co z tym inventure?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 23
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: co z tym inventure?

Post autor: FlameRunner »

Pojawił się materiał podporowy w sklepie Zortraxa.
https://store.zortrax.com/zortrax-mater ... -z-support
429.27 PLN brutto za... no właśnie, tak właściwie to ile? Podana waga do wysyłki to 0,35 kg, jeśli to nie pomyłka, to ile będzie materiału? 200 g? Początkowo mówiło się coś o 400 g netto? No, ale nawet przy takiej rzeczywistej masie materiału wychodzi... no, niemało.

Od początku podziwiałem ludzi, którzy złożyli zamówienie na Inventure nie znając kosztów użytkowania tej drukarki, w szczególności cen filamentów... ;)
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: co z tym inventure?

Post autor: virgin71 »

Od razu Ci odpowiem, że ceny supportu, jak i filamentów, były podawane w trakcie rozmów zakupowych. To co oni teraz za cyrk odstawiają, to jest jakaś kpina. Ma się to nijak do wszelkich ustaleń. Oni zapominają o polskim prawie, które za niewywiązanie się z umowy przewiduje płacić karę w wysokości 100% wpłaconej kwoty.
Zapewne nikt się na to nie decyduje, żeby ich nie uwalić, ale gdyby ludzie byli nieco bardziej złośliwi to puściliby ich z torbami, zanim CCC zakupiło 15%. Dziwi mnie, ruch ze strony CCC, a właściwie jego szefa. Chyba, że to jest ściema.
W każdym razie temat Inventure, już dawno powinni odpuścić, oddać kasę i przeprosić wszystkich. W tym czasie niech sobie pracują nad tą drukarką.
Ja, jak zapewne wielu, już dawno wycofałem swoją kasę.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 23
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: co z tym inventure?

Post autor: FlameRunner »

Jak rozumiem, nie było to oficjalnie obwieszczone, była to informacja indywidualnie przekazywana bardzo zainteresowanym? O jakich kwotach była wtedy mowa?
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 18
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: co z tym inventure?

Post autor: marek91 »

virgin71 pisze:gdyby ludzie byli nieco bardziej złośliwi to puściliby ich z torbami,
Biorąc pod uwagę jak sprawy wyglądają to dziwne że to się tak jeszcze nie skończyło...
Jeśli te drukarki istnieją to znaczy że tej kasy już dawno nie ma, więc jeśli ruszy fala żądań zwrotu kasy to szybko dzień dziecka się skończy a większość ludzi nigdy nie zobaczy nawet grosza - to najgorszy scenariusz.
Dziwi też brak jakiegokolwiek oficjalnego stanowiska firmy w tej sprawie... :?:
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 18
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: co z tym inventure?

Post autor: marek91 »

Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 23
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: co z tym inventure?

Post autor: FlameRunner »

"Produkcja [...] materiału podporowego jest złożonym procesem chemicznym wymagającym wielu polimeryzacji poszczególnych składników w bardzo rygorystycznych warunkach, gdzie ewentualne odchyły temperatury, ciśnienia oraz sterylności urządzeń, nawet o minimalne wartości powodują zakończenie całego procesu niepowodzeniem. [...] rozbudowaliśmy całą linię produkcyjną oraz przystosowaliśmy zupełnie nową halę, zaopatrując ją w najwyższej klasy systemy filtrów, zasilania oraz wentylacji."
Wiele to tłumaczy, o ile to nie blef bądź półprawda.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 23
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: co z tym inventure?

Post autor: FlameRunner »

Tak przy okazji...
Czy został już publicznie zaprezentowany proof of concept, czyli jakieś duże (na cały obszar roboczy), skomplikowane wydruki mające przekonać klienta do wyższości Inventure nad drukarkami bez komory i bez rozpuszczalnego supportu?
Awatar użytkownika
DVJCODEC
Postów w temacie: 12
Posty: 231
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: co z tym inventure?

Post autor: DVJCODEC »

Chyba nikt nie widział i chyba sami twórcy również ;) DUŻY wydruk w tej drukarce to raczej taki malutki (pole robocze pudełka papierosów) w porównaniu do tego co drukuję na "normalnej" drukarce ;) Sorry, ale nowy Up! Mini tego Inventure pozamiata - ja tak to widzę.

2899 zł brutto
http://up3d.pl/produkty/50-drukarka-3d- ... veere.html
UPmini25.jpg
UPmini25.jpg (44.8 KiB) Przejrzano 4044 razy
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: co z tym inventure?

Post autor: virgin71 »

FlameRunner pisze:Jak rozumiem, nie było to oficjalnie obwieszczone, była to informacja indywidualnie przekazywana bardzo zainteresowanym? O jakich kwotach była wtedy mowa?
200zł za kg wychodziło. Niezależnie od materiału. Taką informację dostałem ja. Byłem gotowy tyle płacić. W styczniu.
Dzisiaj to szczerze powiedziawszy już im nawet nie życzę dobrze w kwestii tego produktu, za to, że o opóźnieniach dowiadywałem z forum, o problemach, od kolegów, a kasę oddawali mi przez miesiąc.
Poza inventure, życzę im jak najlepiej i chciałbym, żeby była to wiodąca marka na świecie:)
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 18
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: co z tym inventure?

Post autor: marek91 »

FlameRunner pisze:"Produkcja [...] materiału podporowego jest złożonym procesem chemicznym wymagającym wielu polimeryzacji poszczególnych składników w bardzo rygorystycznych warunkach, gdzie ewentualne odchyły temperatury, ciśnienia oraz sterylności urządzeń, nawet o minimalne wartości powodują zakończenie całego procesu niepowodzeniem. [...] rozbudowaliśmy całą linię produkcyjną oraz przystosowaliśmy zupełnie nową halę, zaopatrując ją w najwyższej klasy systemy filtrów, zasilania oraz wentylacji."
Wiele to tłumaczy, o ile to nie blef bądź półprawda.
Dla mnie samo to tłumaczenie jest bardzo ale to bardzo pokrętne, jeśli jest aż taki ogromny problem to wystarczy przecież zmienić materiał...
To takie kopanie się z koniem... :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”