autor: dziobu
Jakby ktoś szukał, przykładowo FR - to jest okazja: http://pl.aliexpress.com/item/32839539223.html

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 28 cze 2019, 21:34
autor: xpytonx
Witam

Podepnę się pod temat...
W domu mam sprzęt do pomiaru elektroniki dość fajny (jak na moje potrzeby) jednak potrzebuje coś do pracy... coś co będzie robić "swoje" za rozsądna cenę...

Szukam jakiegoś multimetru typowo dla automatyka...(ciągłość kabli, pętla prądowa, napięcie, PWM...) jednak nie jakiś przesadnie drogi... ważna jest szybkość pomiaru więc automaty odpadają... (chyba że te nowe sprzęty to ogarniają dość szybko)

Nie potrzeba mi mierzyć pojemności kondensatorów i indukcyjności, podejrzewam że z moim budżetem multimetru z zadajnikiem nie znajdę... ale może ktoś coś fajnego widział?

Generalnie będzie to sprzęt "mniej szanowany" bo używany w trudnych warunkach (inne niż biurkowe).
Myśle nad kwotą rzędu 100zł... więcej raczej nie ma sensu.

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 28 cze 2019, 22:31
autor: spec

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 29 cze 2019, 09:14
autor: dziobu
Rozważałem to kiedyś, tylko po obejrzeniu filmów w sieci w sumie doszedłem do wniosku że użyteczność tego jest żadna. Fajny wykres i w ogóle, tyle że zupełnie nieczytelny. Taki bieda-oscyloskop o bardzo wąskim zastosowaniu.
Ot po prostu gadżet.

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 29 cze 2019, 10:11
autor: spec
Ja się zastanawiam. Czasem oprócz wartości dobrze wiedzieć jak wygląda wygnał bez wchodzenia w szczegóły na temat częstotliwości (czysto poglądowo). Nie bawię się w elektronikę ale przy grzebaniu w nowszych samochodach gdzie światła są sterowane PWM by się przydało. Oscyloskop nie jest mi potrzebny a chyba tańszego rozwiązania nie ma?

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 29 cze 2019, 16:19
autor: dziobu
Dla mnie taki szkic sygnału nie jest żadną informacją, zwłaszcza że wielu rzeczy może nie być widać. No ale każdy patrzy pod siebie ;)

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 01 lip 2019, 09:09
autor: DoktorM
Na Twoim miejscu to jednak o rzeczy typu multimetr z konkretnymi parametrami pytałbym na elektrodzie.

Re: [Co kupić] Kompaktowy multimetr uniwersalny

: 01 lip 2019, 09:41
autor: dragonn
DoktorM pisze:Na Twoim miejscu to jednak o rzeczy typu multimetr z konkretnymi parametrami pytałbym na elektrodzie.
Żeby dostać odpowiedzi typu "Było, użyj wyszukiwarki", "Zasilacz z czarnej listy" itp. :lol: . Nie dziękuję :P, tutaj na forum jest wystarczająca ilość różnych osób które mają też styczność z elektroniką żeby pomoc w takim temacie :P.