Strona 1 z 1

No i mamy chińskiego tytana

: 31 lip 2016, 21:09
autor: WillingMagic
Mamy pierwszą podróbkę titana e3d na aliexpress, ciekawie kiedy pojawią się kolejne klony.

Kusi mnie zamówienie go bo rozglądam się za jakimś nowy extruderem który zastąpi mk9.
http://www.aliexpress.com/item/Extruder ... 21767.html

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 31 lip 2016, 22:04
autor: FlameRunner
Komentarze, widzę, bardzo pochlebne.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 01 sie 2016, 02:12
autor: WillingMagic
Jak coś to jednak zamówiłem i zobaczymy jak się sprawuje.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 01 sie 2016, 10:08
autor: marek91
W pierwszym momencie skojarzyłem z Pawłem i Januszem http://www.tytan3d.com/pl/ :D

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 01 sie 2016, 14:57
autor: WillingMagic
Kurcze naprawdę szybko wysyłają, bo już rano dostałem numerek paczki.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 01 sie 2016, 15:53
autor: feriar
jakość majfrenda na prawdę poszła w górę, ostatnio zamówiłem przedłużkę do anteny 2,4GHz i po 5 dniach od zakupu (nie od oddania do przewoźnika) paczka wyleciała z Chin :D Ale ostatnio też zauważyłem że zmienili sobie widełki czasowe dla darmowych wysyłek. Przedtem było do 30 dni a teraz od 30 do 50 dni.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 01 sie 2016, 19:13
autor: G4ever
weź pod uwagę, że zdjęcia są oryginalnego TITAN'a a nie klona..... szkoda pracy chłopaków z E3D....

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 02 sie 2016, 08:32
autor: Garreth
W komentarzach sa fotki od ruskich, ktorzy dostali tego chinczyka, wyglada jak oryginal oprocz tej plexy, ktora ma ciut inny wzor ("designed by e3d" zamiast loga e3d z kolami zebatymi).

Chlopakow z e3d szkoda jak najbardziej, ale gdyby za swoje cudo nie chcieli 55 funtow (z przejsciowkami) + 10 funtow wysylka, to by sie ludzie jeszcze zastanawiali.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 02 sie 2016, 09:05
autor: Marcin1415
Garreth pisze:W komentarzach sa fotki od ruskich, ktorzy dostali tego chinczyka, wyglada jak oryginal oprocz tej plexy, ktora ma ciut inny wzor ("designed by e3d" zamiast loga e3d z kolami zebatymi).

Chlopakow z e3d szkoda jak najbardziej, ale gdyby za swoje cudo nie chcieli 55 funtow (z przejsciowkami) + 10 funtow wysylka, to by sie ludzie jeszcze zastanawiali.
Zapomniałeś jeszcze o TAXie na deser.

Re: RE: Re: No i mamy chińskiego tytana

: 02 sie 2016, 09:15
autor: Garreth
Marcin1415 pisze:
Garreth pisze:W komentarzach sa fotki od ruskich, ktorzy dostali tego chinczyka, wyglada jak oryginal oprocz tej plexy, ktora ma ciut inny wzor ("designed by e3d" zamiast loga e3d z kolami zebatymi).

Chlopakow z e3d szkoda jak najbardziej, ale gdyby za swoje cudo nie chcieli 55 funtow (z przejsciowkami) + 10 funtow wysylka, to by sie ludzie jeszcze zastanawiali.
Zapomniałeś jeszcze o TAXie na deser.
Przyznaje, zapomnialem. U blackfroga titan jest za 370zl+przesylka, u chinczyka 3 razy mniej. Pytanie jak z jakoscia, ale po opiniach nie ma zle raczej. Ciekawe jakie chinczyk zastosowal radelko, bo to bardzo moze spieprzyc, ale jak ktos ma sprawdzone mk8 to moze je sobie po prostu przelozyc :)

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 02 sie 2016, 09:37
autor: Uran
Garreth pisze:W komentarzach sa fotki od ruskich, ktorzy dostali tego chinczyka, wyglada jak oryginal oprocz tej plexy, ktora ma ciut inny wzor ("designed by e3d" zamiast loga e3d z kolami zebatymi).

