Strona 1 z 1

[Anet A8 Plus] Wolno nagrzewajacy sie stół

: 25 maja 2020, 19:23
autor: guzior
Czesc.
Drukarke dostalem na urodziny 2 dni temu.
Jakies tam pierwsze wydruki poszly i napotkalem na problem - stół sie bardzo wolno nagrzewa, a finalnie i tak nie jest w stanke osiągnąć 90 stopni.
Max staje na 88.

Ktos wie jak rozwiazac ten problem?

Re: [Anet A8 Plus] Wolno nagrzewajacy sie stół

: 25 maja 2020, 19:32
autor: Cosik
Tak, wymienić stół, bądź przerobić na 24V bądź dołożyć grzałkę na 230V . Te drukarki nie są demonami prędkości nagrzewania stołu.

Re: [Anet A8 Plus] Wolno nagrzewajacy sie stół

: 25 maja 2020, 19:46
autor: Holgin
Anet powinna dać radę bez problemu grzać do 90.
Sprawdź okablowanie, jak masz czym i umiesz to zmierz napięcie na zasilaczu podczas grzania, dołóż izolacje stołu od spodu np korek.

Re: [Anet A8 Plus] Wolno nagrzewajacy sie stół

: 25 maja 2020, 20:43
autor: guzior
Holgin pisze:Anet powinna dać radę bez problemu grzać do 90.
Sprawdź okablowanie, jak masz czym i umiesz to zmierz napięcie na zasilaczu podczas grzania, dołóż izolacje stołu od spodu np korek.
Juz sprawdzam. Szczerze to nawet nie sprawdzilem z rozpedu jakie napiecie daje zasilacz... Dzieki!

Btw. Korek sie nie zajmie? Moze jest cos profesjonalniejszego?

Re: [Anet A8 Plus] Wolno nagrzewajacy sie stół

: 25 maja 2020, 21:00
autor: Andrzej_W
Korek się sprawdzi

Re: [Anet A8 Plus] Wolno nagrzewajacy sie stół

: 25 maja 2020, 21:30
autor: JGFTW
Popularne jest jeszcze takie rozwiązanie:
https://allegro.pl/oferta/izolacja-mata ... 8866342058
Powiedzmy, że wygląda "bardziej profesjonalnie"

Ale jak dla mnie to profesjonalnie będzie wyglądało jak owiniesz watę tłumiącą plecionką z włókna szklanego, tak jak to robią w tłumikach samochodowych ;) Od spodu stołu oczywiście.
O taką plecionkę chodzi: http://www.rondyfiberglass.com/products ... 37981.html ;)

Korek mu się nie podoba :lol:

Swoją drogą być może ten zasilacz jest za słaby do takich temperatur.

Re: [Anet A8 Plus] Wolno nagrzewajacy sie stół

: 25 maja 2020, 21:53
autor: Andrzej_W
Korek jest profesjonalny izoluje i wycisza :D

Re: [Anet A8 Plus] Wolno nagrzewajacy sie stół

: 25 maja 2020, 22:24
autor: guzior
Ej, dla mnie korek to drewno - drewno sie pali. Ale wiki pisze ze niepalny, wiec ide w korek :good:

Re: [Anet A8 Plus] Wolno nagrzewajacy sie stół

: 16 sie 2020, 21:50
autor: seeb73
Ważna informacja Anet A8 PLUS ma wszystkie elementy na 24V włącznie z grzałką 350W. Niby grzeje pełną parą ale to jest na pograniczu wytrzymałości zasilacza. Chyba jedyną radą jest grzałka 300x300 na 230V @ 700W. Sam rozważam taką zmianę. Ja drukuję PET-G na 85 stopni ... daje radę ale na 24V wieki się grzeje. Jeśli ktoś chce sprawdzić czy grzałka jest w trybie 24V to powinien sprawdzić czy ma 4 przewody podłączone do 2 punktów zasilania (dwa czerwone razem i dwa czarne razem podłączone do płyty jako BED).

Re: [Anet A8 Plus] Wolno nagrzewajacy sie stół

: 17 sie 2020, 09:48
autor: czasnagli
W Anet A8 Plus polecam zacząć od wymiany przewodów zasilacz->main board, main board->heatbed na grubsze, ja wykorzystałem silikonowe 16 AWG.

Do PET-G wystarczy 50 stopni + klej NeedIT lub hegron. Trzyma tak jak powinno, po schłodzeniu do 30-40 stopni można bezproblemowo zdjąć wydruk.

Re: [Anet A8 Plus] Wolno nagrzewajacy sie stół

: 17 sie 2020, 11:44
autor: seeb73
Tylko na szybko. Jeśli idzie o moje temperatury to devil design nie trzymał wymiarów i strasznie się kurczył na spodnich warstwach, oczywiście, że drukuję z klejem. Rosa do 80 wymiarowo to niczego się nie nadawała, zresztą to nie jest filament dla tych co chcą drukować dużo i szybko bez nerwów. Rzesza drukarzy drukujących dziesiątki tysięcy przyłbic (Wydaliśmy ich ponad 40 000 z samego Poznania) przetestowała ten filament i tylko jednostki nie miały z nim problemów. Nie chce tu się wdawać w dyskusję. Każdy zapewne ma swoje doświadczenia. Obecnie drukuję tylko z DD na 85 stopni/230. PrintMe leciał na 75/230 i też było ładnie.

Re: [Anet A8 Plus] Wolno nagrzewajacy sie stół

: 18 sie 2020, 00:47
autor: Stanley_B
guzior pisze:Ej, dla mnie korek to drewno - drewno się pali. Ale wiki pisze ze niepalny, wiec ide w korek :good:
I dobrze kombinujesz. Ja mam stół 240 mm średnicy, z korkiem od spodu i grzeję do 100 st w dokładnie 4 minuty na 14V.
OK, to nie ta drukarka, ale pokazuję możliwości. Da się? Da się.

Kwestia tylko, jakie masz kable (mam silikony), grzałkę (mam naklejoną pod szybą) i zawartość korka w plastrze korku... (chiński czy hamerykański).

Re: [Anet A8 Plus] Wolno nagrzewajacy sie stół

: 30 wrz 2021, 20:02
autor: maxior
Nie jest przypadkiem tak że najpierw nagrzewa się Extruder a dopiero później stół i dlatego się na niego tyle czeka?

Re: [Anet A8 Plus] Wolno nagrzewajacy sie stół

: 30 wrz 2021, 20:30
autor: ethanak
Przypadkiem niekoniecznie, to zależy od tego co masz w gcode.
Do octoprinta jest taka fajna wtyczka, rozgrzewa najpierw stół do np. 80%, a potem razem grzeje stół i ekstruder. Jak się drukuje tylko jednym rodzajem filamentu (np. PLA) można to całkiem dokładnie ustawić. Przy różnych czasem ekstruder czeka na stół, ale to są czasy do przyjęcia.
To samo można zrobić w gcodzie bez wtyczki...