Klon klucza udarowego Makity na akumulator od Parkside

Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7570
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Klon klucza udarowego Makity na akumulator od Parkside

Post autor: Berg »

Fotka z przeróbki chińśkiej kopii klucza Makity na akumulator od Parksida. To nie przejściówka, tylko permanentna modyfikacja.
Za to dość zgrabna. Mało co odstaje.
Ten klucz na chińskim aku ledwo działa. Za to po zamontowaniu 4ki Parksiada spokojnie radzi sobie ze śrubami w kole porównywalnie do Ryobi ze zdjęcia niżej.

Przeróbka bardzo prosta. Trzeba odkręcić śruby na chwycie, rozgiąć, wyjąć oryginalny adapter ze złączami, odlutować. Przylutować albo zacisnąć dwa płaskie złącza kablowe. Ja dodatkowo zalałem je żywicą.


Projekt:
https://www.thingiverse.com/thing:4606755

u mnie trochę gorzej pasowało i musiałem lekko przyszlifować tu i tam. Dlatego lepiej od razu drukować z ABS bo łatwiej się szlifuje. Ja drukowałem z PETG.

Detal do druku podzieliłem na dwie części i jedną obróciłem tak by było minimum supportów.
Zrzut ekranu 2023-07-23 o 13.11.14.png
IMG_20230723_121520.jpg
IMG_20230723_121537.jpg
IMG_20230723_122825.jpg
dziobu, Andrzej_W, Artu, Abys, marek91, fyme, majek, Adinfo, S3b, Igor
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 795
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Klon klucza udarowego Makity na akumulator od Parkside

Post autor: majek »

Chińczycy mają teraz mnóstwo fajnych narzędzi na akumulatory Makity, więc w dłuższym okresie czasu dokupując kolejne narzędzia, to bardziej się opłaca po prostu kupić dobre zamienniki baterii na miejscu.

Te aku co chińczycy dodają, to zazwyczaj jakiś szmelc. Mam zestaw myjka ciśnieniowa + 2x aku i te akumulatory mają po 0.9Ah - jeden wystarcza na wypsikanie 5l wody. W sumie wziąłem cały zestaw, bo akurat mieli jakieś zawirowanie w promocjach i zestaw z dwoma bateriami wychodził taniej niż sama myjka ;)
Ale generalnie akumulatorów do narzędzi lepiej od nich nie kupować, zwłaszcza o pojemnościach typu 888VF :crazy2:
Adinfo
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 1
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: Klon klucza udarowego Makity na akumulator od Parkside

Post autor: Igor »

Ostatnio zrobiłem podobny numer przerabiając kupioną za bezczen wkrętarkę na 18V na posiadany akumulator innego systemu.

Jeśli musiałbym mieć bazę narzędzi kilkunastowoltowych zamiast na 230, to zrobiłbym zasilacz z końcówką jak akumuator Makiety i do normalnej pracy (póki dostępne zasilanie sieciowe) nie męczył się sprzętem zasilanym z akumulatora. Lżejsze to i nie ma ograniczeń wynikających z pojemności ale nie dublujemy się z zabawkami jeśli potrzebujemy także czasem w terenie coś zrobić. Akumulatory zaś tylko do pracy w terenie utrzymywać, nie trzeba ich wtedy dużo.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt i narzędzia warsztatowe”