Chlopakow z e3d szkoda jak najbardziej, ale gdyby za swoje cudo nie chcieli 55 funtow (z przejsciowkami) + 10 funtow wysylka, to by sie ludzie jeszcze zastanawiali.
Trzeba pamiętać że e3d gdzieś produkuję te ekstrudery możliwe że właśnie w tej fabryce z której wychodzą "podróbki" to normalna praktyka.
Tak jak Danone przejechał się na chinach tak samo może być i w tym wypadku oczywiście "może" ale nie musi. Co do ceny to ciężko ja oszacować ale tak patrząc na wypłatę Brytyjczyka to czy 60PLN za ekstruder to dużo? Natomiast ponad 300PLN to dla nas już dużo.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 02 sie 2016, 09:41
autor: Garreth
No niestety, w pl na wszystko musimy zapieprzac 4 razy dłużej niż na zachodzie.

Ale fakt, moze jakis chinczyk podkrada z linii produkcyjnej części i sprzedaje :)

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 02 sie 2016, 10:01
autor: FlameRunner
Garreth pisze: Chlopakow z e3d szkoda jak najbardziej, ale gdyby za swoje cudo nie chcieli 55 funtow (z przejsciowkami) + 10 funtow wysylka, to by sie ludzie jeszcze zastanawiali.
A ile mają chcieć?
Oni musieli to opracować, muszą produkować, muszą mieć pieniądze na dalszy rozwój oferty - to wszystko z uwzględnieniem brytyjskich kosztów pracy.
Chińczyk wziął gotowy projekt i tylko produkuje, przy chińskich kosztach pracy.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 02 sie 2016, 10:09
autor: DVJCODEC
Takie skutki braku zastrzeżenia wzoru i pracy w środowisku OpenSource.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 02 sie 2016, 10:27
autor: Garreth
FlameRunner pisze:
Garreth pisze: Chlopakow z e3d szkoda jak najbardziej, ale gdyby za swoje cudo nie chcieli 55 funtow (z przejsciowkami) + 10 funtow wysylka, to by sie ludzie jeszcze zastanawiali.
A ile mają chcieć?
Oni musieli to opracować, muszą produkować, muszą mieć pieniądze na dalszy rozwój oferty - to wszystko z uwzględnieniem brytyjskich kosztów pracy.
Chińczyk wziął gotowy projekt i tylko produkuje, przy chińskich kosztach pracy.
Jak to mówią, nie ważne ile coś jest warte, ale ważne ile ktoś będzie chciał za to zapłacić.

