Strona 1 z 1

Kiedy kupić?

: 06 lis 2019, 17:18
autor: Harth
Cześć,
Planuję kupić swoją pierwszą drukarkę 3D. Zastanawiam się nad Enderem 3X lub Two Trees Sapphire Pro. To którą wybiorę jest kwestią obserwowania dwóch innych aktualnych tematów na forum.
Chciałbym natomiast zapytać Was, kiedy kupić drukarkę. Obecnie jest jakaś wyprzedaż na Ali. Ender 3X (bez filamentu) kosztuje 662 zł z darmową wysyłką. Natomiast Sapphire Pro to koszt 1166,97 na Gearbest (z kuponem). Zbliża się czarny piątek więc możliwe są większe przeceny. Ale wtedy zakończy się obecna wyprzedaż a kod z GB pewnie przestanie działać. Stąd pytanie: czekać czy kupować? Czy pamiętacie jak sprawa wyglądała rok temu jeśli chodzi o ceny?

Z góry dziękuję za wszelka pomoc :)

Re: Kiedy kupić?

: 06 lis 2019, 17:30
autor: dziobu
Promocje u chińczyków są tak często że można latami od nich kupować i mieć wszystko "okazyjnie". Jeśli faktycznie trafisz na super-mega ekstra obniżki o 95% to w 2-3 sekundy po uruchomieniu sprzedaży wszystko znika, bo w tej cenie było np 5 egzemplarzy.

Rasistowski piątek, czy gdzieniegdzie rasistowski tydzień, powoduje głównie to że ludzie oślepieni znaczkami "promocja", "okazja", "musisz mieć tego śmiecia" kupują byle g*wna w takich ilościach że paczki dochodzą spóźnione. Co nie znaczy że nie może trafić się faktycznie jakaś okazja (i nie mówię o sytuacji gdy cena została sztucznie podwyższona tydzień wcześniej).

Jesteś chwilę przed tym cyrkiem także masz czas - zacznij śledzić w kilku miejscach po ile jest interesujący Cię sprzęt. Jeśli znacząco potanieje w TYM dniu, to kup. Jak nie, po tym wszystkim ceny wrócą do normy. Podaż drukarek na rynku znacząco przewyższa popyt także nie czuj presji brania "na już".

Re: Kiedy kupić?

: 06 lis 2019, 17:45
autor: morf
Dokladnie za dziobu, weź też pod uwagę że kupując z Chin po 11.11 możesz się nastawić że paczka dojdzie po nowym roku.
Są czasami wysyłki z EU na Ali, wtedy szansa większa.
Generalnie ceny idą w górę żeby potem zrobić promocję :)

Re: Kiedy kupić?

: 06 lis 2019, 17:54
autor: Harth
morf pisze:Dokladnie za dziobu, weź też pod uwagę że kupując z Chin po 11.11 możesz się nastawić że paczka dojdzie po nowym roku.
Są czasami wysyłki z EU na Ali, wtedy szansa większa.
Generalnie ceny idą w górę żeby potem zrobić promocję :)
Z tego co widzę Endera wysyłają z Polski więc zakładam, że jakiś wielkich opóźnień być nie powinno.

Re: Kiedy kupić?

: 06 lis 2019, 17:58
autor: dziobu
To niewiele znaczy. Wysyłają stąd ale to nie znaczy że fizycznie mają produkty na stanie.
Ja wciąż nie dostałem drona (z UE); czekam od połowy sierpnia i ponoć wysłali drugi raz ;)

Re: Kiedy kupić?

: 06 lis 2019, 18:13
autor: morf
Ogólna porada ode mnie: gdzie się da placic PayPal.
Udało mi się już kilka razy odzyskać pieniądze za (nie) wysłana paczkę.
Ostatnio strasznie mogę ponarzekać na banggood, już kilka paczek z modelarskimi szpejami nie doszło albo nie wysłali w ogole i kilka razy w tym roku musiałem zwracać się o pomoc do paypala
Niestety nie wszędzie się da a rozstrzyganie sporów na Ali to jakaś porażka

Re: Kiedy kupić?

: 06 lis 2019, 18:21
autor: dziobu
To jest oczywiste, tylko cicho liczyłem że jeszcze dojdzie ;)

Re: Kiedy kupić?

: 06 lis 2019, 18:34
autor: artusiek
Może trochę poza tematem , a może samemu poskładać. Wymaga więcej czasu , ale wiedza zdobyta przy składaniu jest często nieoceniona przy początkach drukowania .
A jeśli "śrubki to trochę za ostra jazda " to może poszukać używanej w strefie płatnej złotówkami ?
Mam nadzieję że za to nie dostanę bana ... jako przykład podaję
https://blackfrog.pl/3novatica-gate-zmi ... -1846.html

Re: Kiedy kupić?

: 06 lis 2019, 22:49
autor: virgin71
Do znudzenia: naprawdę stary Ender 3 zamiast nowego U30?

Re: Kiedy kupić?

