TEST - Nylon Devil Design

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 1197
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 424

Re: TEST - Nylon Devil Design

Post autor: emartinelli »

Dzisiaj też puściłem 3DBenchy, zdjęcia zamieścił już MosfetN - normalnie jakby zrobił zdjęcia mojemu modelowi ;)
Ja puszczałem na Hegronie, temp. stołu 90, głowicy 250. Hegron trzyma ale mimo wszystko trochę się spód podwinął. Drukowałem na rafcie. Spróbuje jeszcze z brimem.
McKee pisze:Odnośnie "psucia" wydruków: poczekajcie z tydzień. Nylon chłonie wodę (z powietrza), co zmienia jego właściwości. Test robiony tuż po wydruku na suchym filamencie jest mało miarodajny.
Ale co sugerujesz? Po tygodniu będzie mocniejszy czy słabszy?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: TEST - Nylon Devil Design

Post autor: FlameRunner »

artur_n pisze:Można załapać się jeszcze na testy? A jak nie to kiedy będzie w sprzedaży?
FlameRunner pisze:Jeszcze troszkę tego nylonu mam, chętnie przygotuję trochę stugramowych próbek i będę je na życzenie dodawał do zamówień złożonych w filasklep.pl.
;)
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 4
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: TEST - Nylon Devil Design

Post autor: MaxXxi47 »

Po tygodniu a najlepiej dwóch może być znacznie mocniejszy. Nylonowe wydruki się sezonuje i dopiero potem używa :)

Dałoby radę się załapać na taką "setkę" na zlocie forumowiczów?
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: TEST - Nylon Devil Design

Post autor: FlameRunner »

O to pytałbym Marka. ;)
Awatar użytkownika
xyzyx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 319
Rejestracja: 02 sie 2017, 06:22
Lokalizacja: Płock
Drukarka: HCX2
x 65

Re: TEST - Nylon Devil Design

Post autor: xyzyx »

No dobra panowie, dopiszę trochę swoje spostrzeżenia.
Ogólnie materiał rewelacja - Marek nie wyobrażam sobie żeby z jakichś powodów nie trafił do sprzedaży, co do szpulek myślę że 0,5 i 1 kg z większym naciskiem na 0,5 - łatwiej wysuszyć.
Co do samego materiału to, pierwsze próby to oczywiście problemy z odklejaniem się od stołu, niestety u mnie polecany wcześniej przez FR lakier do włosów nie zdał egzaminu. Po kilku próbach doszedłem do całkiem niezłego trzymania na szybie posmarowanej klejem w sztyfcie (wklejam zdjęcie), nakładanym na podgrzany stół i przy parametrach jn.
I warstwa
stół 105, dysza 248
II warstwa
stół 70, dysza 248
chłodzenie automatyczne do 30%
Drukowałem elementy o bardzo małej powierzchni styku a za to dość wysokie, trzymało nieźle nawet przy odrywaniu.
Materiał bardzo mocny i poza problemami z odklejaniem drukuje się wyśmienicie i łatwo jak PLA - nie widzę potrzeby grzania wyżej niż temperatury które podałem. Laminatu FR2 ani bakelitu nie udało mi się dostać (znalazł się jeden miejscowy dostawca ale chyba chciał wykorzystać okazję i dobrze zarobić więc odpuściłem), znalazłem małą płytkę ze stara elektroniką z tego materiału w swoich zbiorach więc po wyczyszczeniu jej z elementów elektronicznych podejmę próbę wydruku i dam znać.
Ostatnio eksperymentuję z łożyskami drukowanymi z różnych materiałów więc wydrukowałem łożyska liniowe do HC wrzucam zdjęcie - zobaczymy, ale na razie testując na sucho pracę na wałku jestem pozytywnie zaskoczony i jestem dobrej myśli, zobaczymy jak po sezonowaniu zmienią się wymiary i jak to będzie pracowało.
Brudy w wydruku to oczywiście pozostałości poprzedniego materiału, no i retrakcje do poprawy trochę mi się rozjechały ostatnio :-)
DD gratuluję kolejnego fajnego materiału :git: i czekam na następny mam nadzieje PP :-)
Załączniki
20180610_133142.jpg
20180610_131927.jpg
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 23
Posty: 6385
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: TEST - Nylon Devil Design

Post autor: dragonn »

Próbuje wydrukować coś dużego z Nylonu, obudowę która będzie narażona na uderzenia kamieni i obciążenia.
P5100364.JPG
Niestety ciągle przy tym rozmiarze się odkleja. Siedzę i podklejam rogi przy pomocy cyjanoakrylu xD. Jako że będę tych element potrzebował 4, co warto zrobić żeby zmniejszyć skurcz?
Więcej temp na stole? Mniejsza temperatura drukowania? Czy co jeszcze? Chłodzenie jest tylko na 5%.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 13
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: TEST - Nylon Devil Design

Post autor: Zepco »

Dałeś brim? Jeśli tak to jak szeroki?
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
MosfetN
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 165
Rejestracja: 26 lip 2016, 12:08
x 96
Kontakt:

Re: TEST - Nylon Devil Design

Post autor: MosfetN »

Mam pomysł !
A może by tak wydrukować raft z ABS,u który przecież świetnie trzyma się Dimafix,u na stole a następnie wprasować w niego pierwszą warstwę z nylonu ? Pierwszą warstwę raftu porządnie rozsmarować po stole aby bardzo mocno trzymała a kolejne 2-3 gęstsze warstwy raftu wydrukować z wypełnieniem około 75% lub mniej. Następnie można by wydrukować pierwszą warstwę Nylonu na tym rafcie ale z zerowym lub ujemnym offsetem - dzięki temu nylon wprasował by się w dziurki raftu na tej samej zasadzie co w Zortrax,ie jest raft wprasowywany w dziurki w stole. Oczywiście dolna powierzchnia wydruku nie będzie zbyt piękna ale może wydruk będzie się trzymał jak należy :) .
Jak tylko znajdę chwilkę to to obtestuję ;)
https://bytechlab.com/
- RAPTOR XLS 360
- 2x BambuLab X1C + AMS
- Anycubic Photon Mono + Wash Station
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 23
Posty: 6385
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: TEST - Nylon Devil Design

Post autor: dragonn »

Tak, miałem brim. Z 4mm około. Ja mam trochę inny pomysł, zobaczę co się stanie jak po prostu pokryję cały stół cyjanoakrylem. http://forum.raise3d.com/viewtopic.php?t=3786 tutaj gościowy się to sprawdziło. Zobaczymy jak będzie to działać :D.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 3456
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 568

Re: TEST - Nylon Devil Design

Post autor: Kopytko »

Nie wiem jak rozsmarowujecie klej szkolny ale ja mam taką metodę:
-1 warstwa na odtłuszczoną szybę, kleju tylko ledwo co, nie może być glutów, musi być tylko jakby mgiełka na szybie (wzdłuż osi X)
-czekam 5min ( szyba zimna oczywiście)
- następna cienka warstwa , jak poprzednia ( w sumie wszystkie cieniutkie) , wzdłuż osi y
- 5min
- następna wzdłuż-
5 min
- i na koniec ostatnia, kleju musi być tak delikatnie, nie może być go dużo , bo się rozkleja, chodzi żeby była jak najcieńsza warstwa.

długo ale u mnie działa na kleju Bic żółto zielonym i UHU stick.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea: UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”