Strona 1 z 1

Haczyki do masek

: 16 kwie 2020, 20:14
autor: Berg
Do szpitala przyszły maseczki. Tylko zbyt cienkie i krótkie gumki wpijają się w uszy. Drukujemy haczyki. Wersja męska i damska, na koka.
Kształt haczyków jeszcze do poprawy. Plączą się w nich włosy. Trwają testy :D
https://www.facebook.com/Sprzęt-ochronn ... 9660066024

Re: Haczyki do masek

: 16 kwie 2020, 21:16
autor: panWiadr0
Czym one się wyróżniają od 12435 innych haczyków?

Re: Haczyki do masek

: 16 kwie 2020, 21:44
autor: Berg
Ale o co Ci chodzi? W które nie plączą się włosy, które są odpowiednio elastyczne, ale też nie za cienkie by nie pękały z PETG, odpowiedniej długości i bez zbędnych czegoś by nie drukowały się zbyt długo.

@panWiadr0 jak wiesz, które z 12345 , przetestowałeś i masz coś do powiedzenia, to wszelka pomoc w tym zakresie mile widziana, bo na jutro rano chcę ich zrobić jak najwięcej , sensownych a nie do kosza.

Re: Haczyki do masek

: 17 kwie 2020, 07:43
autor: Abys

Re: Haczyki do masek

: 17 kwie 2020, 08:01
autor: dragonn
rafaljot a gdzie pliki? Bo nie widzę.

Re: Haczyki do masek

: 17 kwie 2020, 09:16
autor: Adinfo
rafaljot pisze:Drukujemy haczyki. Wersja męska i damska, na koka. Kształt haczyków jeszcze do poprawy. Plączą się w nich włosy. Trwają testy :D
Co sądzisz aby takie haczyki zrobić z TPU (doświadczenia nie mam z TPU - dopiero będę je miał jak ekstruder przerobię pod TPU)? - chciałem do pracy zrobić parę sztuk - a TPU powinno być wygodniejsze dla faceta np. dla mnie - moja ilość włosów jest niewielka i zawsze mi się coś wcina w skórę i wkurzam się wtedy (przykład maska spawalnicza) - dlatego cenię wygodę aby mnie nic nie uciskało. Mam na stanie czerwone TPU DD, jest dosyć twardawe jak na TPU - dlatego powinno się do tego nadawać.

Re: Haczyki do masek

: 17 kwie 2020, 10:32
autor: rydz
Moim zdaniem nie ma co się pchać w TPU.
Ja dla rodziny drukowałem te haczyki https://www.thingiverse.com/thing:4267359 z PET-G.
Przy noszeniu, haczyka nie odczuwa się - jest elastyczny/wygina się, bardziej gumkę od maseczki odczuwa się.

Dla dzieci (5 latka) długość haczyka ustawiłem na 7cm (pozostawiając grubość i szerokość bez zmian).

Re: Haczyki do masek

: 17 kwie 2020, 11:08
autor: Berg
Na razie to wyszło mi na to, że nie trzeba regulacji a im mniej zaczepów tym mniej plączą się w tym włosy. Ew. Lepiej zrobić wersje L,M,S
PETG wychodzi wystarczająco elastyczny. Grubość 1.5mm.
Zrzut ekranu 2020-04-17 o 11.06.35.png
Zrzut ekranu 2020-04-17 o 11.07.10.png

Re: Haczyki do masek

: 17 kwie 2020, 11:17
autor: ethanak
Adinfo pisze:Co sądzisz aby takie haczyki zrobić z TPU
Zrobiłem jeden żonie na próbę. To był zły pomysł, haczyk poszedł do śmieci. TPU 40D i tak jest za miękki, PETG jest wystarczająco elastyczny a można go w końcu podgrzać (ja używam lutownicy hotair) i lekko wygiąć.

Re: Haczyki do masek

: 17 kwie 2020, 12:52
autor: Adinfo
rafaljot pisze:Lepiej zrobić wersje L,M,S
Taki zestaw haczyków może się nazywać:
Ledwo Mieszczą S
albo przeciwnie wersja duża:
Super Mieszczę Loki
ethanak pisze:Zrobiłem jeden żonie na próbę. To był zły pomysł, haczyk poszedł do śmieci. TPU 40D i tak jest za miękki, PETG jest wystarczająco elastyczny a można go w końcu podgrzać (ja używam lutownicy hotair) i lekko wygiąć.
Dzięki za konkretną odpowiedź. W takim razie PET-G poleci dzisiaj.