Nie pochwalam podróbek, zresztą to widać po moich postach na temat podróbek arduino. Po prostu stwierdzam fakt, że jeśli chińczyk nic nie spieprzył czego by się nie dało łatwo naprawić, to oryginalne titany raczej nie zagoszczą na polskim rynku. Nawet goliat v2, którego ja sobie bardzo chwalę, nie ma jakiegoś konkretnego zbytu i mało kiedy widzi się go w drukarkach publikowanych na forum.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 02 sie 2016, 10:36
autor: kaworu
Garreth pisze:Nie pochwalam podróbek, zresztą to widać po moich postach na temat podróbek arduino.
Przy czym ludzie z arduino też nie opracowali arduino. Arduino to jet tak na prawde Wired z dodaną obsługą megi 328p i zmienioną nazwą.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 02 sie 2016, 11:21
autor: Garreth
Historia o Wiring i Arduino, a w późniejszym czasie o Arduino.cc i arduino.org jest o trochę bardziej złożona, niż wzięcie przez chińczyków sklonowanie produktu, zamazanie w gimpie loga arduino i wystawienie tego jako 100% klon za 1/10 ceny;) Kod Wiring był open source, Arduino to zebrało w kupę, dorzucili programator na płytkę, poukładali to, potestowali, wyprodukowali w przystępnej formie, cenie i przy odpowiednim marketingu sprzedali.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 02 sie 2016, 11:32
autor: kaworu
Zgadza się, ale wciąż - autor, który poświecił najwięcej czasu na badania i opracowanie softu - nic z arduino nie ma (miejscami nawet uznania go za autora). No i skoro projekty arduino sa opensource, to czemu chińczyków karać za to, że zrobili to samo co arduino? Także o ile podróbki są fe, tak samo arduino nie jest najlepszym przykładem na "fuj chińczyków", to tak IMO.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 02 sie 2016, 12:24
autor: Garreth
kaworu pisze:Zgadza się, ale wciąż - autor, który poświecił najwięcej czasu na badania i opracowanie softu - nic z arduino nie ma (miejscami nawet uznania go za autora). No i skoro projekty arduino sa opensource, to czemu chińczyków karać za to, że zrobili to samo co arduino? Także o ile podróbki są fe, tak samo arduino nie jest najlepszym przykładem na "fuj chińczyków", to tak IMO.
Podróbki dla mnie są fe, ale jak ktoś zrobi coś od siebie na bazie open-source (o ile licencja danego produktu pozwala) to jak dla mnie są spoko. Przykład - Arduino od DFRrobot, kamduino i podobne są dla mnie ok, nie łamią zasady opensource na której Arduino zostało wypuszczone, natomiast chińskie klony (często kiepskiej jakości) z bezczelnym logiem arduino i płytką imitującą oryginał, które zalewają rynki i z którymi nowicjusze mogą mieć problemy jednocześnie mając wrażenie posiadania oryginalnego produktu to już jest problem.

Ale odbiegliśmy trochę od tematu chińskiego "tytana" :)

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 08 sie 2016, 16:16
autor: WillingMagic
Paczka już dotarła do domu, ale będę tam dopiero w weekend. W sumie doszła szybciej niż list ekonomiczny od niektórych sprzedawców z allegro. Jestem ciekaw jak się prezentuje jej zawartość.

Re: RE: Re: No i mamy chińskiego tytana

: 08 sie 2016, 19:01
autor: kura666
WillingMagic pisze:Paczka już dotarła do domu, ale będę tam dopiero w weekend. W sumie doszła szybciej niż list ekonomiczny od niektórych sprzedawców z allegro. Jestem ciekaw jak się prezentuje jej zawartość.
No to moze ja bede szybszy... jeszcze czekam na dostawe :)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 08 sie 2016, 21:15
autor: Kopytko
Ja dzisiaj zamówiłem dopiero :(

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 09 sie 2016, 23:36
autor: WillingMagic
Musiałem przyjechać dzisiaj do domu, więc przy okazji zrobiłem zdjęcia. Jak będę mógł usiąść przy komputerze to wrzucę normalnie zdjęcia, a teraz daje link do galerii.
https://goo.gl/photos/gHPuijrKsLq2CWb38

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 15 sie 2016, 09:06
autor: Artu
Mogli by zrobić dwie wersje, czyli 1,75mm i 3mm, a nie "redukować" kawałkiem bowdena z 3mm na 1,75mm :evil:

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 15 sie 2016, 09:44
autor: Kopytko
Ja zamowilem 8 sierpnia. Paczka w piatek 12 sierpnia juz dotarla do Warszawy. Teraz wyjdzie na to ze w polsce bedzie szla dluzej.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 16 sie 2016, 17:51
autor: WillingMagic
Zainstalowałem i pobawiłem się tym chińskim tytanem i mam ciągle problem z ustawieniem odpowiedniej ilości filamentu.

Kod: Zaznacz cały

extruder.hotend.enable                          true             # Whether to activate the extruder module at all. All configuration is ignored if false

extruder.hotend.steps_per_mm                    1700              # Steps per mm for extruder stepper
extruder.hotend.default_feed_rate               600 #366              # Default rate ( mm/minute ) for moves where only the extruder moves
extruder.hotend.acceleration                    600              # Acceleration for the stepper motor, as of 0.6, arbitrary ratio
extruder.hotend.max_speed                       100               # mm/s
extruder.hotend.filament_diameter		1.75
extruder.hotend.step_pin                        2.3              # Pin for extruder step signal
extruder.hotend.dir_pin                         0.22!             # Pin for extruder dir signal
extruder.hotend.en_pin                          0.21             # Pin for extruder enable signal
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Filament Bright Yellow ABS+ 1,75mm od DD

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 16 sie 2016, 19:01
autor: WillingMagic
A tu więcej zdjęć zamontowanego extrudera:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Post pod postem, bo nie mogę edytować poprzedniego.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 17 sie 2016, 19:17
autor: kajo
Jak ma się mocowanie e3d do mocowania lamy? Podejdzie lub ewentualnie da się coś wyrzeźbić?

