Artillery Sidewinder kolizja hotendu z wydrukiem

Jakość druku Cię nie zadowala?
Mario_L
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2023, 08:42

Artillery Sidewinder kolizja hotendu z wydrukiem

Post autor: Mario_L »

Witam wszystkich.
Mam dwa małe problemy:
1. Przed aktualizacją Marlina jeśli ręcznie anuluje wydruk poprzez wciśnięcie stóp na panelu (nie pausę) - głowica podnosiła się trochę i jechała na X0.
I to był koniec.

Po aktualizacji Marlina do najnowszej wersji jeśli ręcznie anuluje wydruk poprzez wciśnięcie stóp na panelu (nie pausę):

Głowica na chwilę się podnosi i następnie przesuwa się na X0 i Y0 obniżaląc jednocześnie głowice na osi Z....
Powoduje to kolizję z drukowanym przedmiotem...
Gdzie mogę to naprawić?

2. Wymieniłem heatbreaker na bimetal - wszystko super ale miałem tą nieszczęsną kolizje przy ręcznym stopie z wysokim detalem (ca 160mm) że aż głowica się odchyliła do góry o jakieś 10-15 stopni....
Po ponownym wykasowaniu luzów na rolkach osi X
Wypoziomowaniu stołu wygląda że drukuje tak samo ale coś nie tak jest z pierwszą warstwą:
Na fotkach ten lepszy brim to przed kolizją ten gorszy to po kolizji - nie mam pomysłu gdzie szukać przyczyny.
Druk - grubość ścianki jak i jej jakość są bez zauważalnych zmian, ale ten brim mnie niepokoi.

Jakieś pomysły jak "naprawić" ręczne przerwanie programu i co zrobić aby drukarka drukowała ten nieszczęsny brim jak przed kolizją?
Załączniki
20230630_090416.jpg
20230630_092028.jpg
Mario_L
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2023, 08:42

Re: Artillery Sidewinder kolizja hotendu z wydrukiem

Post autor: Mario_L »

Ok Poprawiłem wydruk poprzez ponowny przegląd rolek osi X i ich dokręcenie. Dodatkowo rozkręciłem głowicę i "poprawiłem" lekko zgięty po w/w kolizji heatbreak.
Z czasem wymienię to na nowy egzemplarz.
Pozostaje tylko te awaryjne zakończenie wydruku w trakcie jego trwania tak aby nie było już kolejnej kolizji.
W między czasie przetestowałem ten STOP wydruku - po przerwaniu wydruku głowica unosi się o kilka mm w Z i następnie przesuwa do X0 Y0 Z5
Co oczywiście jest przyczyną kolizji z wydrukiem - ponieważ drukarka się tak "zachowuje" po aktualizacji Marlin do wersji 2.1.2.1. - - tam widzę przyczynę...
Zainstalowałem Marlin 2.1.2.1 firmware od freakyDude...
Czy ten STOP jest określany w pliku Configuration.h czy może Configuration_adv.h?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”