Strona 1 z 1

Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 18 gru 2019, 16:40
autor: olo2000pm
Kupiłem oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji i się okazuje, że oczyszczacz nie może działać w trakcie pracy drukarki bo powoduje zakłócenia. Błędy pojawiają się po ok 5minutach pracy oczyszczacza. Taka niespodzianka.
Zdjęcie oczyszcza i błędy w duecie

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 18 gru 2019, 16:54
autor: dragonn
Ja to bym jednak sprawdził temperaturę driverów...

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 18 gru 2019, 17:19
autor: olo2000pm
dragonn pisze:Ja to bym jednak sprawdził temperaturę driverów...
Sprawdzałem, są zimne. Sprawdzałem jak zachowuje się drukarka przy włączonym i wyłączonym oczyszczaczu.
Te błędy wyświetlają się po 5 minutach od włączenia oczyszczacza, a drukarka jest tylko włączona. Widać na zdjęciu, że temperatura na procku to 32,8*C, na stole jest 0*C.
Teraz od ponad 2 godzin drukarka drukuje bez problemu.

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 18 gru 2019, 17:24
autor: dziobu
Zasil to ustrojstwo z innej fazy, podłącz przez listwe z filtrem albo postaw gdzieś dalej.
Radio w pokoju Ci odbiera? Wifi działa normalnie?

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 18 gru 2019, 17:31
autor: olo2000pm
"Radio w pokoju Ci odbiera? Wifi działa normalnie?"
Z tym nie ma problemu.

"Zasil to ustrojstwo z innej fazy, podłącz przez listwe z filtrem albo postaw gdzieś dalej."
Próbowałem podłączyć na innym przedłużaczu ale to nic nie daje. W tej chwili włączam oczyszczacz po pracy drukarki.
To małe urządzenie, miało stać na giantsie, bo ta drukarka zbiera kurz z całego domu. Chcę odłączyć jonizacje, może to sieje zakłócenia?

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 18 gru 2019, 17:33
autor: dziobu
Warto spróbować. To co masz z drukarką to właśnie efekt zakłóceń.
Mozesz jeszcze w drukarce na klopotliwych kablach zalozyc ferryty.

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 18 gru 2019, 18:12
autor: Tuchajbej
Nie raz sie spotkałem w robocie że np klimatyzatory zakłócają pracę urządzeń które są w tym samym obwodzie. Jakieś harmoniczne wprowadzają i dzieją się jaja wiec dlaczego by nie oczyszczacz :)

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 18 gru 2019, 20:50
autor: offroad
A wtyczka od tego oczyszczacza jest z bolcem czy płaska?

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 18 gru 2019, 21:13
autor: olo2000pm
offroad pisze:A wtyczka od tego oczyszczacza jest z bolcem czy płaska?
Płaska

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 18 gru 2019, 21:18
autor: Jose
Oczyszczacz pewnie wytwarza jony lekkie łukiem elektrycznym, jak byś miał tv kineskopowy to byś widział jak pracuje :-D takie urządzenia powinny być dobrze ekranowanie, ale to tego przydało by się ekranowanie elektroniki w drukarce i dobre filtry na zasilaniu.

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 18 gru 2019, 21:30
autor: offroad
olo2000pm pisze:
offroad pisze:A wtyczka od tego oczyszczacza jest z bolcem czy płaska?
Płaska
To ją odwróć w gniazdku i zobacz czy to pomoże.

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 18 gru 2019, 22:15
autor: olo2000pm
Odwrócenie wtyczki nie pomaga.
Wystarczy, że oczyszczacz ustawiony jest metr od drukarki i nie ma problemu.

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 18 gru 2019, 22:31
autor: offroad
Czyli zakłócenia nie szły po sieci.

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 19 gru 2019, 07:23
autor: olo2000pm
Tak wyglada oczyszczacz w środku. Strzałka pokazuje generator jonów ujemnych.
Odłączyłem go i wieczorem sprawdzę czy to on generuje zakłócenia.

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 19 gru 2019, 07:40
autor: Adinfo
Z tego co rozmawiałem z posiadaczami oczyszczaczy to 99% nie włączają lub nie kupują oczyszczacza z jonizatorem. Jonizacja nie wpływa korzystnie na zdrowie mimo takich zapewnień producentów urządzeń. Czasami tego podobno nie można wyłączyć - jest na stałe załączone. Ciekawe czy u Ciebie właśnie ta funkcja wywołuje problemy z drukarką - zakłócenia.

