Wymiana/naprawa płyty głównej Ender 3v2

Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 2
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Wymiana/naprawa płyty głównej Ender 3v2

Post autor: Trolinka »

Jordan889 pisze: 23 sie 2023, 20:04 Witam! Jestem tutaj nowy. Mam drukarkę artyliery sidewinder X2 ,dziś wynienilem w niej wyświetlacz, płytę główną i cały blok grzewczy. Po skończeniu drukarka nie działa. Wyskakuje komunikat ERROR PRINTED HALTED KILL CALLED

Trzeba wgrać softa po wymianie płyty?
Z góry dzięki za pomoc
A czego wszystko wymieniałeś?
Taśmy sprawdź bo te wielożyłowe w artillery lubią nie stykać, nie do końca weszła czy przekrzywiona np.
A firmware jak najbardziej weź najnowszy ze strony artillery, kij wie co jest na płycie w której wersji.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Jordan889
Postów w temacie: 5
Posty: 20
Rejestracja: 23 sie 2023, 19:55

Re: Wymiana/naprawa płyty głównej Ender 3v2

Post autor: Jordan889 »

Wymieniałem wszystko bo przysłali mi na gwarancji, bo nie mogłem drukować w petg . Nagrzewala się do 240C ale nie ruszlala,stwierdzili że to płyta główna lub blok grzewczy. Sprawdzę jutro połączenia taśmy. A jak zainstalować najnowsze oprogramowanie?
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 2
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Wymiana/naprawa płyty głównej Ender 3v2

Post autor: Trolinka »

Jordan889 pisze: 23 sie 2023, 22:34 Wymieniałem wszystko bo przysłali mi na gwarancji, bo nie mogłem drukować w petg . Nagrzewala się do 240C ale nie ruszlala,stwierdzili że to płyta główna lub blok grzewczy. Sprawdzę jutro połączenia taśmy. A jak zainstalować najnowsze oprogramowanie?
A nie pamiętam bo ja X1 miałem i jeszcze płytę na SKR zmieniałem. Chyba na kartę SD się wrzucało, ale tam była MKS płyta a w X2 jest Rubin czy jakoś tak ich firmowa teraz jakaś. Jest instrukcja na stronie artillery na bank, są firmware, są instrukcje krok po kroku jak update robić :> W każdym razie były :P
Taśmy to niby słaby punkt sporo jest na thingiverse mocowań do druku żeby taśmę chwycić i nie wysuwała się np. Aczkolwiek mi się nic z taśmami nie działo. W każdym razie uważać bo tam coś 22 przewody w tym od grzałki np. więc słaby styk = może się wypalić złącze.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Jordan889
Postów w temacie: 5
Posty: 20
Rejestracja: 23 sie 2023, 19:55

Re: Wymiana/naprawa płyty głównej Ender 3v2

Post autor: Jordan889 »

Sprawdziłem połączenia taśmy na milion sposobów i nic ..
Jest ktoś kto by mi pomógł ,nawet odpłatnie?
Jordan889
Postów w temacie: 5
Posty: 20
Rejestracja: 23 sie 2023, 19:55

Re: Wymiana/naprawa płyty głównej Ender 3v2

Post autor: Jordan889 »

Wymieniłem taśmę która idzie od ekstrudera i dalej nic się nie dzieje
Załączniki
16928900662844002271493730349427.jpg
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1386
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 758

Re: Wymiana/naprawa płyty głównej Ender 3v2

Post autor: JGFTW »

Wgraj najnowszy firmware ze strony producenta i wgraj: https://www.artillery3d.com/pages/downloads
Dla pewności, że nie jest to kwestia oprogramowania.

Jeżeli problem będzie dalej występował to opisz dokładnie albo nagraj filmik, kiedy błąd występuję?

Bo to całe Printer Halted... to może wystąpić nawet jak masz za słabo stół wypoziomowany i różnica pomiędzy pomiarami wynosi 2mm - jak tu:

Kod: Zaznacz cały

#define Z_PROBE_LOW_POINT          -2 // Farthest distance below the trigger-point to go before stopping
https://github.com/MarlinFirmware/Confi ... on.h#L1561
Ale nie tylko, jest sporo innych opcji...
Jordan889
Postów w temacie: 5
Posty: 20
Rejestracja: 23 sie 2023, 19:55

Re: Wymiana/naprawa płyty głównej Ender 3v2

Post autor: Jordan889 »

Wgrałem najnowsze firmware ze strony producenta i teraz mam problem z BLtouchem. Cały czas mruga na niebiesko i iglica nie wysuwa się gdy ekstruder zjeżdża w dół ,co mogłoby doprowadzić do kolizji ze stołem. Czujnik poziomowania będzie do wymiany?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”