Co dziś drukujesz?

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 23
Posty: 3454
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 567

Re: Co dziś drukujesz?

Post autor: Kopytko »

McKee pisze:PrzemoS: Chodzi o skok śruby i drukowanie w "wielokrotnościach" kroków silnika.
Proponuje wydzielić to pytanie do innego tematu.
Zbieram się od dłuższego czasu do dyskusji na ten temat, bo mam wrażenie, że jest w tym głęboki "fakap".
Też proponuje. Przemek wykaż się :)
biorąc pod uwagę mikrokrok to już całkiem inna sprawa, warto by moze poruszyć dlaczego nie brać pod uwagę mikrokroku , który jest dostępny a może niepotrzebny :) jeżeli bierze si pod uwagę tylko pełne kroki?
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 6
Posty: 1024
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Co dziś drukujesz?

Post autor: samezrp »

A nie za duża ona jakaś? 0.2 kupowałbym od razu. Tym bardziej, że ostatnio pierwszy raz od pół roku 2 dysze mi się zatkały i udało mi się przekosić gwint przy wkręcaniu więc i blok i dysza do wymiany :/
A co do wielkości dziury jakoś nie zależy mi na czasie, bardziej na dokładności.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Co dziś drukujesz?

Post autor: McKee »

Znowu pudło :lol:
Posty nabijasz czy co? ;)
Mniejsza dysza to większe szanse zapchania.
0.4 to standard.
Jeżeli się boisz zapychania to raczej 0.5mm bym proponował (Gate np. takie ma w standardzie).
Wydrukuj sobie coś większego, jak ci wyjdzie 80h wydruku na dyszy 0.2 i warstwie 0.1 to zmienisz zdanie (cienką duszą nie możesz grubych warstw drukować: najlepiej nie przekraczać 0.8 średnicy dyszy).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Co dziś drukujesz?

Post autor: virgin71 »

Tylko po co dysza mniejsza niż 0.4? W 0.2 maksymalny przepływ będzie tak zredukowany, że drukować trzeba będzie bardzo pomału. Raczej się w górę do 0.8 idzie.
Kolega @samezrp jest jakiś bardzo poza tematem druku, bo pisze o zupełnie innych tematach. Nie zdziwię się, jak zaraz zacznie rzucać reklamami chińskiego filamentu;)
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 1
Posty: 313
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Co dziś drukujesz?

Post autor: WillingMagic »

Virgin jak musisz wydrukować jakąś drobnicę, albo bardzo dokładnie. Ja np. wydrukowałem koledze mała zębatkę(ok. 5-6mm) do radia i dysza 0.4 była do tego za duża, a na 0.25 wyszło całkiem dobrze.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 6
Posty: 1024
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Co dziś drukujesz?

Post autor: samezrp »

virgin71 pisze:Tylko po co dysza mniejsza niż 0.4? W 0.2 maksymalny przepływ będzie tak zredukowany, że drukować trzeba będzie bardzo pomału. Raczej się w górę do 0.8 idzie.
A bo na przykład nie wyobrażam sobie, żeby dyszą 0.4 drukować szczegóły jak na focie (może mam słabą wyobraźnię?).
20161031_181107.jpg
20161031_181107.jpg (57.57 KiB) Przejrzano 3847 razy
virgin71 pisze:Kolega @samezrp jest jakiś bardzo poza tematem druku, bo pisze o zupełnie innych tematach.
Możesz rozwinąć myśl?
virgin71 pisze:Nie zdziwię się, jak zaraz zacznie rzucać reklamami chińskiego filamentu;)
A zdziwisz się i to bardzo. Nie mam, nie miałem i nie będę miał zamiaru uprawiać tu jakiegokolwiek handlu. I możesz to zacytować jak się to zmieni, a wtedy możesz oczekiwać skrzynki wódki, jaką sobie tylko wymarzysz. Ale wątrobę możesz uspokoić ;)

I widzę, że tu trzeba uważać na słowa, jak za przeproszeniem na elektrodzie (jak się ktoś poczuł urażony, z góry przepraszam), bo każde stwierdzenie niezgodne z ogólną linią zaraz będzie skrytykowane ;P No SPANC :)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 23
Posty: 3454
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 567

Re: Co dziś drukujesz?

