P3Steel V4

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Awatar użytkownika
Vinci3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 31
Rejestracja: 24 kwie 2016, 12:27
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: P3SteelV4
x 2
Kontakt:

Re: P3Steel V4

Post autor: Vinci3D »

Kopytko pisze:Lutownice gazową też mam, a powiedz mi płomieniem bezpośrednio grzałeś czy grotem ? Jakoś mega mi sie nie spieszy bo nie używam podgrzewania zbytnio:P w tej drukarce.
Grotem, ale trochę to trwało, w sumie z 1h przy dwóch kabelkach spędziłem :D haha Aż kusiło, żeby płomieniem grzać, ale wtedy pewnie cały stół byłby przypalony, myślę, że przy moich zdolnościach nawet taśma kaptonowa by nie pomogła, dlatego wolałem być ostroszniejszy. :D
Dziękuję i Pozdrawiam
Vinci3D
Moja Strona
albanOs
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 27
Rejestracja: 20 lip 2016, 17:31

Re: P3Steel V4

Post autor: albanOs »

Witajcie fajny temacik i cenne praktycxne porady, Vinci mam tą samą konstrukcję, i planuję też stoł 200x300, ale bardziej mi teraz zależy na osi X, mam stalowe wózki oryginalne razem z ramą miałem, ale nie do końca jestem z nich zadowolony, skąd masz drukowane części?, interesuje mnie również mocowanie śruby osi Z os Z kreci się na 8 śrubie prawda?

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Vinci3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 31
Rejestracja: 24 kwie 2016, 12:27
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: P3SteelV4
x 2
Kontakt:

Re: P3Steel V4

Post autor: Vinci3D »

albanOs pisze:Witajcie fajny temacik i cenne praktycxne porady, Vinci mam tą samą konstrukcję, i planuję też stoł 200x300, ale bardziej mi teraz zależy na osi X, mam stalowe wózki oryginalne razem z ramą miałem, ale nie do końca jestem z nich zadowolony, skąd masz drukowane części?, interesuje mnie również mocowanie śruby osi Z os Z kreci się na 8 śrubie prawda?

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Drukowane części, od kolegi z forum, któremu już wiele razy drukowałem i wie jak jestem mu wdzięczny - razem zamawialiśmy ramę do P3STEEL V4 ;) Mocowanie osi Z na zwykłym pręcie gwintowanym prawda. Pewnie w przyszłości będę budował jakąś konstrukcje na śrubach trapezowych i na wózkach typu HIWIN, choć też ostatnio mnie bardzo zainteresowały inne rozwiązania, ale to przy okazji budowy kolejnej drukarki opiszę.

Na chwilę obecną jestem zadowolony z tego co mam (Ale ja jestem niepoprawnym optymistą, więc nawet jeśli coś idzie coś źle to kombinuję dopóki nie będzie chociaż zadowalająco), za niedługo będę testował nowy filament ABS-FX z mniejszym skurczem, jeżeli rzeczywiście skurcz będzie niski to wyeliminuje większość moich problemów i pewnie z 2-3 lata minie do czasu budowy następnej :D.

Jakbyś miał jakieś pytania to pisz, jakbym nie potrafił odpowiedzieć to jest na tym forum mnóstwo osób, które siedzą w temacie drukarek dużo dłużej i z wiedzą taką, że mogliby pisać książki, więc na pewno Ci pomogą :D
Dziękuję i Pozdrawiam
Vinci3D
Moja Strona
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 3454
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 567

Re: P3Steel V4

Post autor: Kopytko »

albanOs pisze:Witajcie fajny temacik i cenne praktycxne porady, Vinci mam tą samą konstrukcję, i planuję też stoł 200x300, ale bardziej mi teraz zależy na osi X, mam stalowe wózki oryginalne razem z ramą miałem, ale nie do końca jestem z nich zadowolony, skąd masz drukowane części?, interesuje mnie również mocowanie śruby osi Z os Z kreci się na 8 śrubie prawda?

