Strona 1 z 1

Rozpoczęcie drukowania z opóźnieniem

: 20 kwie 2017, 20:20
autor: miszczu77
Mam drukarkę z elektroniką Ramps i Marlinem. Drukuję wyłącznie z karty SD.
Ostatnio powstała u mnie potrzeba uruchamiania drukarki w nocy. I tak się zastanawiam, czy da się jakoś zaprogramować Marlina, żeby można było uruchomić drukowanie z opóźnieniem (np. godzina, dwie od włączenia drukarki).
A może jest taka opcja przy drukowaniu przez komputer (nigdy tego nie robiłem i wolałbym uniknąć)?

Re: Rozpoczęcie drukowania z opóźnieniem

: 20 kwie 2017, 20:26
autor: FlameRunner
G4 ?

Re: Rozpoczęcie drukowania z opóźnieniem

: 20 kwie 2017, 21:41
autor: Garreth
Nie wiem czy g4 obsłuży takie długie opoznienie, ale nawet jesli tak, to nie boisz sie, ze cos pojdzie nie tak? Ja zawsze wole zerknac czy pierwsza warstwa dobrze sie położyła. Poza tym trzeba miec warunki, zeby drukarka pracowała bezobslugowo - pamietaj, ze te urzadzenia sa w stanie spowodowac pożar.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Re: Rozpoczęcie drukowania z opóźnieniem

: 20 kwie 2017, 21:42
autor: dragonn
Można wkleić G4 kilka-kilkanaście-kilkaset razy xd.

Re: Rozpoczęcie drukowania z opóźnieniem

: 21 kwie 2017, 14:19
autor: morf
G4 P1000 [ms] lub G4 S1

Re: Rozpoczęcie drukowania z opóźnieniem

: 21 kwie 2017, 14:30
autor: Yorg 68
A może tak: jak dajemy komendę "drukuj" to wydruk rusza po uzyskaniu odpowiednich temperatur temperatur.
A gdyby z jakichś "powodów" jedna z temperatur nie mogła dojść? Może w ten sposób coś pokombinować?

Re: Rozpoczęcie drukowania z opóźnieniem

: 21 kwie 2017, 14:32
autor: dragonn
Jeśli temp nie 'dojdzie' po odpowiednim czasie to soft wywali Ci błąd i tyle.

Re: Rozpoczęcie drukowania z opóźnieniem

: 21 kwie 2017, 15:05
autor: Domell
Nie bardzo widzę powód takiego opóźniania, ja jak puszczam wydruk "na noc" to po prostu i zerkam na pierwszą warstwę czy jest ok i tyle, jak ci się skończy wydruk w nocy to co z tego?
Końcowe komendy tylko dać by się grzanie wyłączyło i rano wszystko wystudzone wystarczy wyłączyć.

T.

Re: Rozpoczęcie drukowania z opóźnieniem

: 21 kwie 2017, 15:37
autor: SQ9KRD
Nikt nie pomyślał ze może chodzi oto by drukarka rozpoczęła drukować o 2 w nocy jak wszyscy śpią ??
Ja przynajmniej tak to widzę i faktycznie wydaje się to uzasadnione

Re: Rozpoczęcie drukowania z opóźnieniem

: 21 kwie 2017, 16:05
autor: morf
SQ9KRD pisze:Nikt nie pomyślał ze może chodzi oto by drukarka rozpoczęła drukować o 2 w nocy jak wszyscy śpią ??
Ja przynajmniej tak to widzę i faktycznie wydaje się to uzasadnione
Moze moja drukarka nie jest w 100% dopracowana ale zawsze wole miec oko na 1 warstwe i ewentualnie doregulowac delikatnie Ztke:)
Sprobuj z G4 na probe, w sumie ciekawe na ile "odjedzie" od czasu rzeczywistego :)

Odnosnie temperatur to w repetierze (w Marlinie na pewno tez) masz timeout po ktorym soft stwierdza ze cos jest nie-tak z grzalka "decoupled heater" - wtedy wylacza w ogole grzalki :) (przynajmniej u mnie).
Pamietam bo przy mocnych wiatrakach mialem problem ze grzalka od stolu nie nadarzala grzac i czesto wywalalo ten blad - rozwiazaniem bylo zwiekszyc timer na jakas abstrakcyjna wartosc lub 0 (nie pamietam).

Re: Rozpoczęcie drukowania z opóźnieniem

: 21 kwie 2017, 19:22
autor: miszczu77
Dzięki za wszystkie podpowiedzi. W wolnej chwili spróbuję z tym G4.
Ze względu na skromne warunki lokalowe drukarka stoi w pokoju, który jest użytkowany w ciągu dnia i wieczorem, a często kładę się spać wcześniej, niż pokój się zwolni, a nie chcę nikogo angażować w odpalanie wydruku. Dlatego pomyślałem o tym, żeby wydruk ruszał z opóźnieniem (np. w pralce mam taką opcję). Co prawda wiatraczek będzie trochę hałasował, ale nie tak, jak cała drukarka podczas pracy.
Zdaję sobie sprawę z zagrożeń, ale inaczej ciężko mi zorganizować jakieś dłuższe wydruki. Powiedzmy, że mam na tyle zaufania do drukarki, że mogę ją wystartować bez stresu.
Jak chodzi o oś Z, to regulowałem ją ostatnio może z miesiąc temu i nie trzeba nic dostrajać, mimo że drukarka była kilkukrotnie przenoszona. Widocznie konstrukcja jest wystarczająco sztywna.

Re: Rozpoczęcie drukowania z opóźnieniem

: 21 kwie 2017, 20:43
autor: Domell
Jak masz to w pokoju to polecam obudowę trzasnąć np. viewtopic.php?f=10&t=190&p=12573&hilit=obudowa#p12573

Re: Rozpoczęcie drukowania z opóźnieniem

: 23 kwie 2017, 09:53
autor: miszczu77
Obudowa już jest, znaczy się rama drukarki jest obudową, ale mimo wszystko nie tłumi to za bardzo dźwięków.
viewtopic.php?f=34&t=581

Może inne stepsticki pomogą.

Re: Rozpoczęcie drukowania z opóźnieniem

: 23 kwie 2017, 10:09
autor: McKee
U mnie BARDZO pomogły odpowiednie podkładki.
Drukarka stoi na gumowych podkładkach wysokości ok 1cm (kupione jako antywibracyjne do pralki) a te podkładki na kolejnych piankowych ~3mm (z aliexpress - też jakieś antywibracyjne ale już nie pamiętam do czego - coś jak grubsza podkładka do myszy).
Na stole jak się położy rękę to praktycznie nie czuć wibracji - hałas od silników spadł drastycznie.

Re: Rozpoczęcie drukowania z opóźnieniem

: 23 kwie 2017, 21:29
autor: miszczu77
Na razie mam podkładki z korka i hałas jest znaczący. Będę musiał pomyśleć nad wyciszeniem, chociaż wydaje mi się, że hałasu nie da się obniżyć do tego stopnia, żeby można było uruchamiać drukarkę podczas oglądania telewizji.

Re: Rozpoczęcie drukowania z opóźnieniem

: 23 kwie 2017, 21:35
autor: mcxmcx
To powiem koledze, że w Ultimakerze Original zszedłem z głośnością do 40-44decybele.
Pralka czy suszarka są głośniejsze. Żona zaakceptowała maszynę po zmianach.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Re: Rozpoczęcie drukowania z opóźnieniem

: 23 kwie 2017, 21:35
autor: Kopytko
Da sie:) zobacz w moim temacie jak dziala drukarka na tmc2100.