Post autor: Kopytko »

Samez nie ma sie co obawiac nie jest tu jak na elektrodzie. Tylko juz takie zboczenie bo 90% uzytkownikow ktorzy dopiero co sie zarejestrowali i wala duza ilosc postow to tylko po to aby dodac jakies ogloszenie. Jak nie jestes ta grupa . chwala Ci :) co do dysz virginowi chodzi o to ze do 90% driukowanych rzeczy dysza 0.4 jest idealna. A 0.2 jak wspominasz raczej do detali. Sam uzywalem 0.25 do zebatek bo 0.4 to kicha. Co do 0.25 na codzien to i dla mnie porazka bo poprostu szkoda czasu na wydruki taka dysza i drukowanie elementu na caly stol..
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Co dziś drukujesz?

Post autor: virgin71 »

Szczególnie, że piszemy w kontekście dość dużych wydruków, a nie zębatek. Zaliczyłeś 2 pudła;) więc przyjąłem, że jest możliwy układ, o którym napisał Kopytko.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 6
Posty: 1024
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Co dziś drukujesz?

Post autor: samezrp »

E tam, zaraz pudła. O ile pudłami nazywasz zapchanie głowicy, a nie to, że napisałem w innym wątku to co mi w głowie siedziało, ale wydawało mi się, że emotikona załatwi resztę :)
Swoją drogą to normalnie uwierzę w szczęście początkującego, bo dość długo drukowałem na czystej szybie i occie ABS bez żadnych problemów. Pojawiły się gdy przeczytałem, że ABS nie jest taki różowy...

A żeby było w temacie, to właśnie wydrukowałem kumplowi szlufkę do Garmina z gumy, nie mógł dokupić zagubionej.
Clip.jpg
Clip.jpg (13.08 KiB) Przejrzano 3800 razy
Grubość ścianki 1mm, szerokość wew. 15mm. Niestety nie obfotografowałem po wydruku i już oddałem.

Zrobiłem też od podstaw monitor filamentu na enkoderze i liczniku optycznym. Repetier niestety IMHO ma lekko zrypaną obsługę zacięcia filamentu, szczególnie przy retrakcji a także przy manualnym sterowaniu. Przy retrakcji potrafi się zakręcić jak za małą ilość kroków się poda (mniejszą niz prawie 5x liczba kroków przy debug 100%, a polecają jakieś x2,3 ).
A ręczne sterowanie potrafi wywołać obsługę zacięcie filamentu co doprowadza do szału szczególnie gdy widzisz, że głowica ma paprocha i próbujesz go przepchnąć wymuszając pracę ekstrudera na full.
No ale to inna bajka, jak ktoś zainteresowany mogę opisać co i jak w osobnym temacie.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Co dziś drukujesz?

Post autor: McKee »

samezrp pisze: ABS nie jest taki różowy...
Jak nie jest, jak przecież jest. Proszę bardzo różowy ABS :D:
Obrazek

(kontekst: Oglądałem właśnie Maxa Kolonko "Mowie jak jest" o wyborach w USA, i cokolwiek by Trump nie powiedział to się go czepiają).

"Pudła" w kontekście mylenia tematów i zależności.
Mam kolejne, i aż mi żal to pisać, ale jaką masz średnicę dyszy? Dlaczego zaprojektowałeś szlufkę o grubości ścianki 1mm?
I nie będę dalej kopał ;) (ale wiesz o co chodzi?)

Opisz gdzieś, w nowym temacie ten monitor filamentu, może komuś się przyda.
Jest też wątek na to "co dziś zepsułeś" - historia paprocha byłaby fascynująca :lol:.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”