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Śruba osi Z to M5 nie M8 .
Dlaczego nie jesteś zadowolony z metalowych wózków? są one o wiele sztywniejsze. fakt trzeba kupić porządne opaski, wiadomo opaski to blee. ale po solidnym montażu wózków i dokręceniu śrub tych tylnich blach dopiero po instalacji osi na Z, wszystko się pięknie usztywnia. Ważne aby dokręcać śruby dopiero po zainstalowaniu wszystkich prowadnic.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
albanOs
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 27
Rejestracja: 20 lip 2016, 17:31

Re: P3Steel V4

Post autor: albanOs »

Aha no widzisz myślalem że to 8mm, fakt te wózki są sztywne ale własnie nie mogę dobrze usztywnić lożysk liniowych, i to jedyny moj problem, naciągając jako tako pasek osi x przemieszczają mi się o pare mm...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 3454
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 567

Re: P3Steel V4

Post autor: Kopytko »

Najpierw ponaciągaj łożyska, następnie dopiero załóż na oś Z i dokręć te tylne blaszki, łożyska powinny Ci ciasno wpaść w te wycięte otwory. Fakt trzeba kupić dobre opaski, nie jakieś z biedronki. i będzie sztywno, opaski co jakiś czas wymienić bo od temp lekko puszczają, sam wymieniałem moje w zeszłym miesiącu i trzyma bardzo mocno.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Vinci3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 31
Rejestracja: 24 kwie 2016, 12:27
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: P3SteelV4
x 2
Kontakt:

Re: P3Steel V4

Post autor: Vinci3D »

Hej, W związku, z tym, iż udało mi się przebić przez masę rzeczy do zrobienia na Uczelni na ostatnim roku studiów. W końcu dodałem test kleju do druku NeedIT 3D, w związku z czym mogę Was oficjalnie zaprosić na stronę i poprosić o uwagi/sugestie/propozycje odnośnie mojej strony. Oto link http://vinci3d.pl/ . Kolejne zaplanowane testy/artykuły to : Podkładki do druku (BuildTAK i COROPad), Filament F3D od FinnoTech, może jakieś FAQ (dostałem dużo pytań w związku z budową P3STEEL V4) oraz jakieś wydruku/projekty, jakie robiłem, ale niestety wszystko pewnie w nieregularnych częstotliwościach czasowych, ze względu na małą ilość czasu, ale postaram się dodać na stronę jakiś Newsletter oraz informować Was na forum na bieżąco o nowych artykułach. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu ;)
Dziękuję i Pozdrawiam
Vinci3D
Moja Strona
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 3454
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 567

Re: P3Steel V4

Post autor: Kopytko »

Vinci3D pisze:Hej, W związku, z tym, iż udało mi się przebić przez masę rzeczy do zrobienia na Uczelni na ostatnim roku studiów. W końcu dodałem test kleju do druku NeedIT 3D, w związku z czym mogę Was oficjalnie zaprosić na stronę i poprosić o uwagi/sugestie/propozycje odnośnie mojej strony. Oto link http://vinci3d.pl/ . Kolejne zaplanowane testy/artykuły to : Podkładki do druku (BuildTAK i COROPad), Filament F3D od FinnoTech, może jakieś FAQ (dostałem dużo pytań w związku z budową P3STEEL V4) oraz jakieś wydruku/projekty, jakie robiłem, ale niestety wszystko pewnie w nieregularnych częstotliwościach czasowych, ze względu na małą ilość czasu, ale postaram się dodać na stronę jakiś Newsletter oraz informować Was na forum na bieżąco o nowych artykułach. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu ;)
Siema po długiej przerwie..
Ja powiem tak o Finnotech, tragedia... Wczoraj otworzyłem szpule czarnego pla i już 3 podejście do 45h wydruku, co jakiś czas zgrubienie i klinuje się przed wejściem do ekstrudera. A nie mam innego już czarnego :/
Mam z 10kg filamentu od nich i 2 inne sa jako tako... fakt skoki średnicy wielkie ale bez blobów, czarny tragedia nad tragediami, reszty jeszcze nie testowałem. :/ ale już mi się nie chce:P
Vinci3D
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Vinci3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 31
Rejestracja: 24 kwie 2016, 12:27
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: P3SteelV4
x 2
Kontakt:

