[Artillery Hornet] Drukarka daje oznaki życia pomimo wyłączenia zasilacza wyłącznikiem

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1179
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 789
Kontakt:

Re: [Artillery Hornet] Drukarka daje oznaki życia pomimo wyłączenia zasilacza wyłącznikiem

Post autor: @GUTEK@ »

Ewidentnie jest problem z instalacją elektryczną. Nawet jeśli wyłącznik wyłącza 0 zamiast F to nie powinno to występować. Nie musisz tworzyć specjalnie kabla, jak masz gniazdko podwójne to podłącz drukarkę w te drugie, zamienisz 0 z F w kablu.

Co do skakania po menu i pozostałych problemów, to indukowanie się ładunków z powodu braku właściwego uziemienia. Coś podobnego występuje również przy którychś Enderach3.
Awatar użytkownika
baniaque
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 25
Rejestracja: 29 cze 2023, 00:36
x 3

Re: [Artillery Hornet] Drukarka daje oznaki życia pomimo wyłączenia zasilacza wyłącznikiem

Post autor: baniaque »

@GUTEK@ pisze: 01 lip 2023, 16:17 Ewidentnie jest problem z instalacją elektryczną. Nawet jeśli wyłącznik wyłącza 0 zamiast F to nie powinno to występować. Nie musisz tworzyć specjalnie kabla, jak masz gniazdko podwójne to podłącz drukarkę w te drugie, zamienisz 0 z F w kablu.
Niestety podwójne mam zasłonięte lodówką, a tam już pewnie jakiś potwór mieszka, tak dawno nie odsuwałem ;) Gdzieś mam przedłużacz na którym mogę odwrócić, bo rozkręcane gniazdo jest.
@GUTEK@ pisze: 01 lip 2023, 16:17 Co do skakania po menu i pozostałych problemów, to indukowanie się ładunków z powodu braku właściwego uziemienia. Coś podobnego występuje również przy którychś Enderach3.
Tak to wygląda, jakby mikrokontroler dostawał taki ładunek na wejście i generowało się przez to wciśnięcie przycisku.
No nic, odpocznę trochę od tematu i zrobię próbę.
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1179
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 789
Kontakt:

Re: [Artillery Hornet] Drukarka daje oznaki życia pomimo wyłączenia zasilacza wyłącznikiem

Post autor: @GUTEK@ »

W ogóle gniazdko masz z podłączonym uziemieniem? Jesteś w stanie sprawdzić czy jest ono poprawnie zrobione? To, że to nowe budownictwo to nic nie znaczy.
Awatar użytkownika
baniaque
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 25
Rejestracja: 29 cze 2023, 00:36
x 3

Re: [Artillery Hornet] Drukarka daje oznaki życia pomimo wyłączenia zasilacza wyłącznikiem

Post autor: baniaque »

@GUTEK@ pisze: 01 lip 2023, 17:30 W ogóle gniazdko masz z podłączonym uziemieniem? Jesteś w stanie sprawdzić czy jest ono poprawnie zrobione? To, że to nowe budownictwo to nic nie znaczy.
Tak, instalacja jest poprawna, mierzona w całym mieszkaniu.

Skleciłem przedłużacz zamieniający fazę z zerem, jest obiecująco. Drukarka przestała dawać znaki życia gdy jest wyłączona, model którego nie udało mi się ani razu wydrukować (6 prób wcześniej) teraz za pierwszym razem poszedł. Wydrukuję kilka sztuk pod rząd i zobaczymy czy na pewno OK.

Pozostaje jeszcze kwestia notorycznego komunikatu purge extruder, nadal się pojawia pomimo założenia całego filamentu od nowa, przepuszczeniu trochę przez dyszę etc.
Jak drukarka rozpoznaje w ogóle, że trzeba czyścić ekstruder?
Awatar użytkownika
baniaque
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 25
Rejestracja: 29 cze 2023, 00:36
x 3

Re: [Artillery Hornet] Drukarka daje oznaki życia pomimo wyłączenia zasilacza wyłącznikiem

Post autor: baniaque »

No dobra, konkluzja jest taka, że po zamianie fazy z zerem drukarka wydrukowała 6 razy pod rząd obiekt, którego nie udało się wcześniej wydrukować ani razu. Nic nie skacze po menu, w zasadzie bez żadnych kłopotów.
Jutro puszczę obiekt, który zajmuje prawie cały stół wzdłuż i w szerz, 10 godzin i trudne bo bez warstwy dolnej, od razu ścianki, dużo ścianek ;)
dziobu
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8951
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: [Artillery Hornet] Drukarka daje oznaki życia pomimo wyłączenia zasilacza wyłącznikiem

Post autor: dziobu »

Konkluzja jest taka że masz "chińską" drukarkę.
Ot cała tajemnica.

Normalnie to się ją rozkręca i poprawia... na tym polega zabawa ;)
morf, Abys, Andrzej_W, Berg
Holgin
Postów w temacie: 2
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: [Artillery Hornet] Drukarka daje oznaki życia pomimo wyłączenia zasilacza wyłącznikiem

Post autor: Holgin »

Ciekawe, czyli pewnie gdzieś coś jest z kondensatorem Y2 w zasilaczu. Jakbyś nie miał uziemienia prawdopodobnie dotykanie drukarki kopało by 115V albo gorzej (ale przez impedancję Y2). Jak się zdecydujesz się rozbiórkę bądź zostanie Ci stary zasilacz porób proszę fotki, to jest dobra rzecz na przyszłość dla innych.
Awatar użytkownika
baniaque
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 25
Rejestracja: 29 cze 2023, 00:36
x 3

Re: [Artillery Hornet] Drukarka daje oznaki życia pomimo wyłączenia zasilacza wyłącznikiem

Post autor: baniaque »

Czekam na odpowiedź od dostawcy jak widzi rozwiązanie problemu. Jak zdecyduję się rozebrać to na pewno zrobię dokumentację i wrzucę na forum.
Dygresja
Awatar użytkownika
Dygresja
Postów w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 09 lip 2023, 16:52
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Neptune 4 Pro

Re: [Artillery Hornet] Drukarka daje oznaki życia pomimo wyłączenia zasilacza wyłącznikiem

Post autor: Dygresja »

Cześć! Mam tak samo. Mam Horneta od marca tego roku i jest to chińczyk. Daj znać co pomogło u Ciebie. Ja wypinam z gniazdka raz na jakiś czzas - drukarka wpięta w listwę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”