Strona 1 z 1

Bambu Lab upgrade

: 04 sie 2023, 22:02
autor: Seca4
Nowości na AliExpress do Bambu Lab

Co sadzicie o tych nowościach?

Re: Bambu Lab upgrade

: 04 sie 2023, 22:08
autor: Andrzej_W
Na zdjęciach ładne może ktoś się skusi i kupi , przetestuje.
Ja bym to wrzucił tutaj viewforum.php?f=39 i podał chociaż link do chińczykowa

Re: Bambu Lab upgrade

: 04 sie 2023, 22:12
autor: Seca4

Re: Bambu Lab upgrade

: 04 sie 2023, 22:26
autor: Jarewa
Się zastanawiam skoro poprawili jeden słaby punkt to gdzie powstanie następny słaby punkt? trzeba wziąć pod uwagę że katertka jest z plastiku.

Re: Bambu Lab upgrade

: 04 sie 2023, 22:27
autor: Abys
Dokładnie tak, szczerze?
Wolę tą starą wersję, mam pewne doświadczenie z śmigłowcami i zbyt mocne elementy w pewnych miejscach ciągną za sobą większe koszty.
bend.jpg
Wolę rozwaloną dyszę niż rozwalony ekstruder i być może coś jeszcze.

Re: Bambu Lab upgrade

: 04 sie 2023, 22:28
autor: roman
Jarewa pisze: 04 sie 2023, 22:26 Się zastanawiam skoro poprawili jeden słaby punkt to gdzie powstanie następny słaby punkt? trzeba wziąć pod uwagę że katertka jest z plastiku.
Tyż mi to odrazu przyszło do głowy, bo tak w zasadzie to chyba lepiej złamać dysze niż coś innego, nie wiem czy zawsze można liczyć na paski (czyli że silnik zgubi kroki, ale głowica się zatrzyma).

Re: Bambu Lab upgrade

: 04 sie 2023, 22:31
autor: Seca4
Jak podoba sie nowy Fussor?

Trzy dysze to juz jest wystarczajaco?
Czy ten uklad dysz polepszy chlodzenie?

Re: Bambu Lab upgrade

: 04 sie 2023, 22:32
autor: Abys
A to akurat wyjdzie w praniu, ktoś musi po prostu porównać w praktyce.
Najlepiej ten sam gcode, ostre nawisy, itd. dopiero moim zdaniem można będzie powiedzieć że lepsze.

Re: Bambu Lab upgrade

: 04 sie 2023, 22:54
autor: Trolinka

Re: Bambu Lab upgrade

: 04 sie 2023, 23:40
autor: RevanitaPL
Wytłumaczy mi ktoś co to jest ten Fussor i jak działa, i może najważniejsze czy działa?

Re: Bambu Lab upgrade

: 05 sie 2023, 00:22
autor: zen
RevanitaPL pisze: 04 sie 2023, 23:40 Wytłumaczy mi ktoś co to jest ten Fussor i jak działa, i może najważniejsze czy działa?
Podobno lepiej wieje. To ukradziona konstrukcja. Na forach piszą, że oryginalny projekt działa lepiej niż stockowy nawiew

Re: Bambu Lab upgrade

: 05 sie 2023, 01:01
autor: Trolinka
RevanitaPL pisze: 04 sie 2023, 23:40 Wytłumaczy mi ktoś co to jest ten Fussor i jak działa, i może najważniejsze czy działa?
Sam Funssor to jakaś marka/firma pełno różnych gratów nazwanych Funsor mają https://pl.aliexpress.com/store/sale-it ... _5988036.2
A tak po chłopskiemu ktoś wymyślił że ulepszy wirowy nadmuch bambu i da 3 "zwykłe" dysze dmuchające. Czy to lepsze czy pic na wodę fotomontaż to kij wie :> Kup czy kup i wydrukuj i testuj :P

Re: Bambu Lab upgrade

: 05 sie 2023, 01:01
autor: Andrzej_W
Inny kanał powietrzny do chłodzenia dyszy

Re: Bambu Lab upgrade

: 05 sie 2023, 01:07
autor: Trolinka
Tak około modowo to miejcie na uwadze że to gotowiec. Taka zmiana dyszy/hotendu = sprzęt krzyczy że mu coś nie pasuje, a jak nawet dopasowany to nie skalibrujemy na nowo PID np., nadmuch zmienimy to profile gotowe "odjadą" itd. etc.

Re: Bambu Lab upgrade

: 05 sie 2023, 21:06
autor: Seca4
Masz racje przeplyw powietrza sie zmieni.