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 17 sie 2016, 20:55
autor: Kopytko
Dzisiaj mi przyszedł ekstruderek więc w 9 dni u mnie :) dawno nic nie dostałem tak szybko. Ale jest jedno ale... radełko jest źle tzn niecentrycznie ponacinane, tzn na obwodzie z jednej strony jest głębiej nacięte a z drugiej płyciej.
Nic wysyłam reklamację zobaczymy jak zareagują.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 17 sie 2016, 21:28
autor: FlameRunner
Ot, chińskie podróbki.

Artu ostatnio lubi z wielkim zapałem przekonywać: jak chcesz za bardzo oszczędzić, to kupujesz dwa razy - raz tanio, drugi raz dobrze. ;)

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 17 sie 2016, 21:35
autor: Kopytko
Wydaje mi się ,ze warto było spróbować napisałem do sprzedawcy zobaczymy co powie.
Reszta podzespołów jakościowo ekstra. Ale widzę pewien minusik tego wynalazku. Docisk tzn ta dzwignia jest zakładana na oś silnika , wydaje mi się że silniki z nacięciem ją szybko załatwią, nie ma tam żadnej tulejki sam plastik. . Jutro wrzucę foto.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 18 sie 2016, 08:27
autor: Kopytko
Ugadane ze sprzedawcą , dostane nowy ekstruder :)

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 29 sie 2016, 12:29
autor: Kopytko
PAczka dotarła 5 dni temu, nie dostałem nowego ekstrudera ale dostałem 2 nowe kółka , drugie chyba na zapas.
W moim przypadku widać mega różnice na poniższym zdjęciupo prawej kółko z krzywo wycietym radełkiem a po lewej 2 nowe. A jak wyglądają wasze radełka , bardziej jak te po prawej czy po lewej?
Obrazek

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 30 sie 2016, 16:32
autor: WillingMagic
Ja mam bardziej w stylu tego z prawej, mam mniejsze nacięcia.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 30 sie 2016, 16:44
autor: G4ever
Oryginał jest pocięty tak jak ten z prawej

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 04 paź 2016, 15:26
autor: Artu
Wczoraj dotarł do mnie Chiński klon extrudera E3D Titan.
Pierwsze wrażenia - wykonany solidnie, bez żadnych "zadziorów", czy innych "niedoróbek" :OK:

Całość otrzymujemy w pudełeczku (nie drukowanym :mrgreen:):
201610041245m.jpg
201610041245m.jpg (209.4 KiB) Przejrzano 3977 razy
w którym znajdujemy:
201610041246m.jpg
201610041246m.jpg (215.92 KiB) Przejrzano 3977 razy
A reszta zdjęć w Galerii :git:


Tak przy okazji... głowica Lama 3D bez "tokarkowych przeróbek" nie da się zamontować w tym ekstruderze :evil:
Lama2m.jpg
Lama2m.jpg (311.84 KiB) Przejrzano 3977 razy
Lama1m.jpg
Lama1m.jpg (250.92 KiB) Przejrzano 3977 razy

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 04 paź 2016, 15:56
autor: WillingMagic
Ale to przecież od początku wiadomo, że e3d titan jest zrobiony tylko pod e3d v6. W sumie na upartego można zaprojektować i wydrukować przelotkę na lamę, tylko to znowu wydłuża całą konstrukcję.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 04 paź 2016, 16:33
autor: Artu
Lama 3D "nie pasuje" do E3D, Tytana, Wade... W sumie to będzie pasować chyba tylko do autorskiego extrudera Syntetycznego :mrgreen:

