Pierwsza drukarka do 1000zł

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Norbas
Postów w temacie: 19
Posty: 30
Rejestracja: 06 sie 2023, 16:46

Pierwsza drukarka do 1000zł

Post autor: Norbas »

Jako że jest to mój pierwszy post witam Was wszystkich i liczę że zostanę tu na dłużej :-)
Potrzebuję doradzenia w kwestii zakupu pierwszej drukarki 3D.
Mój budżet to max 1000zł
Sprzęt ma być używany czysto amatorsko na własne potrzeby.
Drukować mam zamiar od figurek i breloczków dla córek po jakieś elementy które przykłądowo uległy zniszczeniu i wydrukowany element ma je zastąpić. Jakieś stojaczki pod baterie, małe obudowy pod moje majsterkowania itd. Zapewne pojawią się jakieś ambitniejsze plany o których teraz nie mam pojęcia.
Chcę drukować z filamentów , najlepiej nie za drogich na początek przynajmniej.
Używać kilku kolorów i je łączyć w razie potrzeby.
Najpierw planowałem zakup drukarki w okolicy 500zł które często pojawiają się w promocyjnej cenie, jednak często mają obszar roboczy 18x18x18 co na początku wydało mi się wystarczające, jednak po przemyśleniu stwierdziłem, że chęć drukowania większych rzeczy będzie oznaczała konieczność wymiany drukarki a wolałbym kupić coś co zostanie ze mną na dłużej.
Do tego chciałbym, by sprzęt był znany i z dużą ofertą części zamiennych jak i sporą kolekcją dostęnych w sieci projektów czyli coś popularnego i uznanego.
Tak oto laickim okiem doradzono mi wybrać coś ze stajni Creality ze wskazaniem na Ender3 i zacząłem szukać.
Po chwili zgubiłem się z mnogości modeli i odmian. Finalnie drogą dedykcji wstępnie na 1 miejscu pojawiłsię Ender 3 V2 Neo jako już ulepszona trójka.
Niestety ceny w okolicy 1700zł mnie ostudziły bo drukarka potrzebna mi by raptem kilka razy w miesiącu coś "znajstrować". Tak przynajmniej sądze, realia jakie się okażą zobaczymy.
Wolałbym drukarkę w miarę cichą bo będzie stała w pokoju w którym wieczorami przesiaduję przy kompie.
Zacząłem się więc zastanawiać nad jej zakupem jako używaną lub refubrished bo tu już można się zmieścić w budżecie a nawet zejść niżej.
Doradźcie proszę, czy mój wybór jest trafny, czy będę zadowolony z tego urządzenia? A może warto spojrzeć jeszcze na inne? Tylko jakie?
Nie wiem czy w poście zawarłem wszystko bo zwyczajnie jestem w temacie zielony jak liść.
Liczę na Waszą wiedzę i dobre doradzenie.
Pozdrawiam.
Norbert
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 1796
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Pierwsza drukarka do 1000zł

Post autor: Andrzej_W »

Można taniej.
https://pl.aliexpress.com/item/1005005093401676.html
https://pl.aliexpress.com/item/1005004128288871.html
To i tak zwykły enderek szczególnie ten pierwszy najprostszy, ale jak będziesz dla niego dobry i się nim troskliwie zajmował to będzie drukować.
Na początku to nie jest drukarka typu włącz i wydrukuj czasem trzeba ją do tego przekonać.
Jak poczekasz do 11 listopada to sa dosyć spore przeceny i można zaoszczędzić.
Jak lubisz grzebać i majsterkować to drukarka klasy Ender 3 to dobre rozwiązanie.
Z lektury tematów na forum drukarki ze stajni Anycubic sprawiają mniej problemów
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 1
Posty: 349
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Pierwsza drukarka do 1000zł

Post autor: Fest »

Już się zastanawiam, czy nie zbyć swojego tronxy. Bo z tego typu drukarkami - enderopodobne to zanim to zacznie drukować to czasami tygodnie mijają. Przygotuj się na to, że drukarka będzie jednym z obiektów majsterkowania, przynajmniej na początku.
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 1
Posty: 229
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 127

Re: Pierwsza drukarka do 1000zł

Post autor: RevanitaPL »