Mysle ze przez jedna dysze wiecej przeplyw powietrza sie zmniejszy.
Z drugiej strony dysze sa rownomiernie rozstawione przez co lepsze chlodzenie filamentu i mysle ze powinien lepiej ukladac sie na warstwie.

Re: Bambu Lab upgrade

: 05 sie 2023, 21:23
autor: Jarewa
Zauważ że trzy dysze to nie jest po przeciwnych stronach może być zaburzone podawanie i wirowanie. Ale to wie tylko ten co próbował projektować sensowne dysze że nie ilość wyjść jest ważna.

Dla testów przydało by się podłączyć pod wodę albo pod generator dymu wtedy było by widać różnicę.

Re: Bambu Lab upgrade

: 06 sie 2023, 06:57
autor: Trolinka
Poczwórny overhang żeby mieć każdy kierunek np. https://www.printables.com/pl/model/126 ... rhang-test i praktycznie przetestować czy default czy ten cudak nowy lepiej daje :P

Re: Bambu Lab upgrade

: 06 sie 2023, 22:40
autor: Fest
Trzy dysze były by ok, ale powinny być ustawione co 120 stopni z taką inklinacją by wywolać wir odprowadzający ciepło na zewnątrz.

Re: Bambu Lab upgrade

: 19 sie 2023, 21:21
autor: Seca4
Co myslicie o nowej dwustronnej teksturowej plycie PLU bambu lab.

Co sadzicie o tym video?

https://pl.aliexpress.com/item/10050059 ... pt=glo2pol

Re: Bambu Lab upgrade

: 19 sie 2023, 21:31
autor: morf
Sorry za OT ale ktoś wie co to jest PLU?

Re: Bambu Lab upgrade

: 19 sie 2023, 21:34
autor: Trolinka
Ja tych płyt mam ze 20 jak nie lepiej, a bo PEI a bo PEO a bo PET a bo kolorowe dobija wzory, a bo złote a bo gładkie. A tak naprawdę wszystko leży rzucone nawet nie wypakowane :-))) Nawet ta najnowsza PEI złota od Bambu Lab też nie użyta jeszcze. Ot stara firmowa czarna PEI śmiga jak złoto i 99% druków na niej idzie, od święta engeering czy cool plate. A tych pozostałych po prostu nie ma chęci, czasu, zapału do testowania sprawdzania :P
Jak coś działa to się nie rusza :PPPP A jeszcze trzeba by się bawić w drukowanie tych kodów QR na nie.
A teraz jak lasery dopasowali do ich PEI to już w ogóle :P

Re: Bambu Lab upgrade

: 19 sie 2023, 21:43
autor: Seca4
Polecam obejzec filmik, nie wiem czy to mozliwe czy to jakie fake.

Re: Bambu Lab upgrade

: 19 sie 2023, 22:40
autor: Abys
Mnie bardziej zaciekawiło to chłodzenie :)

Ciekawa ta powłoka, czyżby IPA ją mogłaby uszkodzić?
alko.jpg
Wykonanie wygląda dobrze, dodali napisy i nawet temperatury.
Ale nie pochwalili się co to za powłoka, w czym może być lepsza lub gorsza.
Może to jest jakaś nowość, albo literówka im się wkradła w opis :)

Re: Bambu Lab upgrade

: 19 sie 2023, 23:29
autor: Trolinka
Seca4 pisze: 19 sie 2023, 21:43 Polecam obejzec filmik, nie wiem czy to mozliwe czy to jakie fake.
Takie rzeczy na Cool Plate bez problemu :-)

Abys pisze: 19 sie 2023, 22:40 Ciekawa ta powłoka, czyżby IPA ją mogłaby uszkodzić?
Jeśli chodzi o rolnictwo, to warstwa PLU to warstwa kutykuli, która pokrywa zewnętrzne ściany komórek skórki liści i młodych łodyg2. Warstwa ta chroni roślinę przed utratą wody i uszkodzeniami mechanicznymi.

może rozpuszcza :P

Re: Bambu Lab upgrade

: 31 sie 2023, 11:39
autor: Seca4
Chlodzenie 360 dla Bambu Lab

Nowosc dla drukarek bez Lidar`a (podobno nie pasuje).

Re: Bambu Lab upgrade

: 04 lis 2023, 06:21
autor: roman
Testował ktoś może?
https://makerworld.com/en/models/53916

Jakoś sceptycznie podchodze do takich wynalazków, w końcu ilośc powietrza ta sama (albo mniejsza, bo więcej kanałów)