Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Informacje o imprezach, targach itd.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: dragonn »

Dokładnie, jeśli producent nie ma czasu ogarnąć druku na swojej drukarce to niech zatrudnią hobbystów żeby drukowali na targach :P.
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: anraf1001 »

dragonn pisze:Dokładnie, jeśli producent nie ma czasu ogarnąć druku na swojej drukarce to niech zatrudnią hobbystów żeby drukowali na targach :P.
Z wielką chęcią podrukuję za nich :D
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 15
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: Julian »

McKee pisze:Hmm... akurat u Ciebie żadnej wolno-drukującej drukarki nie widziałem, ale właśnie sobie uświadomiłem / domyślam się, że teraz na Twoim stoisku będą te fajoskie drukarki? Szykuj się na komentarze po targach ;) Ew. wytłumacz mi wcześniej z czego się bierze bardzo wolne drukowanie i nieumiejętność obsługi (bo to też widziałem i opisywałem na forum).
A co ja mam się szykować?
Producentem nie jestem :D
Co to znaczy wolne? Drukują z taką prędkością jak są ustawione - nie bardzo rozumiem.
Możesz podrzucić linkiem?

ps. Debiutantem byłem w Kielcach w 2016 roku.
virgin71 pisze: Patrząc na doświadczenie poprzednich targów - to jest błąd.
Ja nie mówię, że nie jest to błąd.
Generalnie miałem nie jechać. Decyzję "na tak" podjąłem w zasadzie w ostatniej chwili.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: McKee »

No jeżeli będziesz miał UM3 na stoisku stojące w kącie i łapiące kurz to nie omieszkam wyrazić dezaprobaty ;)
Mniej więcej o to mi chodziło.
Ale cóż takie Targi będą jacy Wystawcy (się pojawią... / się przygotują...), lepiej nie zapeszać, liczę, że będzie fajnie, a nie tak jak w W-Wie (na dodatek gdyby nie forum to bym pewnie o nich nie wiedział - zero reklam było - przynajmniej tym się Kielce różnią).

Linka nie chce mi się szukać, pisałem tam żartem, że chyba specjalnie wolno drukowali wszyscy z oszczędności, i nawet mnie ktoś (FlameRunner?) wyśmiewał, że chyba nie sądzę że to z powodu kosztów filamentu drukują tak powoli (że niby z lenistwa? ;)). Może ktoś podrzuci, albo użyj google - to jak było i tak niewiele wnosi pół roku po fakcie.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 15
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: Julian »

Nie będą w koncie, tylko na środku. Tylko po to jadę :D

W Wawie wyglądało to słabo bo był tylko druk 3D. Jednak cała otoczka, z maszynami robo robotę.

na jakich maszynach tak wolno drukowano?
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 9
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: marek91 »

Maszyny na targach mają drukować wolno żeby nie trzeba było co godzinę jej odpalać od nowa, szkoda na to czasu.
Od szybkiego druku można oczopląsu dostać, to ma jechać powoli, wiecie, z gracją :)
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: McKee »

Można puścić duży skomplikowany wydruk. Zresztą jak się ktoś nudzi na stoisku siedząc w kącie czy na środku (zaobserwowane), to może publikę przyciągać demonstrując jak łatwo i przyjemnie puszcza się kolejne wydruki. :rotfl:
Wszystkie poza Zortraxem wolno drukowały, a już Ultimakery (poza Virginowym) to szczególnie wolno. :lol:
Nieważne / nieistotne, to ci wystawiający niosą kaganek oświaty ... i wychowują sobie klientów....
Jak ktoś przyjdzie z "sali poważnych maszyn" i zobaczy takiego UM-a drukującego wolniej i gorzej niż Prusa jego dziecka/kuzyna itp, to na pewno kupi do firmy... (ja bym nie kupił). I żaden drukowany krasnal go nie przekona że to jest do biznesu potrzebna rzecz. :fool:
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 15
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: Julian »

Co do siedzenia na środku czy w kącie. Też to praktykowałem. Niestety zwiedzającym się wydaje, że jesteśmy tam w nagrodę, a raczej ciężko tak to pojmować. Zwłaszcza teraz jak mamy 3 dni. W zeszłym roku w Kielcach byłem, po pierwszym dniu tak zmęczony, że usnąłem w samochodzie, gdy pomocnik płacił za paliwo na stacji :D

Nie wiem o co chodzi z tym wolnym drukowaniem. Ja lecę na 70 mm/s. Nie uważam, że jest to szybko, a ni wolno. Jest tak średnio :D
Marcin_Polak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 11
Rejestracja: 08 lut 2017, 14:22
x 2

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: Marcin_Polak »

Panowie, wybieram się na targi jako laik, przyszły hobbysta może przedsiębiorca. Dysponuję jednym dniem. Macie jakieś dobre rady? Jak się przygotować, na co zwrócić uwagę, może nie pierwszego dnia się wybrać a ostatniego?

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

Post autor: McKee »

Sekal pisze:... uznaliśmy, że najlepiej będzie 30 marca ustawić na jeden dzień strefę pasjonatów. Jest to czwartek prawie koniec tygodnia - mam nadzieję, że pozwoli jak największej liczbie osób wziąć udział w wydarzeniu. ...
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy”