[Poradnik] Jak kupić dobry kątownik w markecie

Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

[Poradnik] Jak kupić dobry kątownik w markecie

Post autor: Andrzej_W »

Ostatnio w jednym z tematów było wspomniane o jakości kątowników marketowych popularnych sklepów budowlanych i nie tylko.
Tak to jest dramat :D
Wiec jak kupić żeby był akceptowalny
Po pierwsze kup sobie jeden porządny z certyfikatami lub firmy która ma dobre opinie i używaj go do sprawdzenia innych kątowników które zamierzasz kupić
Po drugie nie masz takiego dobrego kątownika to jest inny sposób.
Np. potrzebujesz na już czegoś co ma kąt naprawdę blisko wartości 90 stopni.
Kup kilka takich marketowych. Większość sklepów umożliwia zwrot.
Potrzebujesz czegoś co ma krawędź równą np. ja posiłkowałem się parapetem.
Kładziesz kątownik na blacie dociskając jedną krawędź kątownika do niego i trasujesz sobie kreskę odwracasz kątownik o 180 stopni i trasujesz drugą kreskę i wybierasz ten który różnice ma najmniejsze lub jak masz szczęście żadne.
Załączniki
Krok_1.jpg
Krok_2.jpg
Krok_3.jpg
Wynik.jpg
@GUTEK@, Kopytko, Norbert, cyfron, S3b, aaannnd
mpk
Postów w temacie: 1
Posty: 365
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 102

Re: [Poradnik] Jak kupić dobry kątownik w markecie

Post autor: mpk »

Kiedyś nawet w oparciu o tą metodę prostowałem;)
A teraz już by mi się nie chciało. Nawet najniższy szczebelek jakościowy z pieczątką DIN 875 będzie na półmetrowym ramieniu przekłamywał sporo poniżej 0.1mm. Na drukarki wystarcza, a cenowo jeszcze da się przeżyć.
cyfron
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 1
Posty: 1436
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Lokalizacja: lubuskie
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 372

Re: [Poradnik] Jak kupić dobry kątownik w markecie

Post autor: cyfron »

No i kupiłem kątownik DIN :)
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 2
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: [Poradnik] Jak kupić dobry kątownik w markecie

Post autor: Igor »

Z większej grupy kątowników na półce, metodą eliminacji da się wybrać kilka sztuk które najmniej pokłócą się o rację między sobą, przykładane do siebie równolegle oboma ramionami. Następnie stawiać je "plecami do siebie" na czymś płaskim. Dwa które się ze sobą nie pokłóciły i plecami do siebie nadal pozostają w zgodzie, na pewno mają 90 stopni.

Onegdaj sprawdzałem w Castoramie liniały. Długość 500, pierwsze 100mm co pół mm. I nawet się podziałka zgadzała z moim porządnym krótszym ale były losowo docinane od strony zera. Część zaczynała się fizycznie gdzieś na nawet pół milimetra(brak zera bo obcięte) więcdyskwalifikacja. Część miała zero a nawet gratisowe kilka dziesiątych milimetra - któryś z tych miałem awaryjnie kupić i doszlifować ale w końcu znalazłem taki obcięty dokładnie w zerze.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: [Poradnik] Jak kupić dobry kątownik w markecie

Post autor: mcxmcx »

Przecież kątownik "z din" kosztuje £10, no, nie za duży ale zawsze.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 2
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: [Poradnik] Jak kupić dobry kątownik w markecie

Post autor: Igor »

Zdarza się że trzeba na szybko kupić a nie ma gdzie, pozostaje "sztukować". W takim Trójmieście zaopatrzenie techniczne jest tak ubogie i prymitywne że masz wybór albo odstawić którąś z akcji powyżej albo wysyłkowo kupic. W Katowicach czy Bydgoszczy nie miałem takich problemów.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt i narzędzia warsztatowe”