Strona 1 z 1

Klon Mosquito

: 19 sie 2019, 08:47
autor: raf

Re: Klon Mosquito

: 19 sie 2019, 14:01
autor: morf
Czekamy na wersje od TriangleLabs xD

Re: Klon Mosquito

: 19 sie 2019, 19:58
autor: szendo
Zastanawia mnie tylko dlaczego e3d nie zrobiło czegoś podobnego.
Ehh gdybym tylko miał tokarkę sam bym taki zrobił :(

Re: Klon Mosquito

: 19 sie 2019, 22:58
autor: Marvin27
Hmm. Jakby ten klon był tańszy to może kiedyś bym zrobił porównanie do oryginalnego Mosquito. :)

Re: Klon Mosquito

: 19 sie 2019, 23:20
autor: sp6vgx
Hmm a że tak zapytam nieśmiało... a co w tym takiego cudownego - bo dawno z braku czasu nie śledzę tego co się pojawia na rynku... Jednym słowem, plusy minusy - dlaczego warto zrobić z tym eksperyment...

Re: Klon Mosquito

: 19 sie 2019, 23:36
autor: dragonn
sp6vgx pisze:Hmm a że tak zapytam nieśmiało... a co w tym takiego cudownego - bo dawno z braku czasu nie śledzę tego co się pojawia na rynku... Jednym słowem, plusy minusy - dlaczego warto zrobić z tym eksperyment...
Słyszałem że wybacza dużo więcej jeśli chodzi o ustawienie retrakcji niż V6 a nadal jest oczywiście full metal.
Heatbreak jest całkiem inaczej zbudowany.

Re: Klon Mosquito

: 20 sie 2019, 07:43
autor: szendo
Generalnie to cała dysza i blok grzejny mocowany jest na stabilniejszej i odseparowanej od heatbreak'a ramie.
Dzięki temu heatbreak może być cieniutki jak słomka bo prowadzi tylko filament a nie trzyma już całej grzałki i dyszy jak w przypadku v6.
W tym przypadku ewentualny heatcreep wywoływany by był przez przenoszenie ciepła przez filament a nie rurkę, ale...
tutaj chłodzenie jest wydajniejsze bo dmucha również na cięką rurkę więc chłodzi odrazu filament a nie jak w v6 sam radiator gdzie filament może i tak się rozgrzewać.

Re: Klon Mosquito

: 23 sie 2019, 18:05
autor: Marvin27
Ciekawe czy klon coś takiego wytrzyma:

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=d0kG5gckvF4

Re: Klon Mosquito

: 23 sie 2019, 19:25
autor: panWiadr0
Ja nie mam wątpliwości ;]

Re: Klon Mosquito

: 27 sie 2019, 19:37
autor: PrzemoS
Gdyby ktos kupil i testowal BEDE wdzieczny za Relacje :) bo zastanawiam sie czy jest sens zmiany z e3d na Mosquito w delcie :)

Re: Klon Mosquito

: 27 sie 2019, 20:22
autor: Berg
Kompletnie nie kumam co i po co chciał pokazać autor "Torque testing the Mosquito Hotend" .

Re: Klon Mosquito

: 27 sie 2019, 21:28
autor: emartinelli
Chyba dla zabawy, cos w stylu crash testu Nokii 3310 ;)

Re: Klon Mosquito

: 27 sie 2019, 22:55
autor: Holgin
Myślę, że wytłumaczenie jest dość proste - pokazują, że pomimo super cienkiego heat break'a, ich hotend jest znacznie bardziej wytrzymały od konkurencji w postaci E3D ;)

Re: Klon Mosquito

: 27 sie 2019, 22:56
autor: dragonn
Dokładnie, jedna z zalet Mosquito to podobno bezproblemowa szybka wymiana dyszy bez konieczności przytrzymywania bloku jak w E3D

Re: Klon Mosquito

: 01 wrz 2019, 14:56
autor: M4G1K
Z takich ciekawostek to nie doczekamy się wersji od Triangelab. Mają założoną sprawę sądową przez autora projektu Mosquito i osobiście spotkał się z Nimi i postanowili zaprzestania produkcji po czym doszli do wniosku o zaprzestanie w ramach ugody produkcji.( przez pewien czas był dostępny hotend od Triangelab Mosquito ).