Od paru lat używam w miarę taniego (w tym również w miarę tanich filtrów wymiennych) oczyszczacza SHA-8400WH (400-450zł) + filtry w cenie od 64-180zł za sztukę). Wydajnościowo daje rady, nie ma bajerów (oprócz lampy UV), od jesieni mam go w przedpokoju tam gdzie "wlatuje najwięcej powietrza z zewnątrz" oraz w sypialni, możliwe, że kupię jeszcze jeden do kuchni gdzie stoi drukarka 3D.

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 19 gru 2019, 07:44
autor: cyfron
To coś ma certyfikat energetyczny?

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 19 gru 2019, 07:51
autor: olo2000pm
cyfron pisze:To coś ma certyfikat energetyczny?
Nie sądzę. To jest tani oczyszczacz kupiony na próbę z aliexpress. Ale nie najtańszy :).
Przymierzam się do oczyszcza xiaomi mi air purifer 2

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 19 gru 2019, 08:23
autor: dragonn
To jest w ogóle wszystko co w nim jest? Bo nie wygląda jak by to robił cokolwiek poza tym jonanizowaniem ;p

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 19 gru 2019, 08:27
autor: Adinfo
dragonn pisze:To jest w ogóle wszystko co w nim jest? Bo nie wygląda jak by to robił cokolwiek poza tym jonanizowaniem ;p
99% prostych oczyszczaczy tak wygląda w środku (wiadomo - największy silnik ze "śmigłami"). Te z wyższej półki z bajerami mają dodatkowo moduły WiFi itp. i obsługę pilota z podczerwienią. A na wypasie są te co mają jeszcze pomiar PM w sobie.

Jak będzie chwila to zapodam Wam wnętrzności mojego Sencora co w nim siedzi - obawiam się, że oprócz samego żarnika UV mniej niż w tym, którego dotyczy wątek.

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 19 gru 2019, 08:35
autor: olo2000pm
W środku jest jeszcze wentylator i filtr.

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 19 gru 2019, 19:03
autor: offroad
A co ma być niby w środku????

Podstawa to filtr HEPA+ węglowy do tego dokładają bajery jak jonizator i nawilżacz.

Jonizator nie jest niezdrowy toć to powielacz napiecia w sumie jest wiec kiedys obecny w kazdym domu telewizor kineskopowy. Choć w moim odczuciu niewiele daje, być może dlatego ze małej mocy, ale z drugiej strony raczej nie może być większej ze względu na wytwarzany ozon, który zdrowy już nie jest

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 19 gru 2019, 22:06
autor: olo2000pm
Zakłócenia sieje generator jonów.
Ciekawe czy firmowe oczyszczacze z jonizatorem powietrza też będą siały zakłócenia?

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 19 gru 2019, 23:13
autor: cyfron
Tak na marginesie, po co to komu? Rzadziej trzeba kurze z półek ścierać?

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 20 gru 2019, 01:01
autor: McKee
cyfron pisze:Tak na marginesie, po co to komu? Rzadziej trzeba kurze z półek ścierać?
Dla poprawienia samopoczucia.
Tak samo jak np. "złocone" wtyczki kabli HDMI albo leki homeopatyczne.

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 20 gru 2019, 01:05
autor: dziobu
McKee pisze:Dla poprawienia samopoczucia.
Zwłaszcza u alergików.
Polecam. Działa.

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 20 gru 2019, 08:27
autor: kamilxxg
dziobu pisze:
McKee pisze:Zwłaszcza u alergików.
Polecam. Działa.
Potwierdzam, że działa.

IMHO Jak ktoś ma takich sąsiadów jak ja co palą w piecach czym się da to jak oczyszczacz ma czujnik pyłu to ma się wskaźnik kiedy zamknąć okna jak się wietrzy (jak ktoś wietrzy i idzie sobie gdzieś indziej oczywiście)... Bez oczyszczacza w zimę było ciężko bo powietrze w pomieszczeniu, w którym się nie wietrzy dlatego, że za oknem jest gorzej jest moim zdaniem odczuwalnie gorsze niż jak oczyszczacz chodzi.

Sąsiedzi oddaleni o 150m ode mnie palili czasem resztkami materiałów od firm krawieckich oraz płytami meblowymi. W czasie przeszłym piszę bo obie osoby zmarły na raka układu oddechowego...

Ja mam ten polecany swego czasu od Xiaomi Air Purifier wersja 2, bez jonizatora i pracuje często tuż przy drukarce bez żadnych (stwierdzonych) zakłóceń.

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 20 gru 2019, 21:43
autor: offroad
cyfron pisze:Tak na marginesie, po co to komu? Rzadziej trzeba kurze z półek ścierać?
Gdzieś na YouTube widziałem jak pan chyba z Katowic po miesiącu lub po 3, nie pamiętam dokładnie, wyjął filtr z oczyszczacza w wannie i go spłukał, szufelka węgla..

