Pytanie dotyczące filamentów

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 818
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 372

Re: Pytanie dotyczące filamentów

Post autor: Abys »

Poprawiam link viewtopic.php?f=16&t=4319 odnośnie klejenia, cięcia modelu..
virgin71 pisze:Powyższe mogę potwierdzić, chociaż moje doświadczenia ze Spectrum są niestety zdecydowanie odmienne. Ale może ja trafiłem słabe 10 kg ich filamentu;)

Mógłbyś się podzielić doświadczeniem?
Mam ich kilka szpul wydaje mi się że są w porządku.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3254
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1610

Re: Pytanie dotyczące filamentów

Post autor: morf »

Abys
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Pytanie dotyczące filamentów

Post autor: virgin71 »

Abys pisze:Poprawiam link viewtopic.php?f=16&t=4319 odnośnie klejenia, cięcia modelu..
virgin71 pisze:Powyższe mogę potwierdzić, chociaż moje doświadczenia ze Spectrum są niestety zdecydowanie odmienne. Ale może ja trafiłem słabe 10 kg ich filamentu;)

Mógłbyś się podzielić doświadczeniem?
Mam ich kilka szpul wydaje mi się że są w porządku.
Mam tylko jedną szpulkę, która w miarę trzyma wymiar - na opakowaniu było, że ma 2,9 mm i generalnie średnica jest ok. 2,8 prawie na całej szpuli. Mam jeszcze 5 kg nieodpakowane, ale po ostatnich 4 nie mam już wygórowanych oczekiwań. Ze średnicy 2,9 do 2,8 to zdecydowanie za duża różnica. Z 2,85 do 2,68 też. Z 1,75 nie otwierałem nic, bo prawie wszystkiego się pozbyłem. Jakby ktoś jednak chciał zaryzykować, to tutaj kilka ostatnich szpulek: wieprz;) na allegro
Abys
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Pytanie dotyczące filamentów

Post autor: FlameRunner »

SpiderTruster pisze:Ok no to jeszcze jedno pytanie dotyczące filamentu - te najtańsze z allegro po 50/60zł są okej? Czy lepiej ich unikać i kupić coś droższego? Polecicie jakieś najlepsze źródło filamentów jeśli chodzi o stosunek cena/jakość?
Zależy które. Przy wielu z tych najtańszych trzeba dobrze trafić - raz dostaniesz szpulkę w porządku, a raz nie nadającą się do użytku. Niby cena za jedną szpulkę będzie nieduża, ale jak zaczniesz mieć wydruki nieudane z powodu filamentu, zaczniesz wyrzucać wadliwe szpule lub załatwiać reklamacje, to taki filament może okazać się być w użytkowaniu dużo droższy niż filamenty z wyższej półki cenowej.


A teraz uwaga, wjeżdża bezwstydna reklama. :)

Jeśli chcesz kupić filamenty o dobrej, powtarzalnej jakości, to zachęcam do zapoznania się z tym, co mają do zaoferowania właściciele forum: filamentami Devil Design, dostępnymi między innymi w filasklep.pl.

Dobrą opcją budżetową może być EKOFILAMENT, również produkowany przez firmę Marka (@marek91) i również dostępny u mnie w sklepie. Jeśli wystarczą Ci podstawowe materiały (PLA i ABS) w kilku podstawowych kolorach, to będziesz zadowolony.
SpiderTruster
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2019, 23:08

Re: Pytanie dotyczące filamentów

Post autor: SpiderTruster »

FlameRunner pisze: EKOFILAMENT
mam nadzieję, że nie oznacza to, że zacznie mi się rozkładać w rękach? :D bo coś gdzieś słyszałem o biodegradowalnych ekologicznych filamentach
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Pytanie dotyczące filamentów

Post autor: dragonn »

SpiderTruster pisze:
FlameRunner pisze: EKOFILAMENT
mam nadzieję, że nie oznacza to, że zacznie mi się rozkładać w rękach? :D bo coś gdzieś słyszałem o biodegradowalnych ekologicznych filamentach
Jak coś czytałeś to doczytaj więcej, bo coś CI dzwoni ale nie w tym kościele.
Każde PLA jest biodegradowalne ale to nie oznacza że rozpada się w rękach, potrzebuje do tego odpowiednich, specyficznych warunków.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Pytanie dotyczące filamentów

Post autor: FlameRunner »

SpiderTruster pisze:
FlameRunner pisze: EKOFILAMENT
mam nadzieję, że nie oznacza to, że zacznie mi się rozkładać w rękach? :D bo coś gdzieś słyszałem o biodegradowalnych ekologicznych filamentach
"EKO" jest od ekonomiczny. ;)
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: Pytanie dotyczące filamentów

Post autor: Gmeracz »

PLA od urodzenia było i jest EKO. A i wiele innych też. Tylko jeszcze o tym nie wiedzą... ;)
// użytkownik zbanowany permanentnie
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Pytanie dotyczące filamentów

Post autor: virgin71 »

PLA jest kompostowalne w gruncie rzeczy, a nie biodegradowalne w prawidłowym tego słowa znaczeniu;)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Pytanie dotyczące filamentów

Post autor: FlameRunner »

Przy czym "kompostowalne" nie znaczy, że rozłoży się w normalnym ogródkowym kompostowniku lub zakopane w ziemi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”