: 07 lis 2019, 14:10
autor: Harth
virgin71 pisze:Do znudzenia: naprawdę stary Ender 3 zamiast nowego U30?
W sumie to nie wiem :). Nie oglądałem/ czytałem nic o tej drukarce, ale właśnie nadrabiam zaległości. Choć jak na razie opinie są powiedzmy ostrożne. Mam wrażenie, że zdaniem recenzentów U30 nie jest aż tak lepsze żeby porzucać Endera 3. Co warto w tej sprawie obejrzeć/ poczytać?

Re: Kiedy kupić?

: 07 lis 2019, 15:03
autor: griszek
Zapodaj sobie coś w tym stylu:
https://chrome.google.com/webstore/deta ... hbjf?hl=pl

i spokojnie śledź sytuację. Będziesz miał podgląd cen.

Re: Kiedy kupić?

: 08 lis 2019, 10:30
autor: virgin71
Wiesz, Ender 3 jest po prostu starszy. U30 jest nowsze, ma ulepszenia, elektronikę 32-bit. Kosztują tyle samo...
Wnioski są chyba oczywiste.

Re: Kiedy kupić?

: 08 lis 2019, 10:59
autor: Harth
virgin71 pisze:Wiesz, Ender 3 jest po prostu starszy. U30 jest nowsze, ma ulepszenia, elektronikę 32-bit. Kosztują tyle samo...
Wnioski są chyba oczywiste.
Dość logiczny argument :)
Interesować się U30 PRO czy nie warto?
Z tego co widzę U30 kosztuje obecnie 685 zł + 11 zł wysyłka żeby paczka nie jechała do mnie 3 miesiące. Czy cena jest ok?

Re: Kiedy kupić?

: 08 lis 2019, 11:31
autor: virgin71
Moim zdaniem kupować należy wtedy, kiedy tylko jest potrzeba i środki na koncie, chociaż... wstrzymałbym się do 11.11, bo na wszystko jest po kilka $$$ rabatu.

Re: Kiedy kupić?

: 08 lis 2019, 11:52
autor: Harth
virgin71 pisze:Moim zdaniem kupować należy wtedy, kiedy tylko jest potrzeba i środki na koncie, chociaż... wstrzymałbym się do 11.11, bo na wszystko jest po kilka $$$ rabatu.
Ok. Poczekam do poniedziałku w takim razie.
Brać zwykłego U30 czy wersję PRO?

Re: Kiedy kupić?

: 08 lis 2019, 11:59
autor: Julian
virgin71 pisze:Moim zdaniem kupować należy wtedy, kiedy tylko jest potrzeba i środki na koncie, chociaż... wstrzymałbym się do 11.11, bo na wszystko jest po kilka $$$ rabatu.
Zgadza się. Ale widać to, jak się regularnie kupuje u danego chińczyka.
Tam gdzie ja robię zakupy, widzę, że jest taniej o około 10-15% (nie druk 3d).

Re: Kiedy kupić?

: 11 lis 2019, 14:57
autor: Harth
Zamawiam właśnie drukarkę U30 PRO. Czy są jakieś dodatkowe kupony na GB?

Re: Kiedy kupić?

: 20 lis 2019, 16:55
autor: Harth
Cześć,
Drukarka Alfawise u30 dojechała. I nawet drukuje. Ale z jakiś przyczyn nie widzi plików jak wrzucam na kartę SD. Zrobiłem projekt w Fusion 360, zapisałem go w formacie STL na karcie. Ale drukarka widzi tylko pliki fabryczne .gcode. Macie może pomysł co robię źle?

Re: Kiedy kupić?

: 20 lis 2019, 16:56
autor: FlameRunner

Re: Kiedy kupić?

: 20 lis 2019, 23:07
autor: Julian
Harth pisze:Cześć,
Drukarka Alfawise u30 dojechała. I nawet drukuje. Ale z jakiś przyczyn nie widzi plików jak wrzucam na kartę SD. Zrobiłem projekt w Fusion 360, zapisałem go w formacie STL na karcie. Ale drukarka widzi tylko pliki fabryczne .gcode. Macie może pomysł co robię źle?

Pokażesz jakiś przykładowy wydruk?
Sam potrzebuję jakiś FDM do biura, a wszystko lepsze stoi w sklepie i tak ostatnio nad nią zastanawiam.
Interesuje mnie jak wychodzi totalnie bez modzenia.

Re: Kiedy kupić?

: 20 lis 2019, 23:20
autor: virgin71
Na pewno nie gorzej niż U30 zwykła. Masz moje i Marka wydruki po forum porzucane. Jest naprawdę spoko.

Re: Kiedy kupić?

: 20 lis 2019, 23:57
autor: Julian
virgin71 pisze:Na pewno nie gorzej niż U30 zwykła. Masz moje i Marka wydruki po forum porzucane. Jest naprawdę spoko.
Wy się nie liczycie. :D

Re: Kiedy kupić?