Re: Klon Mosquito

: 08 wrz 2019, 23:22
autor: Marvin27

Re: Klon Mosquito

: 28 paź 2019, 19:39
autor: Marvin27
Czujnik do Mosquito - ciekawi mnie w jakim % jest zgodne z oryginałem, czy będzie podawać te same wartości dla danej temperatury.
https://s.click.aliexpress.com/e/CP8IM77i7

Re: Klon Mosquito

: 14 lis 2019, 11:59
autor: raf
Ponoć ma się pojawić niebawem nowy hotend od Trianglelab mocno inspirowany Mosquito.

Re: Klon Mosquito

: 14 lis 2019, 12:33
autor: Berg
wow. Tak, to mój ulubiony Chińczyk.

EDIT: choć zaraz, trochę to bez sensu. Jakie jest zadanie żebrowania aluminiowej obudowy. Przecież tak zrobiona tylko zwiększa odporowadzanie ciepła z samego bloku i ogranicza przepływ powietrza przez radiator wokół filamentu.
To mocowanie trzeba zrobić z PEEK a nie aluminium.

Albo cztery tulejki ceramiczne przy bloku, potem rurki z PEEK . JAk się pojawi trzeba kupić sam blok i radiator. Resztę zrobić włażnie tak.

Re: Klon Mosquito

: 14 lis 2019, 13:23
autor: dragonn
pytanie czy PEEK będzie na tyle sztywny i mocny żeby bez problemu odkręcać i przykręcać dyszę bez trzymania bloku.
Tulejki ceramiczne też nie wiadomo czy wytrzymają.
A jak dla mnie to główna zaleta takiego mocowania bloku względem normalne E3D. Dlatego niecierpliwe czekam na to od triangle

Re: Klon Mosquito

: 14 lis 2019, 13:33
autor: Berg
ja mam mały nastawny francuz przy drukarce i przytrzymanie bloku zazwyczaj nie jest problemem. W każdym razie wolę optymalizować chłodzenie, niż ten aspekt.

Re: Klon Mosquito

: 14 lis 2019, 13:43
autor: dragonn
Mnie to zawsze wkurza dlatego chcę głowicę która nie ma tego problemu a tutaj dodatkowo pasuje ona w mocowanie V6 (jak dla mnie genialne).
Co do chłodzenia nie martwiłbym się o to, na pewno trochę ucieka przez to z bloku ale wydaje mi się to bez znaczenia a już sam heatbreak w ogóle nie powinien mieć styczności z tym ciepłem które idzie po tych żebrach.

Re: Klon Mosquito

: 17 lis 2019, 14:05
autor: Marvin27
Trianglelab się wycofało, ale inni nie:
https://pl.aliexpress.com/item/4000351439427.html

Re: Klon Mosquito

: 17 lis 2019, 16:02
autor: raf
image0.png.jpg
Need to wait 10 days.
I am stressed. . There are dozens of fans who are asking to buy.
I need to check the details of the accessories a little bit now.
And to produce the main body.

The subject will have laser marking (LOGO) at the end.
- - We are still working on tube polishing. Make the interior of the main pipe smoother and smoother.
This can only be done manually.

So it is very time consuming.

Re: Klon Mosquito

: 17 lis 2019, 23:42
autor: Marvin27
raf pisze:Ponoć ma się pojawić niebawem nowy hotend od Trianglelab mocno inspirowany Mosquito.
ten "klon" nie był przypadkiem na #MRRF2019 lub #ERRF2019 ?

Re: Klon Mosquito

: 19 lis 2019, 11:52
autor: Marvin27
Porównanie klonu do oryginału
https://3dprintbeginner.com/nf-crazy-ho ... ternative/

PS: ktoś chyba z Polski, albo po prostu ktoś lubi filament DD :)

Re: Klon Mosquito

: 19 lis 2019, 12:09
autor: Berg
IMG_20191119_120232.jpg
IMG_20191119_120308.jpg
IMG_20191119_120321.jpg
IMG_20191119_120541.jpg
IMG_20191119_120424.jpg

Re: Klon Mosquito

: 19 lis 2019, 16:38
autor: morf
Do delty go :)

Re: Klon Mosquito

: 19 lis 2019, 16:53
autor: Berg
właśnie nie wiem..... Może do HC. A widziałeś jakiś projekt efektora do Delty?

