Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: virgin71 »

Ja jednak optuję za http://www.printo3d.pl/sklep/drukarki-3d/printo-h2/ chłopaki się znają, jest to polski produkt. Złożenie nie wymaga jakiejś specjalnej gimnastyki. Drukuje przyzwoicie.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: McKee »

Taki sam szmelc :rotfl: jak CTC. ;)
Na dodatek z dużo, dużo słabszymi perspektywami rozbudowy.

Model PrintO za 1800,- różni się od tego za 2600,- tylko silnikami z demobilu? Aż taka różnica na używanych silnikach jest?

Ultimaker to wysoka klasa jest z dużym wsparciem "społeczności".
CTC jest klonem innej znanej drukarki (Makerbot-a) z jeszcze większym wsparciem (i Makerbota, i różnej maści klonów, i samego CTC - jest bardzo popularna w Niemczech zwłaszcza - na Thingiverse dużo niemieckich ulepszeń, ale także w UK).
Wykonanie CTC jest gorsze niż Ultimakera ale czy PrintO to już nie jestem pewien patrząc na zdjęcia / drukowane elementy / matowe prowadnice i problemy o których na forum pisano (tylko nie pamiętam czy tu czy na starym reprapowie).
Do CTC jest pełna listy poprawek i ulepszeń (np. tu: https://www.3dhubs.com/talk/thread/must ... cator-dual) oraz np. gotowe profile do Simplify3D - jest tak znana że pod własną nazwą tam figuruje (specjalne profile do niej właśnie). Dlatego piszę że "rozwojowa". Czytałem blog gościa, któremu z CTC wychodziły lepsze wydruki niż z Ultimakera 2 (jak znajdę link to podrzucę - jakieś czołgi drukować - może ktoś kojarzy jego bloga - sporo o Ultimakerze i u niego przeczytałem pierwszy raz o CTC / on mnie zainteresował (bo Ultimaker to nie dla mnie że względu na 3mm - więc szukałem alternatywy).
Tu opinie o CTC (jeden gość pisze, że lepsza od FlashForge!): https://www.3dhubs.com/talk/thread/ctc- ... ed-printer , a PrintO? Nikt nie słyszał. Gate 2.0? Też nikt nie słyszał. Jak ktoś chce grzebać / ulepszać to ilość egzemplarzy na świecie ma znaczenie (a przy okazji można sobie angielski podszkolić, może znajomości narobić (o młodym człowieku myślę ;)). A przy tej ilości wyprodukowanych egzemplarzy jest ogrom informacji co w tej drukarce można ulepszać...
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: virgin71 »

Niestety UM2 to drukarka, w której postawili na bezobsługowość, kosztem jakości. Na niej ustawiasz druk i wiesz, że wyjdzie i będzie śmigać. Na UMO musisz być przy starcie. Wydruki za to są dużo lepsze i dużo szybsze. To fakt. Ja jestem za printo, ze względu na pochodzenie, ale może masz rację, że lepiej brać ctc.
GGonsior
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 27
Posty: 39
Rejestracja: 12 lis 2016, 18:47

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: GGonsior »

Z ciekawości jak wygląda głośność w CTC bizer?
Bo drukarka będzie w moim pokoju :( I czy są jakieś patenty na wyciszenie drukareczki?

dodam że mam mały pokój :/ ok 2,2m x 3,2m :( A na drukarke mam praktycznie tyle miejsca jakie są jej rozmiary :(
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 3454
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 567

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: Kopytko »

Niestety CTC to monster głośności przynajmniej mój. :(
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
GGonsior
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 27
Posty: 39
Rejestracja: 12 lis 2016, 18:47

Re: RE: Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: GGonsior »

Kopytko pisze:Niestety CTC to monster głośności przynajmniej mój. :(
Jakie sa szanse ze zasne jak bd mial sluchawki z muzyka na uszach? -Tak musze sluchac muzyki 24/h takie uzaleznienie :) -Od malego u mnie w domu leci muzyka 24/h

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Sokoli
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 224
Rejestracja: 03 paź 2016, 12:58
Lokalizacja: Radom
x 27

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: Sokoli »

Absolutnie nie polecam spać w jednym pokoju z drukarką - mi się nie udało ani razu...

Ja miałem na początku drukarkę w swoim pokoju gdzie zwykle siedzę.
Przy wydrukach do 2h było jeszcze ok.
Przy dłuższych człowiek powoli wariuje + nie jest to dobre dla zdrowia.
GGonsior
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 27
Posty: 39
Rejestracja: 12 lis 2016, 18:47

Re: RE: Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: GGonsior »

Sokoli pisze:Absolutnie nie polecam spać w jednym pokoju z drukarką - mi się nie udało ani razu...

Ja miałem na początku drukarkę w swoim pokoju gdzie zwykle siedzę.
Przy wydrukach do 2h było jeszcze ok.
Przy dłuższych człowiek powoli wariuje + nie jest to dobre dla zdrowia.
Przez dzien, na spokojnie przezyje - muzyka da rade byc glosniejsza niz drukarka :) Ale w nocy nie wiem jak to bedzie... W teorii moge ja wynieść do piwnicy (mam warsztat w niej)... Ale bedzie ja słychać :( i potencjalny zlodziej ma okazje(mieszkam w bloku) ... Najwyżej materac i bd spal w innym pokoju....

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: FlameRunner »

GGonsior, ile jesteś w stanie wydać w tej chwili?
GGonsior
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 27
Posty: 39
Rejestracja: 12 lis 2016, 18:47

Re: RE: Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: GGonsior »

FlameRunner pisze:GGonsior, ile jesteś w stanie wydać w tej chwili?
na chwile obecna ok 400 zlotych, chyba że naprawde jakaś okazja to być może więcej, wszystko zależy od rodziny :shout: :( W przeciagu najblizszych 10 dni powinno dojsc od 800 zl do 1200zl, tak sie kończą aukcje na allegro :) Potem przez grudzień kolejny grosz wpadnie :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”