Ender 5 pro, problemy z wydrukiem dziury,etc

Jakość druku Cię nie zadowala?
Kris
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 20 lip 2023, 19:54

Ender 5 pro, problemy z wydrukiem dziury,etc

Post autor: Kris »

Witam, niedawno zakupiłem Endera 5 pro i jestem w tym narazie zielony, ustawilem ekstruder aby podawal tyle ile powinien, stol wypoziomowalem wydruki nie odrywaja sie, ale problem jest taki jakby podawal o wiele za malo materialu, najgorzej ze scianami, plaskie powierzchnie wychodza lepiej ale i tak bardzo daleko do idealu, filament pla creality , temp 200 i stolu 60, predkosc 60mm/s ale wolniej nic nie zmienia, dopiero kiedy zwieksze flow na 150% dziury znikaja, na ponizszym zdjeciu ta kostka na dole flow 100% a na gorze 150%, jakies pomysly o co chodzi? Co powinienem sprawdzic?
Załączniki
356822611_3334536173504503_791442965066570266_n.jpg
356801750_1292868604937619_6559083394603846111_n.jpg
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Ender 5 pro, problemy z wydrukiem dziury,etc

Post autor: Andrzej_W »

Szparka , szparka i jeszcze raz szparka :D
Żebym znowu się nie rozpisywał
viewtopic.php?p=149435#p149435
Ogólnie temat wracający przy drukarkach mających szybkozłączki i rurke bowdena dotykającej do samej dyszy :D
Kris
Kris
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 20 lip 2023, 19:54

Re: Ender 5 pro, problemy z wydrukiem dziury,etc

Post autor: Kris »

Andrzej_W pisze: 20 lip 2023, 20:58 Szparka , szparka i jeszcze raz szparka :D
Żebym znowu się nie rozpisywał
viewtopic.php?p=149435#p149435
Ogólnie temat wracający przy drukarkach mających szybkozłączki i rurke bowdena dotykającej do samej dyszy :D
Dzięki za odpowiedź, rurka faktycznie się ruszała, poprawiłem, zaznaczylem markerem i ani drgnie, mimo to problem jest dalej :// jakis jeszcze pomysl co moglbym sprawdzic? :?
Awatar użytkownika
denior
Postów w temacie: 3
Posty: 430
Rejestracja: 04 maja 2020, 15:26
Lokalizacja: Kraków
x 165

Re: Ender 5 pro, problemy z wydrukiem dziury,etc

Post autor: denior »

Sprawdź ekstruder czy nie slizga się na filamencie
Drukarka Ender 3 Pro
Direct custom extruder + hydra
chłodzenie hydra 2x5015
Dual Z
#############################
Bambulab P1S
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Ender 5 pro, problemy z wydrukiem dziury,etc

Post autor: Andrzej_W »

To że się teraz nie rusza to nie znaczy ze nie ma przerwy pomiędzy dysza a rurką.
Możesz odkręcić dyszę o te pół obrotu dosunąć rurkę i dokręcić dyszę.
Pamiętaj że operację taką trzeba przeprowadzać po rozgrzaniu dyszy powyżej temperatury w której standardowo drukujesz.
Kris
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 20 lip 2023, 19:54

Re: Ender 5 pro, problemy z wydrukiem dziury,etc

Post autor: Kris »