: 21 lis 2019, 00:12
autor: virgin71
Julian pisze: Wy się nie liczycie. :D
Ale ja to składałem dokładnie tak samo, jak Ty to złożysz! 0 skupienia, 0 pomiarów. Skręcić i stoi. Stoi i drukuje. Drukuje i... kurde, nieźle to drukuje! :friends:

Re: Kiedy kupić?

: 21 lis 2019, 00:28
autor: Julian
virgin71 pisze:
Julian pisze: Wy się nie liczycie. :D
Ale ja to składałem dokładnie tak samo, jak Ty to złożysz! 0 skupienia, 0 pomiarów. Skręcić i stoi. Stoi i drukuje. Drukuje i... kurde, nieźle to drukuje! :friends:
Nikt nie złoży tak źle, jak ja mogę to zrobić. :D
Nawet jeżeli to jest kwestia ... dwóch śrub :D

Re: Kiedy kupić?

: 21 lis 2019, 08:42
autor: Harth
Zrobiłem wydruki a w zasadzie tylko kawałki druków. W pierwszym przypadku dwa razy na jednym wydruku zaciął się filament (zakładam że to wina źle nawiniętej rolki). Przy kolejnej próbie wydruk się odkleił. Tutaj zapewne problem wyniknął z krzywej płyty. Dzisiaj jadę do szklarza. Jak wrócę spróbuję znowu.

PS: jaką drukarkę do domyślnych ustawień powonieniem wybrać w Cure? U30 nie ma na liście.

Re: Kiedy kupić?

: 21 lis 2019, 09:16
autor: virgin71
Alfawise U30 jest na liście od 2-3 wersji wstecz.

Re: Kiedy kupić?

: 21 lis 2019, 09:50
autor: Harth
Zainstalowałem nowszą wersję i jest. Dzięki!
Jakie szkoło powinienem kupić? Zwykłe wystarczy czy powinno być hartowane?

Re: Kiedy kupić?

: 21 lis 2019, 10:20
autor: japim
Harth pisze:Zainstalowałem nowszą wersję i jest. Dzięki!
Jakie szkoło powinienem kupić? Zwykłe wystarczy czy powinno być hartowane?
W moim reprapie mam zwykłe 2mm szkiełko z antyramy i nie mam absolutnie żadnych problemów. Po paru latach drukowania nie widzę potrzeby stosowania szkła hartowanego.

Re: Kiedy kupić?

: 21 lis 2019, 10:44
autor: FlameRunner
2 mm to za mało, średniej wielkości wydruk potrafi wygiąć taką szybkę.

Re: Kiedy kupić?

: 21 lis 2019, 10:46
autor: dziobu
Hartowane mam w Zmorphach. Jest super. Super krzywe. Przy polu 250x230 mam do 0.2mm dziury.
Zwykłe zamawiane szkło 4mm (320x320, fi230) jak i włąsnoręcznie wycięte 3mm 230x150 (z blatu na stół? jakaś reklamówka leku czy coś) działają dużo lepiej.

Re: Kiedy kupić?

: 21 lis 2019, 12:01
autor: Harth
Kolejny problem: zapisuję plik gcode na karcie pamięci, ale drukarka go nie widzi. Ale jak nadpisałem swój projekt na już istniejącym to drukarka go drukuje.

Re: Kiedy kupić?

: 21 lis 2019, 12:04
autor: FlameRunner
Jakie są nazwy plików, które drukarka widzi?
Z jaką nazwą zapisujesz swój plik?

Firmware drukarki może na przykład "nie lubić" się z polskimi znakami.

Re: Kiedy kupić?

: 21 lis 2019, 19:45
autor: Harth
Pierwszy wydruk testowy. No może nie taki pierwszy w ogóle ale pierwszy skończony już tak ;)
Co powinienem poprawić żeby ścianki drukowane pod kontem były gładsze a łuki ładniejsze?

Re: Kiedy kupić?

: 21 lis 2019, 22:46
autor: Harth
Dodam tylko że wydruk jest na ustawieniach 'normal'.

Ps: nie można edytować postów?

Re: Kiedy kupić?

: 22 lis 2019, 09:02
autor: japim
FlameRunner pisze:2 mm to za mało, średniej wielkości wydruk potrafi wygiąć taką szybkę.
Absolutnie tak. Ale pytanie było o hartowanie. Nie widzę sensu. Zwykła szyba lub lustro 4mm wystarczy.

Re: Kiedy kupić?

: 22 lis 2019, 09:19
autor: Abys
Harth pisze:Pierwszy wydruk testowy. No może nie taki pierwszy w ogóle ale pierwszy skończony już tak ;)
Co powinienem poprawić żeby ścianki drukowane pod kontem były gładsze a łuki ładniejsze?
Chłodzenie nie wyrabia, jaki normal zacznij korzystać z Custom i podaj prędkość druku.
Fotka z nadmuchem też by się przydała, może dmucha nie tam gdzie trzeba.

Re: Kiedy kupić?

: 22 lis 2019, 12:56
autor: FlameRunner
To był temat "co kupić?", nie róbmy z niego kolejnego tematu z problemami technicznymi świeżo upieczonego drukarza.