Re: Klon Mosquito

: 19 lis 2019, 17:19
autor: morf
Nope.
Niestety ale znając Twoje umiejętności na kolanie w 15min ogarniesz projekt :)
Brak pomysłu na efektor a to jedna z przyczyn dlaczego jeszcze nie zakupiłem tego klona...

Re: Klon Mosquito

: 19 lis 2019, 19:35
autor: Berg
pomysł mam prosty. Płytka z laminatu węglowego z dokręconym bezpośrednio mosqiuto. Tylko zmniejszy się o jakieś 2 cm w Z

Re: Klon Mosquito

: 19 lis 2019, 19:53
autor: Marvin27
morf pisze:Do delty go :)
https://www.filastruder.com/collections ... em-adapter

Do płytki od Duet dla delty to stosują.

Re: Klon Mosquito

: 19 lis 2019, 20:24
autor: morf
rafaljot pisze:pomysł mam prosty. Płytka z laminatu węglowego z dokręconym bezpośrednio mosqiuto. Tylko zmniejszy się o jakieś 2 cm w Z
On powinien wejść bez problemu w "budę" po standardowym radiatorze na szerokość prawda?

Re: Klon Mosquito

: 19 lis 2019, 22:32
autor: Berg
Chyba nie.
Coś mi mówi że to by była zbrodnia nie odchudzić przy okazji z żelastwa tej głowicy.

Re: Klon Mosquito

: 20 lis 2019, 03:26
autor: dziobu
Też czekam na jakieś pierwsze i drugie wrażenia. Nie wiem czy w swojej przewidzieć E3D czy to. Różnica w cenie jest znaczna.

Re: Klon Mosquito

: 24 lis 2019, 18:17
autor: Berg
Leci pierwszy wydruk,
- lekko zawinąłem kaptonem,
- dałem grzałkę 50W, (DuetWifi mnie opierdolił przy PID Tuning :P, że jestem głupi :D )
- wentylatorek Sunon 25x25mm
- harowaną dyszę zamiast tego nie wiem co, która była w zestawie
IMG_20191124_173746.jpg
IMG_20191124_173727.jpg
Już nie leci, wentylator nie chodzi :D
IMG_20191124_175012.jpg

Re: Klon Mosquito

: 26 lis 2019, 07:47
autor: dragonn

Re: Klon Mosquito

: 26 lis 2019, 08:19
autor: dragonn
sorry za post pod postem ale chciałem dodać że zamówione :lol:

Re: Klon Mosquito

: 26 lis 2019, 10:15
autor: spec
Jak dla mnie duży minus za brak mocowania pod wentylator.

Re: Klon Mosquito

: 26 lis 2019, 10:22
autor: dragonn
spec pisze:Jak dla mnie duży minus za brak mocowania pod wentylator.
To mam całkowicie gdzieś, leży ich mi już pełno bo mocowanie w HEVO takie jak jest w Prusie MK3/MK2. A takie mocowanie można spokojnie wydrukować sobie, tu pasuje przecież standardowe z V6

Re: Klon Mosquito

: 26 lis 2019, 10:29
autor: dziobu
rafaljot pisze:Leci pierwszy wydruk,
Coś gdzieś przegapiłem - co to za fikuśny ekstruder?

Re: Klon Mosquito

: 26 lis 2019, 10:53
autor: Berg
@dziobu Zesty Nimble

@dragon, no spoko, będzie pasował od razu do Prusy, bez przerabiania.

Wczoraj puściłem wydruki z ASA - wszystko na 100mm/s wyszło spoko. A ja mam tę wersję "wolniejszą"

Re: Klon Mosquito

: 26 lis 2019, 11:51
autor: spec
dragonn pisze: To mam całkowicie gdzieś, leży ich mi już pełno bo mocowanie w HEVO takie jak jest w Prusie MK3/MK2. A takie mocowanie można spokojnie wydrukować sobie, tu pasuje przecież standardowe z V6
Jasne, że można, wszystko można ale po co kombinować i dokładać nowe rzeczy? Oryginał temat chłodzenia ma po prostu lepiej rozwiązany.

