Strona 1 z 1

Jak zmusić 3dGence One do Pause za pomocą gcode?

: 07 kwie 2019, 20:19
autor: Krzys59
Może mi ktoś podpowie jak wymusić w gcode pauzę na zmianę filamentu w 3dGence One?
Mam wersję
Titanium v1.1
SW 3.1.4
BD 06.06.2017

Próbowałem M600, M25, M76, M226 - żadna komenda nie dalej rezultatu, drukarka je ignoruje.
Oczywiście mogę to zrobić ręcznie, ale to nie jest precyzyjne rozwiązanie.
Próbowałem w repetierze podglądać w logach komendę wysyłaną z LCD po wybraniu "Change filament" ale pokazuje się tylko, że wywołano akcję i nic więcej.
Czy ktoś ma pomysł jak to zrobić?

Re: Jak zmusić 3dGence One do Pause za pomocą gcode?

: 07 kwie 2019, 21:07
autor: Zepco
Niestety też jeszcze nie znalazłem rozwiązania.
Spróbuj jeszcze ich slicera i tam jest opcja pause. U mnie niestety ją ignoruje, ale może u Ciebie zadziała. Pytałem nawet na targach o to, ale nie uzyskałem odpowiedzi poza tym, że soft jest na repetierze. W razie problemów prosili o zgłoszenie na ich helpdesk, ale jeszcze nie miałem okazji tego zrobić.

Re: Jak zmusić 3dGence One do Pause za pomocą gcode?

: 07 kwie 2019, 21:56
autor: Krzys59
Dziękuję za podpowiedź, M1946 - to się pokazuje w gcode, ale co z tego skoro drukarka tylko odjeżdża do 0,0 i za moment wznawia druk. Niestety nie czeka na wymianę filamentu. Widzę obejście problemu przez dodanie linii G4 i duuuuuuużo ms żeby czekała na mój ruch, ale to dalej nie jest to o co mi chodzi. Może ktoś jednak zna rozwiązanie?

Re: Jak zmusić 3dGence One do Pause za pomocą gcode?

: 07 kwie 2019, 22:25
autor: Zepco
Wysłałem zapytanie do 3DGence. Jak tylko czegoś się dowiem to dam znać.

Re: Jak zmusić 3dGence One do Pause za pomocą gcode?

: 07 kwie 2019, 22:33
autor: Krzys59
Ja też :)
Może wspólnymi siłami coś wskóramy

Re: Jak zmusić 3dGence One do Pause za pomocą gcode?

: 08 kwie 2019, 14:31
autor: toomas08
Jak mam taki sam problem z Alfawise U30...Po prostu niektóre drukarki chyba tego nie potrafią :(

Re: Jak zmusić 3dGence One do Pause za pomocą gcode?

: 08 kwie 2019, 17:58
autor: Zepco
Dostałem odpowiedź:
Drukarka 3DGence ONE w przeciwieństwie do pozostałych drukarek 3DGence oficjalnie nie obsługuje komendy pauzy poprzez komendy .gcode, a tym samym także poprzez funkcję "Add Pause Point" w programie 3DGence Slicer. Funkcjonalność ta nie została zaimplementowana w firmware drukarki, zatrzymanie druku jest możliwe wyłącznie z poziomu panelu sterującego drukarki.
Nie planujemy wprowadzenia tej funkcjonalności dla drukarki 3DGecne ONE.
Także szukamy dalej :-)

Re: Jak zmusić 3dGence One do Pause za pomocą gcode?

: 08 kwie 2019, 18:09
autor: dziobu
To możesz niczego nie zaleźć - możliwe że pauza jest realizowana przez programowe wstrzymanie kolejki rozkazów, a nie przez dedykowany gcode.

Re: Jak zmusić 3dGence One do Pause za pomocą gcode?

: 08 kwie 2019, 18:33
autor: Zepco
Jeszcze mam octoprinta, może tutaj coś się uda?

Re: Jak zmusić 3dGence One do Pause za pomocą gcode?

: 08 kwie 2019, 18:39
autor: dziobu
Nie znam octoprinta. Ale wiem że da się z niego drukować - jeśli to działą i tutaj, to wtedy też ewentualna pauza, odjazd, ładowanie filamentu, itp, mógłby załatwić sam (np. https://www.yirco.me/octoprint-pause-change-filament/). Drukarka by spadła na pozycję głupiego urządzenia wykonawczego. I tu może być mały problem - z przyczyn technicznych nie zaleca się drukowania przez RS232/USB, ale też wiem że sporo ludzi tego używa.

Re: Jak zmusić 3dGence One do Pause za pomocą gcode?

: 08 kwie 2019, 19:06
autor: Blazi
Z Octoprintami i innymi Elementami jest problem taki, że komunikują się po USB poprzez .gcode - który interpretuje firmware. Jeżeli firmware robi to po swojemu albo w ogóle je ignoruje, to te sprzęty na niewiele się zdadzą.

Zalecam cierpliwość do jutra, zobaczymy co da się zrobić. ;)

Re: Jak zmusić 3dGence One do Pause za pomocą gcode?

: 08 kwie 2019, 19:10
autor: dziobu
Jeśli drukarka nie ma pauzy, to jej nie ma. Próżno szukać gcodu który to zrobi skoro sami napisali że go nie zaimplementowali.
Da się to zrobić wstrzymując kolejkę rozkazów. Wtedy drukarka stanie i tyle (ogólnie to wykorzystanie sytuacji gdy przesyłanie gcodu się nie wyrabia ;p).

Tylko nie mam i nie znam octoprinta żeby to uskutecznić.

Re: Jak zmusić 3dGence One do Pause za pomocą gcode?

: 08 kwie 2019, 19:27
autor: FlameRunner
@dziobu, nie rozumiesz. :P @Blazi może sprawić, że te drukarki będą mieć zaimplementowaną pauzę.

Re: Jak zmusić 3dGence One do Pause za pomocą gcode?

: 08 kwie 2019, 20:44
autor: Berg
a jaka elektronika jest w tym 3dgence ?
Może czas wywalić oryginalny firmware :crazy2:

Re: Jak zmusić 3dGence One do Pause za pomocą gcode?

: 08 kwie 2019, 21:39
autor: Zepco
Najlepiej z całą płytką. :-) Cały czas o tym myślę, ale chyba poczekam do końca gwarancji. Taki duet wifi by tam pasował (no chyba że Marek przystanie na propozycję sprzedaży swojej :-) ). Tylko co z kompensacją stołu?

Re: Jak zmusić 3dGence One do Pause za pomocą gcode?

: 08 kwie 2019, 21:46
autor: Krzys59
Dostałem taką samą odpowiedź. Trudno, trzeba pokombinować. Dobrze, że działa G4 to zawsze można odjechać na 0,0 i zapauzować na dłuższy czas :)

Re: Jak zmusić 3dGence One do Pause za pomocą gcode?

: 09 kwie 2019, 15:32
autor: Blazi
Jeśli drukarka nie ma pauzy, to jej nie ma.
Ach ci ludzie małej wiary. :)

W załączniku firmware z obsługą pauzy. Pauza wywoływana jest M25 i M1946 (wywoływana może być ręcznie lub ze Slicera), wznawia się fizycznym przyciskiem na panelu. Wersja oparta na najnowszym release, oczywiście testowa i nieoficjalna - instalujecie na własne ryzyko, nie odpowiadam za jakiekolwiek szkody, w tym nieuznanie gwarancji i takie tam. ;)

Re: Jak zmusić 3dGence One do Pause za pomocą gcode?

: 09 kwie 2019, 15:49
autor: ethanak
w octoprincie działa od strzału kod m0. no, ale nie wiem czy przy każdej drukarce... chociaż powinno, bo m0 obsługuje sam octoprint i wystarczy podać mu swoje gcody na pause i resume.

Re: Jak zmusić 3dGence One do Pause za pomocą gcode?

: 09 kwie 2019, 15:50
autor: FlameRunner
FlameRunner pisze:@Blazi może sprawić, że te drukarki będą mieć zaimplementowaną pauzę.
A nie mówiłem? xD

Re: Jak zmusić 3dGence One do Pause za pomocą gcode?

: 09 kwie 2019, 15:55
autor: Zepco
@Blazi, masz ten firmware wgrany do swojej Gieni?

Re: Jak zmusić 3dGence One do Pause za pomocą gcode?

: 09 kwie 2019, 16:09
autor: dziobu
FlameRunner pisze:
FlameRunner pisze:@Blazi może sprawić, że te drukarki będą mieć zaimplementowaną pauzę.
A nie mówiłem? xD
No tak, to już wiem co to "Ten typ od oprogramowania do drukarek." oznacza ;)

Re: Jak zmusić 3dGence One do Pause za pomocą gcode?

: 09 kwie 2019, 17:17
autor: Blazi
@Blazi, masz ten firmware wgrany do swojej Gieni?
Tak jakby. ;) Funkcja jest wstępnie przetestowana i nie powinno być żadnych problemów - ale jakby coś się działo dajcie znać.
A nie mówiłem? xD
Popsułeś niespodziankę :)

Re: Jak zmusić 3dGence One do Pause za pomocą gcode?

: 09 kwie 2019, 17:36
autor: dziobu
Blazi pisze:Popsułeś niespodziankę :)
Ty też chytrze zmieniłeś drukarki w profilu. Wczoraj było tam 3DGence :D

Re: Jak zmusić 3dGence One do Pause za pomocą gcode?

: 09 kwie 2019, 18:01
autor: Berg
no to teraz s-curve ;)

Re: Jak zmusić 3dGence One do Pause za pomocą gcode?

: 09 kwie 2019, 20:14
autor: Krzys59
Blazi pisze:W załączniku firmware z obsługą pauzy. Pauza wywoływana jest M25 i M1946 ......
Jesteś WIELKI, dzięki
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: