Co po enderze 3 pro

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 3254
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1610

Re: Co po enderze 3 pro

Post autor: morf »

7st5f4.jpg
Abys, rafly, fyme, Andrzej_W, RevanitaPL, @GUTEK@
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 5
Posty: 231
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 129

Re: Co po enderze 3 pro

Post autor: RevanitaPL »

rastula pisze: 15 lip 2023, 23:41 myślę że po takim przyjęciu to raczej nie będę zbyt aktywny na tym forum...:), Besserwisserów mam dość w innych miejscach życia...
Od razu zwalasz wszystko na przemądrzenie innych użytkowników. Chcesz tanio, to będzie tanio, ale nie licz na jakiś ogromny upgrade. Ładnie ktoś określił że Bedslinger pozostanie bedslingerem, inne siły fizyki, inna dokładność przy ciężkich dużych modelach.
Bo ja już nie wiem czy tutaj się chwalisz czy żalisz.
Zawsze mnie śmieszy czepianie się jak ktoś się pyta co lepszego może mieć, i dziwi się że ludzie polecają coś 3x droższego. To raczej naturalne że jak ktoś długo siedzi w danym temacie, to będzie miał wiedzę na temat tego, dlaczego warto dopłacać do dobrej jakości.
Podsumowując, nikt nie będzie płakał po twojej aktywności na tym forum, życzę miłego druku :D
PrzemoS, Artu
2x Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 3
Posty: 515
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 350

Re: Co po enderze 3 pro

Post autor: roman »

rastula pisze: 15 lip 2023, 23:41 myślę że po takim przyjęciu to raczej nie będę zbyt aktywny na tym forum...:), Besserwisserów mam dość w innych miejscach życia...
Niepotrzebnie się tak unosisz(?)/irytujesz(?). Nawiązując do mojego posta - mogę odpowiedzieć za siebie (lub wyjaśnić dlaczego tak uważam a nie inaczej).

Oryginalne pytanie było co kupić za 1,5K co by stanowiło "skok" wobec ender 3 pro i było przyszłościwe. W mojej skromnej opinii to pytanie jest trochę... zbyt wymagające. To trochę tak jakby ktoś zapytał:

"Jaki samochód kupić za X tys zł co by stanowiło "skok" wobec passata, którego mam z salonu od 5 lat ?"
I spoko, 5 lata to może niedużo, ale powychodziły już nowe modele aut, na*ebali jeszcze wyncej elektroniki w autach, itp. ale... on przecież kupił swojego passata 5 lat temu za mniej-więcej X. To co można mu polecić? Złośliwie to możnaby powiedzieć - po prostu kup nowego passata i tyle.

Co do prędkości. Wszyscy kłamią. Jedni mniej inni bardziej. 200, 300, 500, a jak ustawiasz slicera i patrzysz w dedykowane profile (ustawienia) dla tego sprżetu to nagle się to zmienia, jest odpowiednio np: 100, 150, 250 i to przy wypełnieniu, bo obrysy to i 4 razy mniej. Także to co tam sobie wypisują producenci to... sobie wypisują i tyle. Liczy się wyłącznie faktyczna, realna wartość przy której wychodzą wydruki, które mają akceptowalną jakość. I tu znowu dochodzi kolejna zmienna. Dla jednych wydruk akceptowalny to jest "jako-tako", a dla kogoś innego drukowanie na warstwie 0.2 to "przeżytek" i on akceptuje tylko 0.16 i niżej - to tylko przykład.

Nawiązując do "realnych" danych dochodzimy do tematu 3dBenchy, czyli popularnej łódeczki. Toż to przecież realny wydruk z wieloma różnymi wyzwaniami dla druku. A zatem możnaby powiedzieć, że jest to jakaś referencje, która drukarka jak sobie z tym radzi pod względem prędkości. Otóż nie. Producenci często dostarczają swoje gcode-y łodeczek, które są tak zoptymalizowane, że trudno uzyskać taki print time zwykłym slicerem na ich sprzęcie. Czasami wydaje się, że tam jakiś "ynżynier" to siedział nad tym gcodem z 2 miesiące sprawdzając wszystkie możeliwe ustawienia slicera i każdy możliwy posuw głowicy by tak zoptymalizować by było najszybciej i wciąż ładnie.
RevanitaPL, Pjoter, fyme, rafly, rastula
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 5
Posty: 231
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 129

Re: Co po enderze 3 pro

Post autor: RevanitaPL »

Kolega wyżej celnie punktuje prędkości :)
Sam używam Bambusa, uważam to za cudną drukarkę, ale prędkości reklamowanej 500mm/s to ja na oczy jeszcze nie widziałem, a wręcz zwalniam Outer Walle na 50mm/s dla zachowania wysokiej jakości druku.
fyme, rafly
2x Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
rafly
Postów w temacie: 2
Posty: 211
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
x 125

