Co po enderze 3 pro

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 809
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 361

Re: Co po enderze 3 pro

Post autor: Abys »

To zależy czego ktoś oczekuje, czy chce wydruk czy chce sobie podłubać.
Bambus nie daje frajdy do dłubania kto by chciał, albo przyszłościowo coś sobie pozmieniać jak Voron np. i masa innych maszyn.
Pamiętaj o tym że nie każdy chce model, ty chcesz model i tyle to fajnie.
Kolega jak na razie napisał 1 post, sam dokładnie się nie określił czy lubi dłubać ale można gdybać że chciałby tylko model.
Raven
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
rafly
Postów w temacie: 2
Posty: 208
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
x 114

Re: Co po enderze 3 pro

Post autor: rafly »

Wszyscy te bambusy kupują, aż ciężko składa się ratriga v-core 500 w takich warunkach :/
Trolinka, Abys
FDM: Creality CR-10 Smart Pro, Raise E2, RatRig v-core 500
DLP/LCD: Wanhao Duplicator D7, Anycubic Photon Ultra, Creality Halot Mage
https://www.printables.com/pl/@RflStcn_1422713
:piwo:
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 4
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Co po enderze 3 pro

Post autor: Trolinka »

rafly pisze: 19 lip 2023, 01:00 Wszyscy te bambusy kupują, aż ciężko składa się ratriga v-core 500 w takich warunkach :/
Za młodu się grzebało i składało, teraz to ma być narzędzie po prostu a nie zabierać czas nadmiarowy :P
mcxmcx
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Mati
Postów w temacie: 1
Posty: 509
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 171

Re: Co po enderze 3 pro

Post autor: Mati »

rafly pisze: 19 lip 2023, 01:00 Wszyscy te bambusy kupują, aż ciężko składa się ratriga v-core 500 w takich warunkach :/
Tylko bambus nie ma takiego pola roboczego, więc nie ma co się na niego oglądać :) Będziesz pan zadowolony, też jakiś czas temu skończyłem 500tkę i jest świetna.
rafly
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 5
Posty: 230
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 127

Re: Co po enderze 3 pro

Post autor: RevanitaPL »

Mati pisze: 19 lip 2023, 07:18
rafly pisze: 19 lip 2023, 01:00 Wszyscy te bambusy kupują, aż ciężko składa się ratriga v-core 500 w takich warunkach :/
Tylko bambus nie ma takiego pola roboczego, więc nie ma co się na niego oglądać :) Będziesz pan zadowolony, też jakiś czas temu skończyłem 500tkę i jest świetna.
Jeszcze :D
2x Bambu Lab P1P
rastula
Postów w temacie: 7
Posty: 19
Rejestracja: 05 lip 2023, 16:16
x 1

Re: Co po enderze 3 pro

Post autor: rastula »

Mam w sumie tych drukarek "dobrze działających" z pięć.

A i tak wszystkie stoją i działa tylko bambus
do mnie dopiero druga jedzie, więc muszę swego doświadczyć bólu zanim to zrozumiem , że "tylko Bamboo" ;).

gdybym zaczął od B. to ilu ciekawych rzeczy bym się nie nauczył rozkręcając 12 raz hotend i kalibrujący ręcznie 25 punktów stołu...bezcenne...
Dygresja
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 3243
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1599

Re: Co po enderze 3 pro

Post autor: morf »

Nie robcie w kolejnym wątku zachwytu nad bambu czy inna konstrukcją.

To padło wiele razy na forum i przytocze kolejny raz:
Wszystko zależy od podejścia:
Niektórzy czerpią radość z projektowania, składania, przerabiania drukarek i ogólnie ujmując grzebania, dłubania. To jest ich hobby, to ich kręci i sprawia przyjemność.
Innych nie fascynuje sprzęt a wynik lub nawet czas uzyskania wyniku (wydruku) lub same wydruki lub cokolwiek innego.

Czy to naprawdę tak trudno zrozumieć?
Czy zawsze i wszędzie musi być tak ze grupa A musi narzucić grupie Z swój światopogląd jako jedyny słuszny?

:facepalm:

Temat dla mnie do zamknięcią bo nie wiem czy drodzy forumowicze zaangażowani w ten wątek ogarnęliście ale Autor wypowiedział się tylko raz, a dyskusja się ciągnie...
Screenshot_20230719_131728.png
Andrzej_W
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 3
Posty: 510
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Co po enderze 3 pro

Post autor: roman »

W kwestii formalnej... (wątek się trochę rozbiegł od początkowego tematu, więc sobie pozwolę)

Porówanie prędkości i akceleracji. Prędkość taka sama w każdym elemencie druku oraz wyłączone wszystkie spowalniacze jak flow, minimalny czas warstwy czy machine limits. Obliczenia są dokonane przez SuperSlicer więc pozostaje jeszcze kwestia tego na ile ona tam dobrze to liczy. Dane zostały przygotowane na modelu 3DBenchy (z jakimiś tam moimi ustawieniami: 3 obrysy, mały infil, itp.). Czasy druku dla poszczególnych wartości:
speed-acc.png
speed-acc.png (2.73 KiB) Przejrzano 813 razy
W każdym bądź razie to co chcę pokaząć to, że bez odpowiedniego przyspieszenia sama prędkość to po prostu puste liczby. I tak np. weźmy sobie sprzęt, który producent deklaruje druk do 500mm/s i jakieś tam przyspieszenie. Czyli, że faktycznie będziemy drukować 250mm/s, ale! na przykład - ten sprzęt przy 10K przyspieszenia, nie drukuje ładnie - jest "ghosting" itp., czyli, że trzeba zmiejszyć sobie przyspieszenie np z 10K do 3K to czas wydruku wzrasta aż o 50%.

PS: Ja wiem, że większość tutaj to rozumie to i wie - wklejam to dla świadomości może mniej obeznanych osób. Ja się przyznam, że kiedyś nie miałem tej świadomości, że to ma aż taki wpływ ;)

EDIT: Tak sobie pomyślałem, że tutaj możnaby skryptem wygenerować więcej próbek i pokaząć na wykresie trójwymiarowym, taką płaszczyznę jak to się zmienia w zależności od deóch czynników acc i prędkosći.
Pjoter, majek, morf, Andrzej_W, rastula, fyme, RevanitaPL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”