Re: Klon Mosquito

: 26 lis 2019, 11:56
autor: dragonn
spec pisze: Jasne, że można, wszystko można ale po co kombinować i dokładać nowe rzeczy? Oryginał temat chłodzenia ma po prostu lepiej rozwiązany.
Absolutnie się nie zgadzam, oryginalne chłodzenie jest do kitu rozwiązane bo większość osób obraca go tak że wylot jest wprost na mocowanie hotendu i kable przez co ciepłe powietrze się kotłuje z tyłu i potrafi to nie działać tak jak powinno. To co jest w MK2/MK3 jest dużo lepszym rozwiązaniem. Do tego kieruje wylot powietrza w górę co pomaga przy drukowaniu np. ABS żeby nie wiało na niego przypadkowo tam gdzie nie powinno.

Re: Klon Mosquito

: 26 lis 2019, 13:25
autor: Marvin27
Ciekawe czy na 100% to jest blok z miedzi ?

Re: Klon Mosquito

: 26 lis 2019, 14:39
autor: spec
dragonn pisze: Absolutnie się nie zgadzam, oryginalne chłodzenie jest do kitu rozwiązane bo większość osób obraca go tak że wylot jest wprost na mocowanie hotendu i kable przez co ciepłe powietrze się kotłuje z tyłu i potrafi to nie działać tak jak powinno. To co jest w MK2/MK3 jest dużo lepszym rozwiązaniem. Do tego kieruje wylot powietrza w górę co pomaga przy drukowaniu np. ABS żeby nie wiało na niego przypadkowo tam gdzie nie powinno.
Ale rozmawiamy o hotendzie a nie o tym jak ktoś go montuje. Nawet najlepsze rozwiązanie można zepsuć. Jestem zwolennikiem minimalizacji elementów i oryginał pod tym względem lepiej wygląda. Ale każdy ma swoje zdanie i szanuje Twoje.

Re: Klon Mosquito

: 26 lis 2019, 20:39
autor: Marvin27
Czym się różni fizycznie wersja Standard Flow od Large Flow ?

Re: Klon Mosquito

: 26 lis 2019, 21:04
autor: dragonn
Marvin27 pisze:
Czym się różni fizycznie wersja Standard Flow od Large Flow ?
Tym co zwykłe V6 od Wulkana. Fizycznie po prostu wyższa część heatbreaku nie jest chłodzona co wydłuża heatblock

Re: Klon Mosquito

: 27 lis 2019, 10:04
autor: morf
Tak na marginesie, jak do tego "okraglaka" od trianglelabs doczepic jakis wentylator dmuchajacy na radiator? (chyba na trytytkach? :-) )

Re: Klon Mosquito

: 27 lis 2019, 10:06
autor: dragonn
morf pisze:Tak na marginesie, jak do tego "okraglaka" od trianglelabs doczepic jakis wentylator dmuchajacy na radiator? (chyba na trytytkach? :-) )
Ludzie normalnie.... bierzesz ten sam plastik którego używasz z zwykłym V6. Przecież to jest w pełni kompatybilne z V6, również z jego fanductem

Re: Klon Mosquito

: 27 lis 2019, 10:12
autor: morf
Ok moze faktycznie tak jest :) Jakos optycznie "ze zdjec" zdaje sie byc wieksze niz przecietny radiator v6. Moze złudzenie przez to ze ma przeswit w srodku. Chyba zamowie i ja...

Re: Klon Mosquito

: 27 lis 2019, 10:24
autor: dragonn
morf pisze:Ok moze faktycznie tak jest :) Jakos optycznie "ze zdjec" zdaje sie byc wieksze niz przecietny radiator v6. Moze złudzenie przez to ze ma przeswit w srodku. Chyba zamowie i ja...
▉Compatible:
①No V6 adapter status
Compatible with mosquito HOTEND related extruder and extruder
Compatible with trianglelab AL-BMG-MQ

②V6 adapter status
Compatible with all V6 HOTEND interfaces
Compatible with Prusa I3 MK3/MK3S
Compatible with Titan Extruder
Compatible with BMG Extruder
Nie było by takiej informacji kiedy byłby inny rozmiar. Ale na dowód:
Obrazek
Obrazek
Oba mają 22mm średnicy :piwo: