Strona 1 z 1

Ez share - karta SD z Wi-Fi

: 04 paź 2019, 14:48
autor: cyfron
Czy ktoś próbował używać karty SD Ez share? Działa to w drukarce? Są całe karty z wbudowanym flash oraz jako adapter uSD z WiFi.

Przykładowe oferty:
https://www.aliexpress.com/item/32794984553.html
https://www.aliexpress.com/item/4000048024287.html

Re: Ez share - karta SD z Wi-Fi

: 04 paź 2019, 19:39
autor: Berg
Ktoś próbował Toshibę z tego co pamiętam, poza tym chyba nie. Jeśli do drukarki, to myślę, że to lepsze viewtopic.php?f=19&t=4895

Re: Ez share - karta SD z Wi-Fi

: 04 paź 2019, 23:47
autor: cyfron
rafaljot pisze:Jeśli do drukarki, to myślę, że to lepsze viewtopic.php?f=19&t=4895
Nie będzie lepsze, bo na płycie U30 nie ma wyprowadzonego RX i TX ani tym bardziej standardowego przyłącza na wyświetlacz.
rafaljot pisze:Ktoś próbował Toshibę z tego co pamiętam, poza tym chyba nie.
I co wyszło z tą Toshibą?

Re: Ez share - karta SD z Wi-Fi

: 05 paź 2019, 09:50
autor: etet100
1) Zasięg z malutką antenką pewnie rewelacyjny nie jest. Ale w sumie nie wiem jak to dokładnie wygląda bo nie miałem potrzeby odsuwać drukarki daleko.
2) Domyślny interfejs webowy to jakaś tragedia, choć są dostępne minimalnie lepsze alternatywy.
3) Ograniczenie długości nazw (8+3) i wielkości liter. Moja drukarka i tak dłuższych by nie pokazała ale inne pewnie mają taką możliwość.
4) Całkiem dobre transfery (10MB to około 13 sekund). To jest spora przewaga w stosunku do "Upload na kartę SD przez przeglądarkę 8.8Mp w 47s"
5) u mnie "tylko" 8GB

Wydaje mi się, że moja karta to nie jest jakiś jakiś najnowszy model. Może nowsze mają mniej ograniczeń i są jeszcze szybsze.

Karta ogólnie ułatwia życie jeśli inne rozwiązania nie wchodzą w grę.

P.S. chodzi o toshibę

Re: Ez share - karta SD z Wi-Fi

: 05 paź 2019, 11:15
autor: Berg
W takim przypadku sugerował bym Klipper + dwc2 for klipper

Re: Ez share - karta SD z Wi-Fi

: 06 paź 2019, 09:41
autor: cyfron
Skoro karta z wbudowanym WiFi słabo się sprawdza to może takie coś? Ktoś próbował?

SD card WiFi adapter found on #Thingiverse https://www.thingiverse.com/thing:2856796

Re: Ez share - karta SD z Wi-Fi

: 06 paź 2019, 10:38
autor: tig33r
Jest już temat o tym wynalazku na forum, ale nie pamiętam nazwy. Chyba @adinfo to przerabiał.

Re: Ez share - karta SD z Wi-Fi

: 06 paź 2019, 11:14
autor: artur_n
Ja to przerabiałem. W moim wypadku przy P3S oraz ramps 1.4 się sprawdza.

Re: Ez share - karta SD z Wi-Fi

: 06 paź 2019, 15:13
autor: spec
A czy ktoś miał styczność z Ez share? Chciałbym kupić ten adapter do aparatu fotograficznego.

Re: Ez share - karta SD z Wi-Fi

: 06 paź 2019, 22:00
autor: Adinfo
Napiszę w wolnej chwili coś więcej o Toshiba FlashAir, w klonie Prusy i3 działa jak trzeba (nie próbowałem dłuższych wydruków niż trwających w godzinę. W Delcie Anycubic Linear Plus oraz routerze domowym Mikrotik przy pierwszym wydruku dłuższym niż 30min przerwało mi wydruk - na zwykłej karcie SD mi się to nigdy nie zdarzyło. Ten problem wymaga diagnozy, być może to kwestia pogrzebania w konfigu Marlina 2.0.x bo mój wgrany w styczniu/lutym miał sporo błędów do tego nowszego jaki jest teraz dostępny.

Re: Ez share - karta SD z Wi-Fi

: 07 paź 2019, 06:57
autor: greg
Toshiba FlashAir w Prusie działa bez problemu, jednak wifi w tej karcie działa tylko na 2.4GHz i jest mega wolne, małe pliki wgrywa się w miarę szybko ale jakieś większe zabierają dużo czasu i czasami potrafi zerwać transmisję.

Re: Ez share - karta SD z Wi-Fi

: 18 gru 2020, 09:56
autor: Adinfo
Karta Ez Share przedwczoraj przyszła (koszt około 68zł). Z tego co zdążyłem sprawdzić - te karty nie obsługują WebDAV - nie działają tak jak Toshiba FlashAir. W dwóch drukarkach ta karta nie została poprawnie wykryta (Marlin 2.0.x Trigorilla i Arduino z Ramps). Podsumowując - eZ Share są dobre do przesyłania zdjęć po WiFI z aparatu cyfrowego, lustrzanki itp. ale nie współpracują "z drukarkami". Kupując ją myślałem, że to jest to samo co Toshiba FlashAir - myliłem się. Domyślnie to stawia swoją sieć WiFi i się w nią wpinamy, nie doszedłem do tego czy to może otrzymać adres z DHCP i być podpięta pod router w domu - do tej chwili nie znalazłem zbyt wiele cennych informacji aby to potwierdzić na 100%, jak coś się zmieni to dam znać. Być może po podmianie firmware na jakiś inny o ile taki istnieje dało by się coś zdziałać co do współpracy z drukarkami 3D.

Podsumowując: ez Share nie działa z drukarkami 3D np. z Marlinem, natomiast działa w aparacie cyfrowym lub lustrzance.