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 25 lis 2016, 19:54
autor: Marcin1415
Trochę czasu minęło. Możecie opisać jak Wam się sprawuje ten extruder bo noszę się z zamiarem zakupu. Poda ktoś aktualny link do tego sprzedawcy bo strona nie istnieje.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 25 lis 2016, 20:25
autor: Artu

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 25 lis 2016, 20:56
autor: Marcin1415
Artu pisze:Link dla lenia :smile2:
Artur bez przesady. Umiem to odnaleźć. Chodziło mi o konkretnego sprzedawcę a kilku go sprzedaje. Pisaliście że szybko dochodzi przesyłka a to jest bardzo ważne.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 26 lis 2016, 07:31
autor: virgin71
Marcin1415 pisze:
Artu pisze:Link dla lenia :smile2:
Artur bez przesady. Umiem to odnaleźć. Chodziło mi o konkretnego sprzedawcę a kilku go sprzedaje. Pisaliście że szybko dochodzi przesyłka a to jest bardzo ważne.
Wiesz, zbliżają się święta, jesteśmy po 11.11 (chiński czarny piątek/dzień darmowej dostawy), czarnym piątku, zbliża się cyfrowy poniedziałek i mikołaj. Nie nastawiaj się na szybką dostawę, bo ona nie zależy od sprzedawcy, tylko od poczty. Ta nie dość, że robi co chwilę strajk włoski na międzynarodowej, to jeszcze specjalnie spowalnia zagraniczne.
Zwykle paczki dochodziły poniżej 2 tygodni. Ostatnio potrafią iść miesiąc. List z Włoch szedł do mnie 2 tygodnie, a to przecież Europa...

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 26 lis 2016, 09:42
autor: Artu
Marcin1415 pisze:
Artu pisze:Link dla lenia :smile2:
Artur bez przesady. Umiem to odnaleźć. Chodziło mi o konkretnego sprzedawcę a kilku go sprzedaje. Pisaliście że szybko dochodzi przesyłka a to jest bardzo ważne.
Się nie ciskaj, bo chyba jest to obecnie jedyny sprzedawca z tym ekstruderem :git: Tamten poprzedni (Trianglelab) zniknął w nie wyjaśnionych okolicznościach :shock:

EDYTA: Jednak nie zniknął, tylko teraz ma w jednej ofercie wiele "setów" i trudniej "namierzyć" :smile2: 3D printer E3DV6 Cyclops dual head upgrade kit 2WAY in 1WAY out TL-Feeder Prusa bowden splitter prometheus multi feeder System :thumbup:

EDYTA II: Pojedynczy też jest: 3D printer extruder titan Extruder for desktop FDM 3D printer reprap MK8 J-head bowden free shipping., tylko też "głupio" opisany :shock:

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 26 lis 2016, 09:53
autor: Kopytko
o widze ,ze teraz robi głębsze nacięcia we wszystkich zebatkach. ja ori dostałem z płytkim nacieciem ( krzywym) napisałem do niego to mi wysłał 3 zebatki z głębokim juz.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 26 lis 2016, 11:11
autor: Marcin1415
Artu pisze:
Marcin1415 pisze:
Artu pisze:Link dla lenia :smile2:
Artur bez przesady. Umiem to odnaleźć. Chodziło mi o konkretnego sprzedawcę a kilku go sprzedaje. Pisaliście że szybko dochodzi przesyłka a to jest bardzo ważne.
Się nie ciskaj, bo chyba jest to obecnie jedyny sprzedawca z tym ekstruderem :git: Tamten poprzedni (Trianglelab) zniknął w nie wyjaśnionych okolicznościach :shock:

EDYTA: Jednak nie zniknął, tylko teraz ma w jednej ofercie wiele "setów" i trudniej "namierzyć" :smile2: 3D printer E3DV6 Cyclops dual head upgrade kit 2WAY in 1WAY out TL-Feeder Prusa bowden splitter prometheus multi feeder System :thumbup:

EDYTA II: Pojedynczy też jest: 3D printer extruder titan Extruder for desktop FDM 3D printer reprap MK8 J-head bowden free shipping., tylko też "głupio" opisany :shock:

Wyszukało mi kilku sprzedawców więc nie wiedziałem który to. Czy ktoś napisze jak się sprawuje extruder?