Andrzej_W pisze: 21 lip 2023, 17:33 To że się teraz nie rusza to nie znaczy ze nie ma przerwy pomiędzy dysza a rurką.
Możesz odkręcić dyszę o te pół obrotu dosunąć rurkę i dokręcić dyszę.
Pamiętaj że operację taką trzeba przeprowadzać po rozgrzaniu dyszy powyżej temperatury w której standardowo drukujesz.
Sprobowalem jeszcze raz dokrecic przy wyzszej temp, na ekstruderze czasem delikatnie jakby skrzypialo cos, dokrecilem tą srubkę od sprezynki i chyba pomoglo, nie widzialem ani raz zeby choc troche filament przeskoczyl. Do tego czasem jakby z hotendu "strzela". Nie mam pojecia co mogę jeszcze zrobic... wkrecilem do oporu recznie dysze, o pol obrotu wykrecilem, wcisnalem rurke i dokrecilem, przy wyzszej temp niz drukuje.
Wydruk dziurawy jak sitko, nie wiem co robic.
Awatar użytkownika
denior
Postów w temacie: 3
Posty: 430
Rejestracja: 04 maja 2020, 15:26
Lokalizacja: Kraków
x 165

Re: Ender 5 pro, problemy z wydrukiem dziury,etc

Post autor: denior »

Co to za filament, jak strzela to może być wilgotny
Drukarka Ender 3 Pro
Direct custom extruder + hydra
chłodzenie hydra 2x5015
Dual Z
#############################
Bambulab P1S
Kris
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 20 lip 2023, 19:54

Re: Ender 5 pro, problemy z wydrukiem dziury,etc

Post autor: Kris »

denior pisze: 21 lip 2023, 20:27 Co to za filament, jak strzela to może być wilgotny
Filament Creality PLA, tez tak myslalem, byl w piekarniku, nic sie nie zmienilo, pozyczylem tez inny filament do testu na ktorym wszystko dobrze bylo i nic to nie zmienilo tak samo sie zachowuje.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Ender 5 pro, problemy z wydrukiem dziury,etc

Post autor: Andrzej_W »

Kris pisze: 21 lip 2023, 20:13 nie wiem co robic.
Kupić u TDI-CAD łącznik do hotendu wyeliminujesz problem szparki. Jak coś się będzie jeszcze coś działo to po kolei się będziemy doktoryzować z poszczególnych elementów drukarki :DD
Możesz sobie rozebrać hotend i zobaczyć jak wyglada koniec rurki bowdena jak będzie zabrudzony filamentem to sie zaczyna czopować i takie rzeczy się dzieją.
Po drugie wentylator radiatora hotendu jak zaczyna zdychać to nie chłodzi go dobrze i też się zaczyna czopować.
Po trzecie cała droga filamentu ma być bez zacięć czy wiekszego oporu. Np. zagięta zgnieciona rurka PTFE.
Wszystkie śrubki na radełkach dokręcone z wyczuciem żeby gwintu nie zerwać. Chociaż luźne radełko nie będzie dawać takich efektów.
Kris
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 20 lip 2023, 19:54

Re: Ender 5 pro, problemy z wydrukiem dziury,etc

Post autor: Kris »

Andrzej_W pisze: 21 lip 2023, 20:38
Kris pisze: 21 lip 2023, 20:13 nie wiem co robic.
Kupić u TDI-CAD łącznik do hotendu wyeliminujesz problem szparki. Jak coś się będzie jeszcze coś działo to po kolei się będziemy doktoryzować z poszczególnych elementów drukarki :DD
Możesz sobie rozebrać hotend i zobaczyć jak wyglada koniec rurki bowdena jak będzie zabrudzony filamentem to sie zaczyna czopować i takie rzeczy się dzieją.
Po drugie wentylator radiatora hotendu jak zaczyna zdychać to nie chłodzi go dobrze i też się zaczyna czopować.
Po trzecie cała droga filamentu ma być bez zacięć czy wiekszego oporu. Np. zagięta zgnieciona rurka PTFE.
Wszystkie śrubki na radełkach dokręcone z wyczuciem żeby gwintu nie zerwać. Chociaż luźne radełko nie będzie dawać takich efektów.
Nie wiem czy to cos znaczy czy to normalne, ale podczas drukowania tej kreski kontrolnej, podczas ruchu w pierwszą stronę warstwa zaczyna pojawiać się dopiero przy samym końcu, dopiero kiedy "wraca" drukuje całą warstwe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”