Re: P3Steel V4

Post autor: Vinci3D »

Kopytko pisze:
Vinci3D pisze:Hej, W związku, z tym, iż udało mi się przebić przez masę rzeczy do zrobienia na Uczelni na ostatnim roku studiów. W końcu dodałem test kleju do druku NeedIT 3D, w związku z czym mogę Was oficjalnie zaprosić na stronę i poprosić o uwagi/sugestie/propozycje odnośnie mojej strony. Oto link http://vinci3d.pl/ . Kolejne zaplanowane testy/artykuły to : Podkładki do druku (BuildTAK i COROPad), Filament F3D od FinnoTech, może jakieś FAQ (dostałem dużo pytań w związku z budową P3STEEL V4) oraz jakieś wydruku/projekty, jakie robiłem, ale niestety wszystko pewnie w nieregularnych częstotliwościach czasowych, ze względu na małą ilość czasu, ale postaram się dodać na stronę jakiś Newsletter oraz informować Was na forum na bieżąco o nowych artykułach. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu ;)
Siema po długiej przerwie..
Ja powiem tak o Finnotech, tragedia... Wczoraj otworzyłem szpule czarnego pla i już 3 podejście do 45h wydruku, co jakiś czas zgrubienie i klinuje się przed wejściem do ekstrudera. A nie mam innego już czarnego :/
Mam z 10kg filamentu od nich i 2 inne sa jako tako... fakt skoki średnicy wielkie ale bez blobów, czarny tragedia nad tragediami, reszty jeszcze nie testowałem. :/ ale już mi się nie chce:P

Hej, No u mnie takie przerwy to normalka, bo za dużo obowiązków na raz na Siebie biorę i jeszcze teraz planuję ogarniać Raspberry i nauczyć się programować.

Co do Finnotech to drukowałem na ich ABS-FX(już prawie 3kg wydrukowane) i BioFlex i muszę powiedzieć, że tylko przy jednej szpuli ABS-FX pojawiły się problemy przez powiedzmy 100g, ale to mogła być również wina moich ustawień także ciężko mi tutaj osądzać. Jednakże jestem zadowolony, choć partie mogą się różnić. Ja zamówiłem 5kg ABS-FX i 1Kg BioFlex. Z drugiej strony Lama3D według mnie więcej wybacza, niż np. chińska głowica, którą drukowałem wcześniej. No i temperatura bliska maksymalnej sugerowanej przez producenta, bo właśnie przy niższej były te problemy z blokowaniem się materiału w dyszy i wyciągałem filament ze zgrubieniem z dyszy, ale nic gołym okiem na szpuli nie widać żeby były zgrubienia, jakby u mnie były takie jaja to bym wszystko odesłał prosto do producenta ;). Produkcja mojej partii jest z 18 Sierpnia 2016 roku. Także jeżeli chodzi o ABS-FX i BioFlex to polecam, choć to ABS-FX, myślałem, że będzie jeszcze mniejszy skurcz, ale wszystko opiszę i sfotografuje w artykule.

P.S. Te zgrubienia są tak normalnie widoczne na szpuli gołym okiem ?
Dziękuję i Pozdrawiam
Vinci3D
Moja Strona
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 3454
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 567

Re: P3Steel V4

Post autor: Kopytko »

tak zgrubienia są na samym drucie zostawiłem kilka kawałków więc jak mi czas pozwoli wrzucę zdjęcia tego shitu...
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”