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 26 lis 2016, 11:34
autor: Kopytko
U mnie bez problemów, czy jest różnica pomiędzy innym ? nie widzę ... Plus, to można założyć mniejszy silnik i lepiej zamocować do wózka. no i mamy większa rozdzielczość więc nie ma mowy o skośnych paskach.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 26 lis 2016, 12:55
autor: Marcin1415
Kopytko pisze:U mnie bez problemów, czy jest różnica pomiędzy innym ? nie widzę ... Plus, to można założyć mniejszy silnik i lepiej zamocować do wózka. no i mamy większa rozdzielczość więc nie ma mowy o skośnych paskach.
Te cholerne skośne prążki widzę nawet teraz jak mam bowden, lekkie ale są. Chcę teraz doszlifować jakość druku na maxa.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 26 lis 2016, 13:07
autor: Kopytko
Marcin warto go kupić. cena nie jest zaporowa a sprzęcik dobrze wykonany.

PS. a ja kupiłem następne 2 i łącznik do zrobienia cyclopa:P i kupiłem jeszcze vulcano dysze i blok :P Wkońcu mikolajki idą można sobie pozwolić.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 26 lis 2016, 16:07
autor: Garreth
Idealnie jest jeszcze doposazyc sie w silnik 400kr/obr,wtedy ekstruder dziala miodzio :)

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 26 lis 2016, 17:31
autor: samezrp
Zaciekawiłeś mnie... Jaki model do ekstrudera byś polecił?

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 26 lis 2016, 19:47
autor: Artu
Ciężko znaleźć silniki z 1/16 kroku... :sad:

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 26 lis 2016, 20:05
autor: Marcin1415
Właśnie miałem pytać o jakiś konkretny model silniczka.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 26 lis 2016, 22:38
autor: Kopytko
Artu pisze:Ciężko znaleźć silniki z 1/16 kroku... :sad:
W botland do wyboru do koloru jest kilka modeli. Ja mam te 1.7A i te 1.2A oba sie dobrze spisuja.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 26 lis 2016, 23:34
autor: Garreth
Ja 400krokowca bralem wlasnie z botlandu. Maja dwa modele, wzialem ten mocniejszy. Oczywiscie sterowanie z a4988

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 27 lis 2016, 09:08
autor: Artu
Kopytko pisze:W botland do wyboru do koloru jest kilka modeli. Ja mam te 1.7A i te 1.2A oba sie dobrze spisuja.
Tylko po co do tego ekstrudera silnik 0,43Nm :shock: Znalazłem jednak na Alledrogo mniejszy, a co z tym idzie tańszy: SILNIK KROKOWY 400 KROKÓW VEXTA 0,8 kg/cm. Powinien "dać radę" :thumbup:

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 27 lis 2016, 10:06
autor: Kopytko
Artu pisze:
Kopytko pisze:W botland do wyboru do koloru jest kilka modeli. Ja mam te 1.7A i te 1.2A oba sie dobrze spisuja.
Tylko po co do tego ekstrudera silnik 0,43Nm :shock: Znalazłem jednak na Alledrogo mniejszy, a co z tym idzie tańszy: SILNIK KROKOWY 400 KROKÓW VEXTA 0,8 kg/cm. Powinien "dać radę" :thumbup:
Ja akurat je już miałem przed titanem i służyły jako napęd ekstruderów bez przekładni, ale fakt tak duże nie sa potrzebne.

Minusem tego silnika co podałeś Artur jest napięcie 12V ( jak masz zasilacz 12V to słabo) i ośka średnicy 6mm. Trzeba by rzeźbić.

Re: No i mamy chińskiego tytana

: 27 lis 2016, 10:33
autor: Artu
Jakiś tam wybór silników 400 kroków jest na Alledrogo :thumbup:. "Wyłuskałem" najtańszy :mrgreen: