Pierwsza drukarka do 1000zł

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 796
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Pierwsza drukarka do 1000zł

Post autor: majek »

Co do CADów, to polecam kanał gościa, który pokazuje jak projektować konkretne rzeczy w różnych programach (po polsku): https://www.youtube.com/@InzynierProgramista
morf, Adinfo
Awatar użytkownika
Norbas
Postów w temacie: 19
Posty: 30
Rejestracja: 06 sie 2023, 16:46

Re: Pierwsza drukarka do 1000zł

Post autor: Norbas »

Jeszcze dopytam bo nie wiem czy to normalne czy coś mam źle ustawione.
Drukarka kiedy drukuje i musi szybko przejechać stołem lub głowicą z inne miejsce które jest oddalone o minimum 8-10cm to słychać takie stukanie/dudnienie jakby spod gumowych kółek. Jak jedzie wolniej to idzie to cichutko.
Próbowałem lekko poluzować jak i napiąć paski ale efekt przy szybkich dłuższych przejazdach w trakcie druku pozostaje.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Pierwsza drukarka do 1000zł

Post autor: McKee »

Przede wszystkim, to normalne, że coś masz źle ustawione*). W tym przypadku zapewne drukarka jest faktycznie źle ustawiona. Ja np ustawiłbym drukarkę na płycie chodnikowej, wtedy będzie lepiej ustawiona i nie będzie wpadała w wibracje.

A tak trochę bardziej na serio: wibracje nie są niczym niezwykłym. Może pomóc smarowanie, lepsze skręcenie ramy czy jej obciążenie. Bezwładna , nierezonująca podstawa też pomoże. Z tą płytą chłodnikową było na serio, ale możesz równie dobrze zaprzyjaźnionym w zakładzie pogrzebowym wyżebrać granitową podstawkę pod drukarkę albo wylać sobie betonowe biurko ;)

*) Zwróć uwagę na to że w conajmniej 30% to jest forum grzebaczy, którzy zawsze znajdą dziurę w całym, i coś zawsze jest źle ustawione, można poprawić, można pogrzebać. (Takie hobby).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Norbas
Postów w temacie: 19
Posty: 30
Rejestracja: 06 sie 2023, 16:46

Re: Pierwsza drukarka do 1000zł

Post autor: Norbas »

Mnie to wygląda nie tyle na wibracje ile na jazdę kułek i od razu mówię, że odgłos jest ten sam zarówno przy stole jak i ekstruderze.
Stoi na blacie stołu grubości 36mm więc raczej ma prosto pod dupą.
O ile w 90% drukowania jest praktycznie "cisza" bo dzieje się to płynnie o tyle przy takim zrywie kiedy ma przejechać powiedzmy 10cm szybko jest efekt akustyczny jakby na kółku było jakieś zgrubienie i ono hałasowało.
Oczywiście wizualnie na kółkach nic takiego nie ma.
Zapewne jakby można było ten szybki przejazd jakoś spowolnić to by nie było efektu.
Próbowałem napinać i luzować paski , bez efektu.
Kółka sprawdzałem i w stole i całą resztę, są ustawione/naciągnięte tak, że dają się przekręcić palcami oczywiście z oporem a stół jak i ekstruder dają się przesuwać bez niepokojących oporów.
Drukarka na razie nie stoi na miejscu docelowym, ale drukuje ładnie więc nie wiem co jeszcze mógłbym zrobić. Nie wiem też czy droga w stronę piłeczek do squosha pod nóżki to dobry kierunek?
PS. W komplecie z drukarką miałem dwie śrubki z nakrętkami które służą do zamocowania czegoś na ramie. Czy takie same idzie gdzieś dokupić bo potrzebuję ich więcej?
No i nadal nie wiem czy błądzę, ale oglądając filmiki na YT gdzieś widziałem że na ekranie można było widzieć model przed wydrukiem. U mnie tego nie ma i zaczynam się zastanawiać, czy nie pomyliło mi się z jakąś inną drukarką :-)
Nie mniej z drukarki jestem zadowolony i jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i w głowie pojawia się myśl, że jeśli za dwa-trzy lata będę nadal w tym siedział to kolejne będzie coś pokroju MK3S+ albo Bambu P1S lub ich następcy .... ale to już trzy krotnie wyższe kwoty :-)
Mati
Postów w temacie: 2
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: Pierwsza drukarka do 1000zł

Post autor: Mati »

Aby mieć podgląd wydruku musisz zaznaczyć w slicerze, aby taki podgląd był eksportowany do gcodu. W PS/SS Printer settings-> General -> Thumbnails
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 3235
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Pierwsza drukarka do 1000zł

Post autor: morf »

Znowu się wątek tasiemiec, w którym nikt inny nic nie znajdzie
Fest
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Norbas
Postów w temacie: 19
Posty: 30
Rejestracja: 06 sie 2023, 16:46

Re: Pierwsza drukarka do 1000zł

Post autor: Norbas »

Mati pisze: 16 sie 2023, 08:48 Aby mieć podgląd wydruku musisz zaznaczyć w slicerze, aby taki podgląd był eksportowany do gcodu. W PS/SS Printer settings-> General -> Thumbnails
Dziękuję. Znalazłem tą opcję w Cura > rozszerzenia , przetwarzanie końcowe, thumbnail. Dodałem skrypt jednak nic się nie zmieniło.
Nadal w drukarce nie widzę podglądu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”