Uchwyt na bidon do roweru

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3233
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Uchwyt na bidon do roweru

Post autor: morf »

Rozwiązanie łatwiejsze TPU jak pisał dziobu
dziobu, Pjoter
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8947
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Uchwyt na bidon do roweru

Post autor: dziobu »

maniolx pisze: 06 lip 2023, 16:06 Jak ty nie masz problemu z PET-G to wydrukuj taki uchwyt bidonowy jak na moim zdjęciu i pokaż że nie masz nitek i to zajebistych nitek . Są wydruki gdzie nitek jest bardzo mało ale gdy dysza nie jezdzi co chwila 10 w prawo 10 w lewo a tak właśnie przy tym wydruku jest .
Będę coś drukował podobnego z PETa to Ci tu wrzucę.
Zależnie od drukarki i detalu mam nitek mało bądź w ogóle.
morf pisze: 06 lip 2023, 18:14 Rozwiązanie łatwiejsze TPU jak pisał dziobu
TPU jest łatwiejsze, ale też cięższe. W sumie to PP nie jest złym pomysłem jak ktoś ma ogarnięte (skurcz). Materiał przyjemny, wytrzymały, elastyczny.
lukk
Postów w temacie: 3
Posty: 284
Rejestracja: 30 sie 2022, 08:40
x 138

Re: Uchwyt na bidon do roweru

Post autor: lukk »

maniolx pisze: 06 lip 2023, 16:06 Jak ty nie masz problemu z PET-G to wydrukuj taki uchwyt bidonowy jak na moim zdjęciu i pokaż że nie masz nitek i to zajebistych nitek . Są wydruki gdzie nitek jest bardzo mało ale gdy dysza nie jezdzi co chwila 10 w prawo 10 w lewo a tak właśnie przy tym wydruku jest .
To może coś takiego:
20230707_083334.jpg
Uchwyt do bidonu to to nie jest, ale też sporo retrakcji i przesuwania dyszy.
Nie powiem, kilka nitek było, ale bardzo drobnych i łatwych do usunięcia. A Twój model wcale nie jest jakiś super nitkogenny.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Uchwyt na bidon do roweru

Post autor: Pjoter »

To i ja jeszcze wbiję kij w mrowisko - uchwyt na bidon złożyć. Belkę którą się mocuję do ramy wydrukować z PETG czy PLA, natomiast "koszyczek" na płasko z TPU, elastycznego na tyle aby później go zwinąć w tubę i skleić/przykręcić do wcześniejszej belki. Jeszcze zostaje kwestia denka, ale to bez problemu (wydrukowanie krzyżaka i wstawienie w tubę TPU.
Takie rozwiązanie wg mnie ma takie plusy:
- optymalizacja kierunku druku - teoretycznie nic nie powinno się rozpaść wzdłuż warstw
- koszyczek z TPU który będzie najbardziej wytrzymały, plus wydruk płaskiego elementu z TPU co powinno być mało problematyczne (można zaznaczyć przejazdy w modelu aby nie było nitek)
I jeden minus:
- bardziej skomplikowany model od pojedynczej bryły
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 795
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Uchwyt na bidon do roweru

Post autor: majek »

Panowie, powściągnijcie swoje fantazje o TPU i spójrzcie jeszcze raz na zdjęcie tego uchwytu.
Drukarka, która ma problem z drukiem z PLA (widać farfocle pojawiające się najczęściej przy problemach z retrakcją, nierównomierność w Z), PET-G praktycznie nie drukuje, to myślicie, że z TPU wyjdzie na niej cokolwiek innego niż bezkształtny blob?
Tu trzeba zacząć od doprowadzenia drukarki do stanu, że wydruk z PLA będzie (prawie) idealny, dla PET-G będzie odrobina nitek, i wtedy można zacząć myśleć o TPU czy innych materiałach. Ale wtedy, to on już sobie to wydrukuje z PET-a i będzie dobrze ;)
morf, roman, JGFTW, Abys
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 1
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: Uchwyt na bidon do roweru

Post autor: Igor »

Pjoter pisze: 07 lip 2023, 09:04 [...] uchwyt na bidon złożyć.[...]"koszyczek" na płasko[...] aby później go zwinąć w tubę i skleić/przykręcić do wcześniejszej belki. Jeszcze zostaje kwestia denka, ale to bez problemu (wydrukowanie krzyżaka i wstawienie w tubę[...]
Takie rozwiązanie wg mnie ma takie plusy:
- optymalizacja kierunku druku - teoretycznie nic nie powinno się rozpaść wzdłuż warstw
[...]
I po małym "wyrwaniu z kontekstu" gotowy pomysł na druknięcie tego bez nitek, z samego PETG. Kratka drukowana na płasko to praktycznie zero przejazdów nad przestrzeniami pustymi.

Inna rzecz, że zaopatrzywszy się w drukarkę, tokarkę czy jakąkolwiek maszynę, zaczynasz wpadać na to że część elementów jest na tej maszynie nie do zrobienia albo też nie ma sensu. I taki koszyczek wykonujesz częściowo z drutu albo gotowych ciętych pasków z innego materiału.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 8
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Uchwyt na bidon do roweru

Post autor: maniolx »

dziobu pisze: 06 lip 2023, 15:11
maniolx pisze: 06 lip 2023, 15:00Ale Inpact pla jest bardzo mocny podobnie do ABS ,

W tym wypadku PET-G będzie po prostu lepszy, bo on się konkretnie do tego nadaje. Jest wytrzymały, drukowany bez nawiewu jest elastyczny i bardzo dobrze klei warstwy. Jak masz problem z nitkowaniem to zmień producenta albo wysusz szpulę a nie maskuj jednego problemu dodając sobie innych.


Za twoją sugestią zmieniłem prdducenta na PET-G devil design i szpula chyba sucha bo zamknięta próżniowo . Dwa dni prób na różnych ustawieniach . Na zdjęciu wieża retrakcyjna z retrakcjami co 0,2 mm co segment .Prędkość retrakcji 30 mm. Zapomniałem dodać że mam direct .Temperatura druku 230 stopni . Na wszystkich poziomach nitki i właściwie nie widać różnicy pomiędzy długościami retrakcji
Załączniki
IMG20230713172350.jpg
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Uchwyt na bidon do roweru

Post autor: mcxmcx »

Weź kolego zmień drukarkę ;)

A na serio, masz luz na retrakcji albo bardzo wolno drukujesz.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 8
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Uchwyt na bidon do roweru

Post autor: maniolx »

mcxmcx pisze: 13 lip 2023, 21:12 Weź kolego zmień drukarkę ;)

A na serio, masz luz na retrakcji albo bardzo wolno drukujesz.
Co rozumiesz przez "luz na retrakcji"
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Uchwyt na bidon do roweru

Post autor: mcxmcx »

Że nie masz działającej retrakcji, czyli szparka, szczeliny albo ruszające się złączki.


Albo, drukujesz bardzo powoli.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”