Re: Co po enderze 3 pro

Post autor: rafly »

RevanitaPL pisze: 17 lip 2023, 14:41 Kolega wyżej celnie punktuje prędkości :)
Sam używam Bambusa, uważam to za cudną drukarkę, ale prędkości reklamowanej 500mm/s to ja na oczy jeszcze nie widziałem, a wręcz zwalniam Outer Walle na 50mm/s dla zachowania wysokiej jakości druku.
No i w sumie dzięki za to info bo ciężko jest wyciągnąć właśnie taka informacje jaka jest realna prędkość dająca jeszcze jakość. Jak widać tak bardzo to nie odbiega od innych drukarek.
FDM: Creality CR-10 Smart Pro, Raise E2, RatRig v-core 500
DLP/LCD: Wanhao Duplicator D7, Anycubic Photon Ultra, Creality Halot Mage
https://www.printables.com/pl/@RflStcn_1422713
:piwo:
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 5
Posty: 231
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 129

Re: Co po enderze 3 pro

Post autor: RevanitaPL »

rafly pisze: 17 lip 2023, 15:30
RevanitaPL pisze: 17 lip 2023, 14:41 Kolega wyżej celnie punktuje prędkości :)
Sam używam Bambusa, uważam to za cudną drukarkę, ale prędkości reklamowanej 500mm/s to ja na oczy jeszcze nie widziałem, a wręcz zwalniam Outer Walle na 50mm/s dla zachowania wysokiej jakości druku.
No i w sumie dzięki za to info bo ciężko jest wyciągnąć właśnie taka informacje jaka jest realna prędkość dająca jeszcze jakość. Jak widać tak bardzo to nie odbiega od innych drukarek.
Nie popadaj w skrajność, tylko Outer jest u mnie zwolniony reszta wartości to:
Inner - 300mm/s
Sparse Infill - 270
Internal Solid Infill - 250
Top - 200
Gap Infill - 250
Travel - 500
rafly
2x Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 5
Posty: 231
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 129

Re: Co po enderze 3 pro

Post autor: RevanitaPL »

Tak samo stwierdzenie o realnej prędkości dającą jeszcze jakość jest na wyrost moim zdaniem, bo jakość jest przy tych domyślnych ustawieniach bardzo fajna, tyle że jestem perfekcjonistą i chcę mieć jak najbardziej gładki model :)
2x Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 4
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Co po enderze 3 pro

Post autor: Trolinka »

Trzeba czytać między wierszami czy tym drobnym druczkiem :P Jak K1 podaje że 600 wyciąga a malutkim druczkiem dopisek tylko przy specjalnym filamencie i w labie u nich :> Czy jakiś bedslinger mówi ze jest szybki, owszem jest......na małym obiekcie gdzie nie jeździ stołem na duże odległości.
Aczkolwiek przykładowo prusa czy bambus raczej nie przekłamują, jak B mówi ze poleci ścianę na 300 na pla to faktycznie poleci i wygląda to normalnie, tak samo prusa jak ma profil że wyciągnie x to wyciąga x przy normalnej jakości.
A jakość to pojęcie względne. Ja bym raczej dzielił prosto na 3 poziomy: w miarę / porządnie / perfect (poziom qpa wyszła po za skalą)
Tak czy siak wszyscy podają max a nie średnią czy minimum bo to dobrze się sprzedaje :P
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
rastula
Postów w temacie: 7
Posty: 19
Rejestracja: 05 lip 2023, 16:16
x 1

Re: Co po enderze 3 pro

Post autor: rastula »

bez urazy :)

Doskonale rozumiem magiczne 500 obecnej komunikacji i rozumiem ograbiczenia jakie narzuca konstrukcja i fizyka.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2484
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 312

Re: Co po enderze 3 pro

Post autor: mcxmcx »

rastula pisze: 15 lip 2023, 23:41 myślę że po takim przyjęciu to raczej nie będę zbyt aktywny na tym forum...:), Besserwisserów mam dość w innych miejscach życia...
Jeżeli chcesz drukować to Bambu.


Mam w sumie tych drukarek "dobrze działających" z pięć.

A i tak wszystkie stoją i działa tylko bambus.

Nawet jak kiedyś drukowałem miecze czy inne wynalazki na cr30, tak teraz łatwiej i szybciej jest pociąć to na kawałki i skleić.

A i jakość nie do ogarnięcia na innych.

Jak wcześniej pisałem, bambus to takie DJI

Klikasz, działa.
Nie cudujesz, kalibrujesz, sprawdzasz aktywność Słońca etc

A tak to kupisz to co tam masz wybrane, dołożysz 10h swojej pracy, trochę części, ze dwa razy się coś popsuje, jesteś w cenie bambusa
RevanitaPL, Trolinka, rastula
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”