Strona 1 z 1

"Problem"Nie wiadomo Jaki....

: 06 maja 2017, 15:27
autor: PrzemoS
Witam moja wiedza ktora zaczerpnalem z Tego forum jak i wiekszosci innych osob nie moze pomoc z tym co mi sie dzieje i nie wiem o co chodzi....

nadmienie ze wszystko mam sprawdzone

Zrobilem nowa drukarke:
-paski naciagniete
-na wozku X pasek 6mm gt2
-na Y pasek 10mmgt2
-overlap dawalem wiecej i tez nie pomaga
- na jednym zdjeciu nawet bardziej wprasowalem wydruk i tez nie pomaga.
- silniki 400 krokowe tmc krok 16 =160krokow na X i Y
-kroki extrudera ustawione perfekcyjnie flow rowniez.
- nawet na top bottom mam przeswity jak by nie dojezdzaly rowno warstwy


Problem Tkwi w dojezdzaniu do obrysu z jednej czesci na jednej mam dobrze a na drugiej brakuje. whats going on ??!

Ktos moze w jakis sposob Pomoc??

P.s Prosze sobie powiekszyc Lepiej widac.

Re: "Problem" nie wiadomo jaki

: 06 maja 2017, 15:30
autor: Berg
dysza pod kątem? jakiś luz np lata stół na śrubach albo przesuwa się szyba.

Re:

: 06 maja 2017, 15:33
autor: PrzemoS
rafaljot pisze:dysza pod kątem? jakiś luz np lata stół na śrubach albo przesuwa się szyba.
stol sztywny..igusy trzymaja i wszystko ok.. jesli chodzi o dysze dla mnie jak dochodzi do stolu to jest prosto... chyba ze sa inne sposoby sprawdzania

Re: "Problem"Nie wiadomo Jaki....

: 06 maja 2017, 15:34
autor: Berg
a jak ja chwycisz w palce to jest sztywno? nie lata?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Re: "Problem"Nie wiadomo Jaki....

: 06 maja 2017, 15:34
autor: dragonn
A spróbuj z raftem zrobić jakiś wydruk czy tak się będzie dziać?

Re: "Problem"Nie wiadomo Jaki....

: 06 maja 2017, 15:44
autor: PrzemoS
rafaljot pisze:a jak ja chwycisz w palce to jest sztywno? nie lata?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
nie nie lata wiadomo ze jak sile uzyje to tak sie ugina wozek..

ale moze masz racje z dysza ze glowica prostonie jest nie wiem mozna jakos to inaczej sprawdzic czy prostopadle jest?


chyba ze os X nie mam rownolegle wzgledem Y ... teraz sie drukuje to nie sprawdze..

Re: "Problem"Nie wiadomo Jaki....

: 06 maja 2017, 15:55
autor: TDI-CAD
A może końcówka dyszy się już zużyła i jest wytarta bardziej z jednej strony?

Re: "Problem"Nie wiadomo Jaki....

: 06 maja 2017, 16:06
autor: PrzemoS
TDI-CAD pisze:A może końcówka dyszy się już zużyła i jest wytarta bardziej z jednej strony?
oryginalna wczoraj zalozona :)

wczesniej tez tak mialem na poprzedniej..;/

Re: "Problem"Nie wiadomo Jaki....

: 06 maja 2017, 16:29
autor: Berg
pokombinuj może coś jeszcze z jerkiem wiecej/mniej. Daj infill pod kątem 90' a nie 45 może to podpowie czy kłopot jest bardziej z X, czy Y. Potem Zmień na inne stepstiki. Może któraś z tych rzeczy przybliży do wyjaśnienia.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Re: "Problem"Nie wiadomo Jaki....

: 06 maja 2017, 16:52
autor: McKee
IMHO coś z dyszą. Sprawdź czy na pewno jest prostopadle do stołu, załóż inną(?). Ew. sprawdź jak zachowuje się mechanika przy nawrotach - jakieś luzy może? Czy przy kładzeniu warstw od lewej do prawej i od prawej do lewej jest ten sam efekt? (u mnie zauważyłem, że w 1 stronę wygląda lepiej nakładanie warstw, ale jakoś nigdy się tym nie przejmowałem).
Może pokombinuj też (na próbę) z grubości ścieżki (spróbuj mnożnik *1,5-2,0 nawet).

Re: "Problem"Nie wiadomo Jaki....

: 06 maja 2017, 17:44
autor: PrzemoS
rafaljot pisze:pokombinuj może coś jeszcze z jerkiem wiecej/mniej. Daj infill pod kątem 90' a nie 45 może to podpowie czy kłopot jest bardziej z X, czy Y. Potem Zmień na inne stepstiki. Może któraś z tych rzeczy przybliży do wyjaśnienia.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

jak widze to wina Y ustawilem wypelnienie na 90 jak mowiles i w jednej lini w Y nie dojezdza...

wiem ze Y podlaczylem pod wyjscie Eextruder drugi bo mi sie Y zepsul w rampsie i musialem dac go pod extruder 2 ale watpie aby to bylo przyczyna ..

Re: "Problem"Nie wiadomo Jaki....

: 06 maja 2017, 20:11
autor: Berg
zamienić stepstiki, X z Y?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Re: "Problem"Nie wiadomo Jaki....

: 06 maja 2017, 20:37
autor: PrzemoS
rafaljot pisze:zamienić stepstiki, X z Y?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

dalem drv ale bylo to samo..

Problem tkwil w tym ze albo IGUSY albo SPectrum nie lubi wolnych predkosci .. top bottom mialem 20 to mi sie pokazywaly dziurki miedzy obrysami itp jak by nie laczylo razem. zwiekszylem na 30 i jest ok..

W Katalogu Spectrum czytalem ze rekomendowana predkosc jest 30-80 wiec nie wiem czy to ma wplyw wolny wydruk.

Troche Dziwne i sam nie wiem o co comone :D :D

Re: "Problem"Nie wiadomo Jaki....

: 06 maja 2017, 21:19
autor: Marcin1415
Miałem podobny problem. 2 obrysy slicer sli3cer, jak ustawiłem grubość ścieżki na 0.45 przy dyszy 0.4 to nie dojeżdżało do ścianek. Po ustawieniu grubości ścieżki na 0.41 wszystko ok. overlap był 15% w ubu przypadkach.