Artillery Hornet jest bardzo dobry w tej cenie, choć nie oczekuj cudów z TPU :)
2x Bambu Lab P1P
Marek543
Postów w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 06 sie 2023, 19:55

Re: Pierwsza drukarka do 1000zł

Post autor: Marek543 »

Artillery Hornet - mam i polecam serio
https://trigodi.com/ Moja ulubiona strona
Awatar użytkownika
alucard321pl
Postów w temacie: 1
Posty: 192
Rejestracja: 11 lis 2020, 18:10
Drukarka: Ender 5 Pro
x 52

Re: Pierwsza drukarka do 1000zł

Post autor: alucard321pl »

Jakiś czas temu kupiłem za niecałe 500zl Tevo Tarantula. Rozmiar stołu to 230x230 (sprzedawca pisze, że 240x240, ale po obrysie się nie drukuję). Po złożeniu działało bez problemu, ale nie byłbym sobą gdybym nie wymienił hotendu na V6, ekstruder na Direct i dodałem drugą os Z. Od tamtej pory jedyne co muszę, to od czasu do czasu nasmarować śruby trapezowe. Z "upgradeami" zmieścisz się spokojnie w 1k. Do drukowania użytecznych i nieużytecznych pierdółek nadaje się w sam raz.
Z partyjnym pozdrowieniem
Seba
Awatar użytkownika
Norbas
Postów w temacie: 19
Posty: 30
Rejestracja: 06 sie 2023, 16:46

Re: Pierwsza drukarka do 1000zł

Post autor: Norbas »

We wskazanych linkach 3 V2 Neo kosztuje 1144zł.
Zwykła 3 nie bardzo mi pasuje, ma względem V2 Neo zasilacz na wierzchu, plastikowe elementy które w Neo są już z metalu, wyświetlacz też na plus dla V2 Neo..., automatyczne poziomowanie stołu ( wiem, że ręcznie też trzeba ) , magnetyczna elastyczna nakładka ( nie trzeba szyb itp ).
Licze się z tym, że będę chciał modernizować z czasem, usprawniać działanie, jednak zaczynanie od gołej 3 mnie nie przekonuje.
Co prawda nie muszę kupić na jutro, ale do listopada też nie bardzo chcę czekać.
Na Comgrow zwykła 3 kosztuje około 100$. Niestety v2 Neo nie mają aktualnie.
Na Creality.com nówka kosztuje 252$ (V2 Neo)...
Anycubic - nie słyszałem ( zielony jestem) , są równie popularne jak Endery? Chodzi mi o społeczność, dostęp do projektów, softu.
Ma to być pierwsza drukarka, ale znając siebie zapewne zostanie ze mną na przynajmniej kilka lat więc chcę wybrać najlepiej jak się da :-)
marcin86
Postów w temacie: 1
Posty: 99
Rejestracja: 13 sie 2022, 15:45
Drukarka: AI3MS,direct,klipper
x 14

Re: Pierwsza drukarka do 1000zł

Post autor: marcin86 »

Spójrz jeszcze na Kingroon KP3S. Chyba sporo ludzi jest zadowolonych a do tego jest bardzo kompaktowa.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1609
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 370

Re: Pierwsza drukarka do 1000zł

Post autor: Jarewa »

A ja bym dołożył z 200zł i kupił używkę bo w tej cenie można już nawet endera 6 kupić używanego a nawet inne

https://prnt.sc/nJcLUq5NOgFP
Fest, RevanitaPL
Awatar użytkownika
bartoszeqqq
Postów w temacie: 3
Posty: 124
Rejestracja: 20 wrz 2022, 07:32
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: X1C-C; MK3S+; E2V2;
x 12

Re: Pierwsza drukarka do 1000zł

Post autor: bartoszeqqq »

Też jestem zdania, że warto by spojrzeć na używki. Kupisz nówkę za 1000 zł i pewnie wrzucisz w nią kolejny 1k, gdzie ceny używanych z gotowymi już upgrade'ami są bardzo przystępne ;)
/Bambu Lab X1-Carbon/AMS/
/Original Prusa i3 MK3S+/E3D Revo Prusa Edition/Bondtech Extruder/Bear Frame/Linear rails/
/Ender 3 V2/Dragonfly BMS/FR4/Dual Z/BMG/DD/Hero Me Gen 7/5xNoctua/Klipper@T630/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”