ABS i odklejanie sie od szkła..

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: ABS i odklejanie sie od szkła..

Post autor: McKee »

Jeżeli z kogoś to z mcxmcx, który napisał że warstwa jest OK. Nikt z wydruku Rafała się nie nabiał przecież? Jest skopany i to raczej stwierdzenie faktu. Trzeba nad nim popracować. Stwierdzenie: "jest ok, lecimy dalej" jest wprowadzaniem w błąd i wywołuje uśmiech politowania / facepalm / itp ... ale nie nad wydrukiem tylko oceniającym, któremu coś takiego pasuje.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6385
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: ABS i odklejanie sie od szkła..

Post autor: dragonn »

Aaa nie zwróciłem uwagi że to napisał mcxmcx, wybaczcie. No jest wprowadzeniem w błąd, jeszcze jak pierwsza warstwa się sciężki nie zlewają ale nie ma takiego falowania to ma to szansę wyjść dobrze.. ale jak ścieżki się falują to jest to dosłownie na granicy tego że filament się łapie.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: ABS i odklejanie sie od szkła..

Post autor: McKee »

Zauważ że brim jest OK, więc spodziewam się, że drukarka nie ma luzów (tak mi się wydaje). IMHO coś jest skopane w ustawieniach - powinno być widać w nagłówku g-code. Ktoś napisał underextrusion - zgoda - tylko dlaczego? (nie sądzę żeby bezpośrednio za mały flow był ustawiony).
rafalrozek
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6385
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: ABS i odklejanie sie od szkła..

Post autor: dragonn »

a może skopana jest szerokość pierwszej warstwy? Nie jestem pewny jak to wpływa w różnych silcerach na wydruk ale może być tak że na brim nie wpływa.
rafalrozek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 28
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:51

Re: ABS i odklejanie sie od szkła..

Post autor: rafalrozek »

Tak jak ktoś proponował, tym razem kostka bez wypełnienia. Były spore problemy z drukowanie góry, przez co ostatecznie jest mała dziura. Aktualnie próbuje to teraz odkleic co widać na zdjęciu..(jakieś sposoby?)
Ogólnie jestem bardzo zadowolony a trochę mnie przestraszyliscie.. Ktoś pytał czy jak dotknę ekstrudera to czy się rusza.. Niestety tak jednak gdy mocniej odkrece śruby to ekstruder ciężko chodzi i ma charakterystyczne przeskoki podczas drukowania. Może dlatego te rogi nie wychodzą :(

Ah zapomnialbym, kostkę drukowalem na na 110 stopniach, pod stół podłożem biala wate mineralna która świetnie daje rade.
Załączniki
IMG_20171223_191525.jpg
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: ABS i odklejanie sie od szkła..

Post autor: kretu »

Jak schłodzi się szyba to najlepiej psiknąć z odwróconej puszki sprężonego powietrza na spód wydruku albo kostka lodu i pod drugiej stronie szyby schładzasz. Dla odważnych nie czekasz na schłodzenie ryzykujac pęknięciem szyby :D Ja tylko głupio zapytam co cię wzięło na ABS jest jakiś konkretny powód dlaczego akurat ten materiał? Wiem że może głupie pytanie ale ja osobiście prawie go nie używam bo wolę PET-G czy PLA I szczerze powiedziawszy nie widzę dużo zastosowań gdzie ABSu nie można zastąpić tamtymi dwoma materiałami które są zwyczajnie w świecie przyjemniejsze w użyciu zwłaszcza w przypadku drukarki bez zamkniętej komory.
rafalrozek
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 8
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: ABS i odklejanie sie od szkła..

Post autor: MaxXxi47 »

Ja kupiłem szpachlę metalową za 3zł w markecie i naostrzyłem brzeg tak jak ostrzę w domu noże - czyli że można się tym spokojnie ogolić :D
Potem ostrożnie wbijam z jednej strony i podważam. Zrobiłem tak bo jest to najszybsza metoda oddzielania wydruków. Na ciepłym stole spokojnie zdejmuję to co się wydrukowało, dopsikuję Hegrona i puszczam następny. Wcześniej używałem ostrzy z noży do tapet ale był mega niewygodne przy podważaniu - dlatego powstała turbo-ostra szpachla.
rafalrozek
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: ABS i odklejanie sie od szkła..

Post autor: Domell »

Daj top layer 0.
Haha :) czyli temp stołu, u siebie sprawdzałem kamerą termo i temp stołu mam o 10-15 stopni nizszą od zadanej :( dla tego pisałem o 100-110 stopniach.
Co do ekstrudera to zobacz czy sam radiator nie ma luzu w plastiku który go trzyma.
A sorki to uchwyt metalowy, sprawdź luzy i czy pasek dobrze napięty i czy wózek gładko śmiga na prowadnicach choć ścianki już jakoś wyglądają ;)
T.
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 2485
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 312

Re: RE: Re: ABS i odklejanie sie od szkła..

Post autor: mcxmcx »

rafalrozek pisze:Tak jak ktoś proponował, tym razem kostka bez wypełnienia. Były spore problemy z drukowanie góry, przez co ostatecznie jest mała dziura. Aktualnie próbuje to teraz odkleic co widać na zdjęciu..(jakieś sposoby?)
Ogólnie jestem bardzo zadowolony a trochę mnie przestraszyliscie.. Ktoś pytał czy jak dotknę ekstrudera to czy się rusza.. Niestety tak jednak gdy mocniej odkrece śruby to ekstruder ciężko chodzi i ma charakterystyczne przeskoki podczas drukowania. Może dlatego te rogi nie wychodzą :(

Ah zapomnialbym, kostkę drukowalem na na 110 stopniach, pod stół podłożem biala wate mineralna która świetnie daje rade.
Czy kolega dokonał znaczących zmian ustawień w porównaniu do tego zdjęcia z 1.5 warstwy, czy poleciał dalej?
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7571
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: ABS i odklejanie sie od szkła..

Post autor: Berg »

MaxXxi47 pisze:To nie jest lakier do włosów a żel w spreju - niby jeden pies a jednak spora różnica ;P
Taki i tylko taki
Obrazek
W Auchan 15zł - w Rossmanie 17zł ;)
tak własnie dziś spradziłem trzyma jak diabli.
Kosmetyczny nie sieciowy. Większy za 12zł. Mniejszy za 10.

Dodatkowo ten aplikator jest lepszy niż spray. mniej leci na boki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”