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 21 gru 2019, 00:31
autor: McKee
Tak oczyszczacz działa.
Szumi i dmucha.
A pytanie było o jonizator.

Tak więc najlepsze onizatory to takie co wytwarzają aerojony i plasmaclustry - polecam baaardzo naukowy artykuł:
https://www.sharpdirect.pl/artykuly/fak ... index.html
(Może ktoś to fachowo oceni, bo dla mnie to jakaś szarlataneria, której nawet nie jestem w stanie przeczytać).

Sam oczyszczacz działa. Nie neguję. Mierzy PPM-y, załącza sie automatycznie, rysuje jakieś wykresy. Sęk w tym, że jak czyszczenie powietrza wyłączyć to te wykresy dalej rysuje i są dość podobne. W lecie zauważyłem, że jak na niego słońce świeci to powietrze jest gorsze (tak pokazywał na wykresie). Ale ogólnie działa i samopoczucie poprawia (tylko ja mieszkam na wsi i powietrze jest przeźroczyste i nie ma smaku :P (jak np. w Krakowie), więc efekty działania mogą być trudniej zauważalne).

Ale skupmy się na jonizatorach (od oczyszczaczy inny wątek był).

PS.: Filtr zapachów jest węglowy i raczej się nie nadaje do mycia w wannie. Szufelka węgla zupełnie mnie więc nie dziwi :rotfl:

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 21 gru 2019, 00:55
autor: dziobu
McKee pisze:Tak więc najlepsze onizatory to takie co wytwarzają aerojony i plasmaclustry - polecam baaardzo naukowy artykuł:
https://www.sharpdirect.pl(...)
Bardzo niestronnicza i obiektywna strona jednego z producentów takiego sprzętu :rotfl:

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 02 mar 2020, 14:05
autor: Adinfo
Dzisiaj zakupiłem drugą sztukę oczyszczacza Sencor SHA 8400WH do sypialni aby nie przenosić ciągle tego co mam oraz zapasowe filtry.

Oczyszczacz Sencor SHA 8400WH
https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do- ... sha-8400wh
(334,50zł z przesyłką 0zł).

Filtr do oczyszczacza powietrza SENCOR SHA 8400WH klasa H11 SHX 004
https://dlabiura24.pl/filtr-do-oczyszcz ... eneo&ceneo
(4 sztuki po 63,96zł, z przesyłką za darmo powyżej 250zł)

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 19 lis 2021, 14:37
autor: Berg
Odgrzebuję temat. Ktoś coś poleci? Co teraz jest na topie? Ma być cichy do sypialni 16mkw.

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 19 lis 2021, 15:02
autor: dekas
Sharp fp j30. Bardzo cichy szmer na trybie nocym, nie przeszkadza. Mały i zgrabny

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 19 lis 2021, 15:17
autor: Adinfo
Berg pisze:Odgrzebuję temat. Ktoś coś poleci? Co teraz jest na topie? Ma być cichy do sypialni 16mkw.
Jak pisałem ponad półtora/rok temu - dalej można dorwać poniżej 400PLN tego Sencora SHA 8400WH + filtry w cenie do 69-75PLN za sztukę. Mam dwa te sprzęty ale w jednym (który pracował przez blisko 2.5 roku non stop 24h w pokoju dziennym - dopiero zaczęło coś popiskiwać w łożysku - jeszcze nie miałem czasu go rozkręcić co to jest, natomiast stosunek cena/wydajność jest nadal ok. Co do cichości to jest lekko słyszalny, ale to kwestia przyzwyczajenia. Nie mam aktualnie porównania do innych modeli (nowszych).

Tu jest jeszcze dostępny poniżej 400PLN:
https://www.avans.pl/agd-male/agd-male- ... gLUAfD_BwE
Filtry:
https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do- ... gJ9q_D_BwE
https://allegro.pl/oferta/filtr-do-oczy ... 1308701623

Z filtrów do tego sprzętu nawet takich już lekko przytkanych mam zamiar zrobić wlot powietrza do domu dla klimatyzatora przenośnego aby filtrowało mi wlatujące powietrze - co by nie zmniejszyć wydajności tego Dimplexa co mam, 4 filtry obok siebie ustawione powinny zapewnić wystarczający przepływ wlatującego do domu powietrza.

A jak nie to jeden oczyszczacz wykorzystam z drukarkami do filtrowania - o ile jest w stanie to robić skutecznie - jak rozeznam temat.

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 25 lis 2021, 14:08
autor: Adinfo
Mam dwa oczyszczacze Sencor, o których pisałem wcześniej. Jeden z nich po kilku latach zaczął wydawać dziwne dźwięki (rezonans, wibracje itp.) postanowiłem go rozkręcić. Okazało się, że jest prosty w budowie i nic poważnego się nie stało. Na zdjęciach widać nakrętkę z plastikowej turbiny założonej na osi silnika - nakrętka się poluzowała i turbina wydawała wspomniane wyżej dźwięki. Po dokręceniu wszystko wróciło do normy. Ciemna podłużna obudowa wewnątrz przykręcona do boku oczyszczacza - to schowana lampa UV. Wystarczyło wykręcić wszystkie śruby z przodu oraz jedną z tyłu we wnęce do przenoszenia oczyszczacza i ładnie się otworzyło - dodatkowo producent przewidział wtyczkę aby łatwo rozłączyć i rozłączyć obie części obudowy. Wrzucam te fotki bo może komuś się przydają.

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 25 lis 2021, 14:25
autor: panWiadr0
Berg pisze:Odgrzebuję temat. Ktoś coś poleci? Co teraz jest na topie? Ma być cichy do sypialni 16mkw.
Ja sobie do sypialni kupiłem Elecroluxa PA9 ten mniejszy.
Bardzo czuły pomiar PM1, PM2.5, PM10, LZO. Ponoć realnie skalibrowany pod nasze europejskie normy w odróżnieniu do chinoli.

Z poziomu apki jest scheduler. U mnie działa w godzinach 23:00-05:00. Na razie tyle zauważyłem, że rano wstaje bez suchego kaszlu i kapcia w ryju.

Filtry są zintegrowane i kosztują jak zintegorwane ~300pln.
Ale jest tera promo drugiego za 1pln, jest 2000 szt do wyczerpana. Mi się udało.
https://promocje-electrolux.pl/promocje ... 1637846674

No i wygląda zajebiscie przy tych plastikowych maszkarach.

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 25 lis 2021, 17:41
autor: Berg
ważne, czy da się przy tym spać, w miarę cicho chodzi. A nawet jak nie chodzi cicho, to kurcze są różne jakby barwy tego szumu jedne są do zaakceptowania, inne wkurzają.

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 25 lis 2021, 17:43
autor: Adinfo
Berg pisze:ważne, czy da się przy tym spać, w miarę cicho chodzi. A nawet jak nie chodzi cicho, to kurcze są różne jakby barwy tego szumu jedne są do zaakceptowania, inne wkurzają.
Ja odpalam Sencora przed snem na 1-3 godzin (na jedynce a są trzy szybkości), ale potem wyłączam, natomiast ten szum i tak słychać (mi to przeszkadza) - tak samo jak słyszę pompę z pieca w domu jednorodzinnym w instalacji CO - trudno powiedzieć czy inni też to słyszą/przeszkadza to bardzo.

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 25 lis 2021, 17:54
autor: Berg
Mój młody zakupił oczyszczacz Klarta Stor 2 (https://klarta.pl/oczyszczacze-powietrza/klarta-stor-2/ ) Z nim był taki problem że nawet w najcichszym trybie chodził głośno. Mało tego że szumiał to jeszcze jakby ten szum wibrował. Tak jak czasem jest w aucie jak ktoś uchyli tylną szybę.
Sprzęt został natychmiast zwrócony.

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 25 lis 2021, 21:03
autor: dekas
Berg pisze:czy da się przy tym spać,
Jeżeli ten electrolux jest wg danych technicznych cichszy od mojego, a ja przy swoim śpię, to chyba jest dobrze.
Używam tak, że chodzi w sypialni wieczorem, a potem w nocy w przedpokoju, w otwartych drzwiach sypialni.

pozdrawiam, Tomek

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 25 lis 2021, 21:08
autor: dziobu
Mam Philipsa AC2887. Ma on tryb "silent" gdzie tylko po LEDzie wiadomo że pracuje. W sumie to tryb auto też tak działa gdy powietrze jest czyste, ale tu wystarczy jakiś ruch, wytrzepanie koca czy coś żeby odpalił "turbo".
I sprzęt pracuje cały czas, inaczej filtry pleśnieją (nie wiem czy to przez psie kłaki czy co). W sumie wyłączam go tylko jak pracuje nawilżacz.

Re: Kupiłem oczyszczacz powietrza

: 25 lis 2021, 23:42
autor: morf
Z philipsa jest opcja "wypożyczenia" oczyszczacza (https://www.philips.pl/c-e/ho/oczyszcza ... czyszczacz)
Korzystam z tego już któryś raz, nie chce reklamować ale do sprawdzenia to jest spoko opcja.