Re: Haczyki do masek

: 17 kwie 2020, 22:05
autor: malyhenio1

Re: Haczyki do masek

: 17 kwie 2020, 22:17
autor: artur_n
panWiadr0 pisze:Czym one się wyróżniają od 12435 innych haczyków?
No wiesz! Ludzie starają się pomagać jak mogą. A Ty tak gasisz temat! Nie fajnie.

Re: Haczyki do masek

: 17 kwie 2020, 22:37
autor: griszek
No to w ramach 12346-tej wersji ;)

Jak mają się nie plątać we włosach to może coś takiego
https://www.thingiverse.com/thing:4261353

"za karę" nie jest tak płaski i elastyczny jak "klasyka" tematu

Re: Haczyki do masek

: 17 kwie 2020, 22:43
autor: Berg
jak są haczyki tylko na końcu to jest w miarę ok. Jak dziewczyna ma spięte włosy a w szpitalu raczej mają. to ta gumka akurat centralnie wypada tam gdzie powinien być "pasek" jak się da pod spodem to zjeżdża na szyję ponad to ciągnie uszy do góry. W tym, co wrzucił @malyhenio1 wyżej to jakby ten pasek jest wbity w kuca. Może dlatego taki cienki. Ale spoko. powinien się szybko drukować.

Re: Haczyki do masek

: 18 kwie 2020, 09:59
autor: griszek
Tu masz spory otwór na włosy
https://www.thingiverse.com/thing:4272078
i pewnie w razie co da się go jeszcze powiększyć

Re: Haczyki do masek

: 18 kwie 2020, 13:36
autor: Berg
ten model jest do bani. Przełożenie włosów przez taki otwór to tak jak przewlec postrzępioną nitkę przez ucho igły. Poza tym właśnie ma kupę tych wrednych, niepotrzebnych haczyków.
Niestety wyszło jak zawsze. Czyli zrobienie własnego modelu zajmuje mniej czasu niż znalezienie właściwego... Te, co wrzuciłem na pop stronie są ok :) przynajmniej w tym konkretnym zastosowaniu w parze z tymi konkretnymi maskami.

Re: Haczyki do masek

: 18 kwie 2020, 13:54
autor: Adinfo
Czy dla Twojego projektu na dole przyłbicy ma sens zakładać na folii plastik aby "trzymało kształt" i zabezpieczyć tym dolną krawędź folii?

Re: Haczyki do masek

: 18 kwie 2020, 14:37
autor: Berg
@Adinfo - inny wątek. Nie nie ma sensu. Przynajmniej przy tych foliach 200um. Trzymają kształt bez dodatkowych elementów. Obcinam dolne rogi, trójkąty ok 5-6cm

Re: Haczyki do masek

: 18 kwie 2020, 20:19
autor: Adinfo
rafaljot pisze:@Adinfo - inny wątek. Nie nie ma sensu. Przynajmniej przy tych foliach 200um. Trzymają kształt bez dodatkowych elementów. Obcinam dolne rogi, trójkąty ok 5-6cm
Zakręciłem się i pomyliłem wątki :blush:
Haczyki i tak będę drukował - zobaczę jak to razem siedzi na łysej głowie.

Re: Haczyki do masek

: 21 kwie 2020, 13:30
autor: griszek
rafaljot pisze:ten model jest do bani. Przełożenie włosów przez taki otwór to tak jak przewlec postrzępioną nitkę przez ucho igły. Poza tym właśnie ma kupę tych wrednych, niepotrzebnych haczyków.
Niestety wyszło jak zawsze. Czyli zrobienie własnego modelu zajmuje mniej czasu niż znalezienie właściwego... Te, co wrzuciłem na pop stronie są ok :) przynajmniej w tym konkretnym zastosowaniu w parze z tymi konkretnymi maskami.
Za mały otwór powiadasz... :P

https://www.thingiverse.com/thing:4278604 ;)