Strona 1 z 1

[CTC Bizer] Rzecz o kołach pasowych

: 03 kwie 2017, 17:01
autor: Kopytko
Co do nierownomiernego naciagu towina konstrukcji i wspolustawienia zebatek na walkach. Dlatego ludzie wymieniaja plastikowe na aluminiowe . ktore dowolnie mozna wzgledem siebie ustawic. Ale ze szybciej sklada sie sprzet ktory ma predefiniowane elementy to chinskim pracownikom szybciej jest zrobic cos czego nie trzeba ustawiac.

Re: [worklog] Też sobie CTC Bizer kupiłem, a co!

: 03 kwie 2017, 17:20
autor: WillingMagic
Kopytko a masz link do tych aluminiowych? Bo bym chętnie zmienił te plastikowe na coś lepszego.

Re: [worklog] Też sobie CTC Bizer kupiłem, a co!

: 03 kwie 2017, 17:29
autor: Kopytko
To sa zwykłe gt2 20 zębów na wałek 5mm. te same co we wszystkich prusach :P

Re: [worklog] Też sobie CTC Bizer kupiłem, a co!

: 03 kwie 2017, 17:35
autor: McKee
Kopytko pisze:Co do nierownomiernego naciagu towina konstrukcji i wspolustawienia zebatek na walkach. Dlatego ludzie wymieniaja plastikowe na aluminiowe . ktore dowolnie mozna wzgledem siebie ustawic. Ale ze szybciej sklada sie sprzet ktory ma predefiniowane elementy to chinskim pracownikom szybciej jest zrobic cos czego nie trzeba ustawiac.
Ale ja mam aluminiowe "fabrycznie".
Fakt, że nie kombinowałem przy nich i nie próbowałem ustawiać. Drukuje to nie dotykam.

Re: [worklog] Też sobie CTC Bizer kupiłem, a co!

: 03 kwie 2017, 17:36
autor: pszczelaszkov
Kopytko pisze:To sa zwykłe gt2 20 zębów na wałek 5mm. te same co we wszystkich prusach :P
Ja sie zapedzilem z tym i przedchwila przyszly moje aluminiaki GT2 20 zebow, patrze plastiki maja 10mm, ja zamowilem 12mm :D Ale to nic przekalibruje ,a CTC i tak ma takie luzy ze nie poczuje roznicy w rozdzielczosci :D

Re: [worklog] Też sobie CTC Bizer kupiłem, a co!

: 03 kwie 2017, 17:42
autor: Kopytko
pszczelaszkov pisze:
Kopytko pisze:To sa zwykłe gt2 20 zębów na wałek 5mm. te same co we wszystkich prusach :P
Ja sie zapedzilem z tym i przedchwila przyszly moje aluminiaki GT2 20 zebow, patrze plastiki maja 10mm, ja zamowilem 12mm :D Ale to nic przekalibruje ,a CTC i tak ma takie luzy ze nie poczuje roznicy w rozdzielczosci :D
10 ,12mm o co chodzi bo nie moga mi sie kulki zderzyc w glowie?

Re: [worklog] Też sobie CTC Bizer kupiłem, a co!

: 03 kwie 2017, 17:46
autor: pszczelaszkov
Srednica kola zebatego. Tam gdzie pasek idzie

Re: [worklog] Też sobie CTC Bizer kupiłem, a co!

: 03 kwie 2017, 17:50
autor: WillingMagic
A kurcze źle przeczytałem, myślałem że chodzi o taki zestaw:
https://pl.aliexpress.com/item/3D-print ... 54403.html

Re: [worklog] Też sobie CTC Bizer kupiłem, a co!

: 03 kwie 2017, 17:55
autor: Kopytko
pszczelaszkov pisze:Srednica kola zebatego. Tam gdzie pasek idzie
Ale 10mm nie ma gt2 z 16 zębami ?

Re: [worklog] Też sobie CTC Bizer kupiłem, a co!

: 03 kwie 2017, 18:01
autor: pszczelaszkov
Kopytko pisze:
pszczelaszkov pisze:Srednica kola zebatego. Tam gdzie pasek idzie
Ale 10mm nie ma gt2 z 16 zębami ?
Nie wiem, ale jesli tak to w moim CTC sa GT2 16 zeb, bo 20 sa wieksze od tych co mam, ledwo co zapielem silnik od Y, jest juz napiety na najwyzszej pozycji :D

Re: [worklog] Też sobie CTC Bizer kupiłem, a co!

: 03 kwie 2017, 18:05
autor: Kopytko
hmm, gdzieś na zagranicznym rorum przeczytałem ze 20z , moze się mylili , trzeba policzyć :)

Re: [worklog] Też sobie CTC Bizer kupiłem, a co!

: 03 kwie 2017, 18:14
autor: pszczelaszkov
Kopytko pisze:hmm, gdzieś na zagranicznym rorum przeczytałem ze 20z , moze się mylili , trzeba policzyć :)
Trzeci raz licze i mi wychodzi 17 zebow :D Albo liczyc nie umiem juz, albo to chinski standard.

Re: [worklog] Też sobie CTC Bizer kupiłem, a co!

: 03 kwie 2017, 18:28
autor: Kopytko
Faktycznie 17 zębów HAHAHA to sobie pozmieniałem :/

Re: [worklog] Też sobie CTC Bizer kupiłem, a co!

: 03 kwie 2017, 18:35
autor: pszczelaszkov
Ja wlasnie zmieniam, przekalibruje na koniec i opowiem co wyszlo :D

Re: [CTC Bizer] Rzecz o kołach pasowych

: 05 kwie 2017, 19:12
autor: pszczelaszkov
Da sie z tym zyc.
Co prawda zmienilem tylko 2 zebatki na X i napedowa na Y, za reszte zabiore sie jak wydrukuje nowe mocowania osi.
To zrobilem wstepna kalibracje
Z 20 zebami jest 12% roznicy i u mnie kroki wychodza

Kod: Zaznacz cały

X:79.852587
Y:80.132377
zamiast standardowych 94.139704.
IMG_20170405_190029[1].jpg
Nie jest zle biorac pod uwage ze Y przesuwa sie pulsacyjnie(chyba prety napedowe sa krzywe.)
Kupilem to ich przeciez nie wywale :D Powymieniam wszystkie, a jak ladnie sie prezentuje z wiekszymi zebatkami :D.

Re: [CTC Bizer] Rzecz o kołach pasowych

: 05 kwie 2017, 19:25
autor: Kopytko
A gdzie zmieniasz kroki w frimware czy w slicerze? Ja używam tego makerbotowego ale nie chce mi się połaczyć z drukarką więc nic nie mogę pozmieniać :(

Re: [CTC Bizer] Rzecz o kołach pasowych

: 05 kwie 2017, 19:45
autor: pszczelaszkov
W replicatorze zeby automatycznie zmienil w drukarce i w gpx'ie.

Re: [CTC Bizer] Rzecz o kołach pasowych

: 05 kwie 2017, 19:47
autor: Kopytko
Ale da się to jednorazowo zrobić i potem używać dowolnego slicera już bez zmian ?

Re: [CTC Bizer] Rzecz o kołach pasowych

: 05 kwie 2017, 20:38
autor: pszczelaszkov
Tak. Slicer generuje tylko pozycje w mm. Parser .x3g jak GPX liczy dalej. Nie wiem tylko jak wyglada sprawa z makerware.

Re: [CTC Bizer] Rzecz o kołach pasowych

: 05 kwie 2017, 20:46
autor: Kopytko
No właśnie w makerbot desktop nie można tego zmienić nie łącząc się z drukarką, a połączyć się nie chce bo nie rozpoznaje sailfish

Re: [CTC Bizer] Rzecz o kołach pasowych

: 05 kwie 2017, 21:02
autor: pszczelaszkov
Wpierw i tak musisz uzyc czegos co da ci dostep do aktualizacji EEPROMu, wiec replicator ci sie przyda, dalej to:
1.Makerware export do .gcode i uzycie gpx do generowania .x3g.
2.Jesli chcesz nadal uzywac Makerware do generowania .x3g to w folderze "makerware/s3g" masz profile do maszyn, mozesz tam pozmieniac.

Re: [CTC Bizer] Rzecz o kołach pasowych

: 05 kwie 2017, 21:09
autor: Kopytko
O super, bo właśnie w miracle tego nie było, to jak zapisze ten plik to już będzie ?
Replicatora tez mam ale nie pamiętałem czy on zmienia na stałe czy nie :)

Re: [CTC Bizer] Rzecz o kołach pasowych

: 05 kwie 2017, 21:15
autor: pszczelaszkov
Replicator jak widzi roznice w wartosciach to aktualizuje w eepromie. Te json'y raczej sa na stale, tym bardziej ze nie mozesz sie podlaczyc wiec niema skad wziac nowych wartosci.